Jump to content
Masatenisi.org Forum

Nemin Oyuna Etkisi

ibrahima

Recommended Posts

Dün (Cumartesi) Fenerbahçe Veteran Derneğinin sıralama turnuvasında kalan 4 maçımı oynadım. Bir önceki hafta 5 maçımın 5inide almıştım. Dünkü rakiplerim zorlu olmasına rağmen 1 maç hariç diğerlerini alma ihtimalimin çok yüksek olduğunu düşünüyordum. Ancak sonuç benim için hayal kırıklığı oldu. Ancak 1 maç alabildim. 3. olarak bir üst gruba çıktım (diğer üçüncü ile puan ve averajlarımız aynı, ancak ben onu yenmiş olduğum için ben çıktım).

Bugünkü performans düşüklüğümde salondaki aşırı nemin büyük bir payı olduğunu düşünüyorum. Lastikler neredeyse ıslak gibiydi. Dolayısıyla çektiğim spinlerin çoğu başarısız oldu. Bir süre sonra spin çekmeyi bırakmak zorunda kaldım.

Özellikle dün salonda maç yapanların bu husustaki görüşlerini alabilirmiyim. Nemin oyunlarına etkisi oldu mu? Genel olarak nemin spin ağırlıklı oyuncular için daha büyük bir dezavantaj yarattığı görüşüne katılırmısınız?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu gün salon hamam gibiydi gerçekten. Benim de anlamadığım bir ağılık vardı. Bu gün İstanbul'da hava nemliydi galiba.

Yine de neme çok yormamak lazım. Benim tavsiyem silica gel dolu minik bir keseyi raket çantasının içine koymanız. Bunlar neredeyse her çantanın içinde çıkıyor. Maç bitince fermuarı iyice kapayın. Maç esasında da ne kadar toz bulaşırsa bulaşsın elinizle silmeyiniz. Ne zaman dalgınlığıma gelip silsem benim de lastiklerim kayıyor.

Nemin oyuna etkisini ben çok büyütmüyorum. Tırtık ile oynayan 2 oyuncuyu yendim bir maçımı da nemin etkisini hissetmeden yaptım. Rakibim iyi olduğu için seti verdim. Raketi topa dik vurarak oynamaya alıştıktan sonra bu hususta çok şikayetçi olamayacağımı belirtmek isterim. Nem belki vücudu ağırlaştırıp seriliği etkilediği için beni çok etkiliyor. Ben de Ozan'a iyi antrenman veremedim mesela. Masada dalgın dalgın top bekledim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nemin oyuna etkisi yüzde yüz..Ortamın nemli olması demek masanın ve lastiğin nemlenmesi demek..Masanın ve lastiğin nemlenmesi topun ıslanması demek..Topun ıslanması ise nelere sebep olur anlatmama gerek yok sanırım..Kısacası nemli ortamda masa tenisi oynamak insanın kendisine ızdırap çektirmesi demek..O yüzden nemli ortamlara fazla gitmemeye özen gösteriyorum..Yoksa oyundan soğuma noktasına geliyorum..Bu arada İstanbul'da nem sorunu olmayan dernek yok gibi..Malum yaz da kapıda..Allah sonumuzu hayır etsin diyorum,elden başka bişey gelmiyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çeşitli güçlerde nem alma makineleri oldugunu hatırlıyorum. Uygun seçenekler mekanlar için nem sorununu ortadan kaldırabilir yalnız en az 1500 lira gibi bir tahminim var salonlar için yeterli modellere. Bunlar ne adar elektrik harcar orası da muamma şimdilik. Para olduktan sonra hersey çözülüyor lafın özü.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..