Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hafif Ama Hızlı?

Guest Cyuksel

Recommended Posts

İyi günler, merhaba. Foruma yeni üye oldum. Yaklaşık üç yıldır masa tenisi oynuyorum. Önümüzdeki sene Boğaziçi Üni. masa tenisi takımına girmeye dair aklımdan bir şeyler geçiyor. Biraz daha çalışmam ve tekniğimi geliştirmem gerekli.

Ancak şu an kullandığım raketten memnun değilim (DHS W 1030 - FH: DHS Hurricane Neo III (2.2) - BH: Hurricane Neo II (2.2) - ayrıca I-PSA yapıştırıcı kağıt kullanıyorum). Bu benim ilk kombo raketim.

Raketten memnun olmamamın sebeplerine gelince;

Birincisi ve en önemlisi, raket bana çok ağır geliyor. Yani, düz vuruşlarda zorlanmıyorum ama spin konusunda sorun yaşıyorum.

İkincisi, yapışkan yüzeyli lastikleri, gelen spinden çok etkilendikleri ve çok çabuk kirlendikleri için pek sevemedim.

Üçüncüsü, lastikler çok sert. Bu nedenle mekanik spin üretmek çok zor. Çünkü ne kadar sert vurursanız vurun top lastiğin içine gömülmüyor.

Başka bir neden ise raketin hissiz olması. Hiçbir titreşimi aktarmıyor.

Önümüzdeki ay yeni bir raket alabileceğim. 250 liraya kadar bir bütçem var. Alacağım raketin hafif olması, lastiklerin topu iyi tutması ancak (mümkünse) çok yapışkan olmaması önemli. Raketin hızı da önceki raketime göre makul seviyelerde olmalı. Aklımdan iki kombo geçiyor:

1. Butterfly Kiso V OFF- - FH, BH: Tenergy 05 (hafifletebilmek umuduyla 1.7 ya da 1.9)

2. Stiga Saive Power WRB / Offensive NCT / Tube Light - FH, BH: Boost TX (2.0)

Bu kombolar ile ilgili yorum yapabilir ya da başka lastik ve tahtalar önerebilirseniz minnettar olurum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana sorarsanız mevcut tahtanızın üstüne bir çift Avrupa/Japon lastiği taksanız derdiniz kalmaz. Ama ille komple değiştiricem derseniz tahta olarak Samsonov Alpha veya Offensive CR veya NCT. Raket hafif olsun diyorsanız Tenergy kesinlikle takmayın. 1,9 da olsa 1.7 de olsa Tenergy ağırdır, zira asıl ağırlık üst lastiktendir. Lastik olarak Sriver EL, Mark V, Donic Coppa Tagora gibi lastikler size uygundur. Yeni nesil olsun derseniz Donic F3 BigSlam, Boost TS gibi lastiklerin 1.8, 2.0 mm 'leri işinizi görür.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Peki Boost TS - TX seçimi için ne dersiniz? Bildiğim kadarıyla lastik sertliği bakımından arada çok fark var.

Bir de Boost serisini sertlik bakımından sıralayacak olsak TS > TC > TX > TP diyebilir miyiz? Buna benzer bir şeyler okumuştum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence tx lastik güzel raketin öteki tarafınada sinüs sound yada donic desto f3 yada donic f3 big slam yada andro plazma 380 düşünebilirsiniz tahta olarak şimdilik kendi tahtanız üzerinde deneyin sanırım hosunuza gidecek yada of eksi tahta (timo bol spark gibi xiom fuga vs vs) düşünebilirsiniz kanaatimce

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler. Bir şey daha sormak istiyorum: Acaba Stiga Saive power'ı kullanan var mı? Bu tahta ile ilgili yorumlarınızı almak isterim. Sanırım Stiga bunu artık üretmiyor. Sitelerindeki tahtalar arasında bu yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..