Jump to content
Masatenisi.org Forum

Minikler Türkiye

Recommended Posts

Erkeklerde favorim Batuhan Ulucak (İBB'den takım arkadaşı olan Kerem Karaman en büyük rakibi gözüküyor), bayanlarda ise Simay Kulakçeken (rakibi yok diye biliyorum). Her iki oyuncu da gayet formda. Bir aksilik çıkmadığı taktirde başarılı olacaklarına eminim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Erkeklerde favorim Batuhan Ulucak (İBB'den takım arkadaşı olan Kerem Karaman en büyük rakibi gözüküyor), bayanlarda ise Simay Kulakçeken (rakibi yok diye biliyorum). Her iki oyuncu da gayet formda. Bir aksilik çıkmadığı taktirde başarılı olacaklarına eminim.

Ankara Tarımspor'dan Caner Baycaner benim favorim. Bir gözümde Batuhan'da olacak tabiki...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kızlarda üst sıralarda doğru dürüst düz lastik kullanan takım yokmuş duyduğum kadarıyla. Bu mantığı bir türlü kabullenemiyorum. Bunlar daha minik yaş grubunda, nasıl bir pütür kullanma ihtiyacı hasıl olmuş bunların hepsinde bir anda? Bilgisi olan var mı?

Ardarda Türkiye şampiyonu olan takım pütür kullanıyor. Bunların geleceği nasıl? Milli takımda üst seviye başarılar kazanma olasılıkları ne kadar?

Bana kalırsa federasyonun en azından minik ve yıldızlarda pütürü yasaklaması lazım. Pütürle tam saha BH blok oynayarak bir yere varamayız diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunlar daha minik yaş grubunda, nasıl bir pütür kullanma ihtiyacı hasıl olmuş bunların hepsinde bir anda?

clapping.gif Süper lobianco!

Normalde ergenlik sivilceleri pörtleyene kadar pütürle uğraşılmaz diye biliyorum ben de. Enteresan gerçekten.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kızlarda üst sıralarda doğru dürüst düz lastik kullanan takım yokmuş duyduğum kadarıyla. Bu mantığı bir türlü kabullenemiyorum. Bunlar daha minik yaş grubunda, nasıl bir pütür kullanma ihtiyacı hasıl olmuş bunların hepsinde bir anda? Bilgisi olan var mı?

Ardarda Türkiye şampiyonu olan takım pütür kullanıyor. Bunların geleceği nasıl? Milli takımda üst seviye başarılar kazanma olasılıkları ne kadar?

Bana kalırsa federasyonun en azından minik ve yıldızlarda pütürü yasaklaması lazım. Pütürle tam saha BH blok oynayarak bir yere varamayız diye düşünüyorum.

1)Hocalar işin kolayına kaçıyor..

2)Pütürün avantajından ziyade rakiplerin pütüre karşı zaafını kullanarak kısa vadede başarı elde etmeye çalışıyorlar..

3)Başarıya giden her yol mübah olmamalı,önlerinde uzun bir yol olan minik sporcuların yolları daraltılmamalı..

Şu bir gerçek ki bayanlar masa tenisinde bir sporcunun iyi bir noktaya gelmesi çok da zor değil..Zaten bu sporu adamakıllı yapan bayan sporcu sayısı da belli..Uzun lafın kısası hocalar günlük başarıları düşünerek sporcularının gelecekleriyle oynuyorlar..Ayrıca işin tuhaf tarafı hepsi de aynı yolu kullanarak başarıya gitmeye çalışıyor..Ama ben düz lastik kullanarak iyi bir noktaya gelen Simay'ın bu turnuvadan alnının akıyla çıkacağına inanıyorum..Belki bu diğer hocalar için de iyi bir ders olur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dün salondaydım ve takım maçlarını izleme fırsatım oldu.Batuhan'ı gerçekten çok beğendim ayakları çok hızlı forhandi de bir o kadar iyi boyunun biraz kısa olması onun için büyük dezavantaj.Yüksek toplara pek vuramıyor(Karşıma çıksa o bakımdan şans tanımıyorum :isterim: )ama benim düşüncem geleceğin Safa'sı olacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

..Ama ben düz lastik kullanarak iyi bir noktaya gelen Simay'ın bu turnuvadan alnının akıyla çıkacağına inanıyorum..Belki bu diğer hocalar için de iyi bir ders olur..

Pütürlü bir hocanın (Fulya hanım) öğrencisi yanılmıyorsam... Umarım diğerlerine gerçekten iyi bir ders olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Doğrudur, benim ifade etmek istediğim, pütür kullanımının bana göre yanlış bir yaş grubunda gereğinden fazla yaygın olması. Üst sıralar derken de, kabaca ilk 16 diye düşünebilirsiniz.

