Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand Tavsiyesi Bekliyorum

Guest ömer121

Recommended Posts

tahtası:TIBHAR SAMSONOV ALFA

forehand:TIBHAR RAPIDSOFT 2.0 kalınlık

backhand:????????????????

Backhandi bulamadım kendime uygun.Oyun tarzım hem forehand hem backhand sürekli atak üzerine.Genelde masaya uzak oynuyorum.Savunmayı atağa göre nadiren yapıyorum.Backhand şutlarım ve spinim forehande göre daha zayıf olduğu için backhand olarak iyi spin atan bir lastik arıyorum ki benim şutlarımı kolaylaştırsın.Backhand tavsiyelerinizi ve tahta,forehand yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

backhand:????????????????

Backhandi bulamadım kendime uygun.Oyun tarzım hem forehand hem backhand sürekli atak üzerine.Genelde masaya uzak oynuyorum.Savunmayı atağa göre nadiren yapıyorum.Backhand şutlarım ve spinim forehande göre daha zayıf olduğu için backhand olarak iyi spin atan bir lastik arıyorum ki benim şutlarımı kolaylaştırsın.Backhand tavsiyelerinizi ve tahta,forehand yorumlarınızı bekliyorum.

Tackiness chop II 1.9 mm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhand şutlarım ve spinim forehande göre daha zayıf olduğu için backhand olarak iyi spin atan bir lastik arıyorum ki benim şutlarımı kolaylaştırsın.

Böyle bir lastik icat edildiyse ben de çift taraf istiyorum :lol: Ömer Bey iş bilekte bitiyor malesef , BH tarafınız zayıfsa ne takarsanız takın yine zayıf kalacaktır. Bir lastik seçin , çift taraf onu kullanın derim ben ilk aşamada. Çift taraf rapid soft güzel gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce hangi raketle oynadınız? oyun düzeyiniz nasıl? profesyonel oyuncularla antreman ve oyun tecrübeniz var mı? Hiç kombinasyon raket kullandınız mı? cevabınız olumsuz ise... Samsonov alpha tahta lastik üzerine all+ lastikleri (Örn; andro uprage)tercih edin derim. Tabii maksimum masadan 2 metreden fazla açılmıyorsanız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle bir lastik icat edildiyse ben de çift taraf istiyorum :lol: Ömer Bey iş bilekte bitiyor malesef , BH tarafınız zayıfsa ne takarsanız takın yine zayıf kalacaktır. Bir lastik seçin , çift taraf onu kullanın derim ben ilk aşamada. Çift taraf rapid soft güzel gözüküyor.

Forehand tarafında eski nesil rapid backhand tarafında yeni nesil rapid soft olsa nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet turnuvalara katılmıştım lisede.İstanbul Bahçelievler 3.sü olmuştum.Daha önce butterfly ın hazır raketiyle oynamıştım.Oyunum genel olarak hep şut üzerine.Backhandde şutları yakından atıyorum ve çok sert bir şekilde gittiği için ya direk karşıya yada bana sayı oluyor.Ama ben uzaktanda backhand şut atabileceğim bir lastik arıyorum ondan.Uzaktan şuta spin ve güç yetiremiyorum çünkü oynadığım hazır raketle.Butterfllyin rundell kalınlık 2.1 siyah modeli nasıl uygun mudur bana sizce?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni nesil rapid soft derken?

:) Klasik Rapid lastiklerden sonra üretim, yumuşatılmış versiyon olduğu için kıyaslama cihedinden öyle söyledim, yoksa bildiğiniz soft rapid...

Arkadaşım roundell 2.1 kullanmanız durumunda pişman olma olasılığınız bence % 95. Hele ki hiç combo kullanmamışsanız % 99. Fh : Rapid (1.8) Bh: Rapid soft (1.8) reçete olur gibi. Alışverişi nereden yapmayı düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:) Klasik Rapid lastiklerden sonra üretim, yumuşatılmış versiyon olduğu için kıyaslama cihedinden öyle söyledim, yoksa bildiğiniz soft rapid...

Arkadaşım roundell 2.1 kullanmanız durumunda pişman olma olasılığınız bence % 95. Hele ki hiç combo kullanmamışsanız % 99. Fh : Rapid (1.8) Bh: Rapid soft (1.8) reçete olur gibi. Alışverişi nereden yapmayı düşünüyorsunuz?

Fastspinden direk hazırlatıp getirtmeyi düşünüyorum.Yıllardır hep butterflyla oynadığım için yine butterflyın birmodeli olsa çok iyi olur aslında.Bildiğiniz bir model varmı peki butterflyın bana göre.Fiyatı pek mühim değil.Ama fastspinde stoğunun olması önemli.Çünkü oradan yapıştırttırıp getirteceğim.Yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forehand tarafında eski nesil rapid backhand tarafında yeni nesil rapid soft olsa nasıl olur?

Ben ilk kombo için çift taraf aynı lastik taraftarıyım ve bence iki taraf için de soft daha iyi bir seçim olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

backhand:TIBHAR RAPIDSOFT 2.0 kalınlık

Kalınlıklar doğru mu peki?Zaten fastspinde sadece bu kalınlık var.Ama eğer oluyorsa hem forehand hem backhand butterfly olabilir fastspinde satılanlardan.Esas tercihim butterfly.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ankarada üniversite okuyorum istanbulda oturuyorum.Şuan ankaradayım ondan dolayı ustam.

Ankara'da Butterfly satan yerler olacaktı yanlış hatırlamıyorsam. Madem fiyat önemli değil diyorsunuz gidin mağazadan butterfly alın. Primorac off- üstüne sriver fx en çok önerilen butterfly kombinasyonlardan biri ilk kombinasyon raket için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?KategoriID=27&UrunID=626 isabet benim sözünü etmiş olduğum kombinasyon combo raketler içerisinde satışta.

Tahta: Butterfly Timo Boll Off- , ZORAN PRİMORAC -OFF olabilir ancak bunlarda sanırım o sitede yok.Sünger sertliği Sriver L ve Sriver FX arasında olan sriver el de tercih edilebilir. Fh : Sriver el 1.9 Bh: Sriver fx 1.9

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?KategoriID=27&UrunID=626 isabet benim sözünü etmiş olduğum kombinasyon combo raketler içerisinde satışta.

Tahta: Butterfly Timo Boll Off- , ZORAN PRİMORAC -OFF olabilir ancak bunlarda sanırım o sitede yok.Sünger sertliği Sriver L ve Sriver FX arasında olan sriver el de tercih edilebilir. Fh : Sriver el 1.9 Bh: Sriver fx 1.9

Evet sanırım bu raket bana iyi oldu.Ayrıca bu malzemeleri ayrı ayrı alınca 170 e geliyordu.Böyleyken aynısı 150e geldi :)Kalınlığının 2.0 olması sorun olur mu acaba?Bir tek 2.0 varmış stokta.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yardımlarınız için herkese teşekkürler.Hem güzel bi combo topladım.Hem ayrı ayrı alınca 170e gelirken ben 150ye hazır halini aldım.Üstüne üstelik birde fast spin bana 2 paket 6lı set 1 yıldızlı dhs top gönderiyor doğum günüm olduğu için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..