Şimdi abisi bunlar daha ufak. Bazıları şeyleri yapamıyorlar. Tamam pütür falsoyu filan öldürüo ama düz lastiğe daha kontrollü. Bu yüzden bu kardeşlerimize pütür kullandırıyorlardır. Ayrıca bu yaşta pütür kullanımı ne kadar doğru bu da bir tartışma konusu olabilir.

Uzun lafın kısası: Kaldırma toz olursun,kesme pişman olursun :alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turnuva sona erdi ve çok güzel maçlar oldu. Simay süper bir yetenek. İlk defa izledim ve çok beğendim. Çok rahat bir şekilde şampiyon oldu. Kendine güveni tam ve yeri geliyor sert yeri geliyor çok yumuşak oynayabiliyor. Kendisini ve antrenörlerini kutluyorum. Erkeklere gelince ilginç sonuçlar ve çekişmeli maçlar oldu. Sizlere Caner ve Batuhan hakkında yazmıştım. Ancak Caner'de Batuhan'da sanırım 32'lerde elendiler ve yine Batuhanı eleyen Ankara Tarımspor sporcusu Resul Kılıç şampiyon oldu.Resul'ü ve antrenörü Yusuf Kılınçkaya'yı kutluyorum.Toplu sonuçlara gelince;

ERKEK TAKIM SIRALAMA

1- İBB SPOR A İSTANBUL

2- B.ŞEHİR BLD. İZMİR

3- TARIMSPOR ANKARA

4- BELEDİYE GENÇLİKSPOR A YALOVA

5- BELEDİYE GENÇLİKSPOR B YALOVA

6- KKTC

7- İBB SPOR B İSTANBUL

8- B.B. ANKARASPOR ANKARA

BAYAN TAKIM SIRALAMA

1- GENÇLİKSPOR KIRKLARELİ

2- İSTANBUL VMT İSTANBUL

3- GENÇLİKSPOR ELAZIĞ

4- GENÇLİKSPOR BATMAN

5- KEÇİÖREN BAĞLUM BELEDİYESİ ANKARA

6- MASA TENİSİ İHTİSAS SAKARYA

7- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ A İZMİR

8- B.B. ANKARASPOR ANKARA

TEK ERKEK FERDİ SIRALAMA

1- RESULCAN KILIÇ - TARIMSPOR - ANKARA

2- MUSTAFA ARSLAN - BÜYÜKŞEHİR B. A - İZMİR

3- CEMAL KARA - KKTC

3- EFECAN OKUMUŞ - BELEDİYE GENÇLİKSPOR B - YALOVA

TEK BAYAN FERDİ SIRALAMA

1- SİMAY KULAKÇEKEN - VMT - İSTANBUL

2- DAMLA UZEL - GENÇLİKSPOR - KIRKLARELİ

3- GÜZİN SEVERCAN - KEÇİÖREN BLD. BAĞLUMSPOR - ANKARA

3- İNCİ DURSUN - MASA TENİSİ İHTİSAS - SAKARYA

ÇİFT ERKEK FERDİ SIRALAMA

1- ZİVER GÜNDÜZ/İBRAHİM GÜNDÜZ - BELEDİYE GENÇLİKSPOR - YALOVA

2- BATUHAN ULUCAK/KEREM KARAMAN - İBB SPOR - İSTANBUL

3- RUSULCAN KILIÇ/UFUK SUBAŞ - TARIMSPOR/BURSASPOR - ANKARA/BURSA

3- CANER BAYCANER/İSMAİL KUŞOĞLU - TARIMSPOR/B.BLD. - ANKARA/İZMİR

ÇİFT BAYAN FERDİ SIRALAMA

1- SİMAY KULAKÇEKEN/SERAY TÜRKKAN - VMT/MTİ - İSTANBUL/SAKARYA

2- DAMLA UZEL/MERVE KANBİR - GENÇLİKSPOR - KIRKLARELİ

3- DİLAN TEK/RAHİME DOĞAN - B.B. ANKARASPOR - ANKARA

4- ELİF TUNÇ/CANSU CENGİZ - VMT - İSTANBUL

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Simay'ı tebrik ediyorum..Artık onunla oynarken daha fazla motive olacağım,karşımda koskoca Türkiye şampiyonu olacak çünkü :P: :gulumse: Batuhan'ın derece yapamaması şaşırtıcı gibi gözüksede diğer oyuncuların seviyesini bilemediğimiz için bir yorum yapmak zor..Demek ki Batuhan'dan daha iyileri varmış ki sonuç bu olmuş..Metin Hocanın ayrılmasından sonraki süreçte Batuhan kendisine birşey katabilecek bir konumda değildi..İBB ye geçtikten sonra form tutmuş olsa da o ara dönem onun için bir kayıptı..Daha iyi bir noktada olabilir,hatta şampiyonluğu rahat rahat alabilirdi..Seneye artık..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başta Simay olmak üzere dereceye giren tüm arkadaşları tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Batuhan çok zorlu yollardan geçti ve geçmeye devam ediyor. Yakın geçmişte hocası ve kulübü değişti. Yeni ortam ve yeni insanların arasına dahil oldu. Her gün okul ile salon arası mekik dokuyor. Okul Fikirtepe'de, salon ise Bayrampaşa'da. Bu tempoyu kaldırıp üstüne hem derslerde hem sporda başarı gösteriyorsa kendisine saygı duymak gerekir. Batuhan'ın geleceği çok ama çok parlak. Bu turnuvada bir takım talihsizlikler yaşadı. Fakat bu her zaman böyle gitmeyecektir. Şansı da yaver giderse seneye hiç zorlanmadan şampiyon olacağına eminim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Batuhan'ın dereceye girememesine gerçekten çok şaşırdım :pirpir: Yanlış bilmiyorsam takım maçlarında hiç yenilmedi.İzmir BB den Mustafayı da tebrik ederim.Takım finallerinde Batuhan'ı elinden kaçırmıştı.Ferdi finallerinde de yenilmiş.Heralde bir dahaki finalde birinciliği kazanacaktır :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

pütüre bakış açısı çok enteresan geldi bana.yıllarca düz oynayıp 18 inden sonra pütür takmanın mantığı ne?

pütürle defansla başlayan iş, atakla gelişebilir.benim de pütürle ilk tanişmam 3-4 sene önce benden büyük bir veteran abimle maç yapmam sonrası oldu.backhandde bir pütür topu dürtüp duruyordu.ya ben de 'böyle oyun olur mu ya' değip pütüre alerjik olacaktım.düz lastik tekniğimi geliştirip pütürü altetmenin yollarını arayacaktım .ya da pütür kullanıp -ki legal olan bir tarz-oyun tekniğimi geliştirecektim.

kaldı ki uzun pütürü forhandde kullanıp atak-blok yapıyorum.topu kestiğim nadirdir.insanın biraz kendi tarzını geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum.hayatta renkleri seviyorsak masatenisinin renklerine karşı olmayalım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Erdinç abi sen en azından kararını kendin verebileceğin bir yaşta pütüre geçiş yapmışsın..O çocuklar daha dün raket tutmaya başladılar ve bu sporda bir gelecekleri var..Önlerinde tüm eksiklerini giderip kendilerini geliştirebilecekleri uzun bir yol varken,hocaların kısa vadeli planlarına kurban gitmeleri pek makul görünmüyor..Bu sporu hobi olarak yapan bir oyuncunun pütür takması ayrı,bunu bir iş olarak gören oyuncunun pütür kullanması ayrı..Kaldıki bu çocukların başlarında antrenörleri var,çocukların düz lastik nedir pütürlü lastik nedir ondan bile haberi olmayabilir..Kendilerine ne öğretiliyorsa,ne söyleniyorsa onu uygulayacak bir konumda çocuklar..Seçme şansları yok kısacası..Ayrıca pütürlü lastik elbette masa tenisinin rengi,zevki,elbette pütürlü lastik kullanan sporcular da olacak ama minikler kategorisinde üst sıralarda yer alan tüm sporcular pütürlü lastik kullanıyorsa burada bir sorun yok mu sizce?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birkaç foto ekledim ama cepten çektiğim için net olmayabilir. Malatya buluşmamıza gelenler bilir Alican vardı ufaklık. Çok güzel maçlar çıkardı. Yanılmıyorsam 2001 doğumlu ve geleceğin milli oyuncusu olabilir. Batuhan bu turnuvada yenildi diye herşey bitmiş değil. Daha küçük çocuk bunlar. O anki psikolojileri ve ne yapacakları belli olmaz. Batuhan maça benim gördüğüm kadarıyla stresli çıktı ve konsantrasyonu sağlayamadı. Elbette bende gelecek senelerde çok başarılı olacağına inanıyorum.Bu arada Resul Batuhan maçına kendine çok güvenerek ve istekli çıktı. 3-1 yendi sanırım ve bu maçtan sonra motive daha fazla oldu ve şampiyon oldu.

post-84-1268032995,88_thumb.jpg

post-84-1268033108,71_thumb.jpg

post-84-1268033163,93_thumb.jpg

post-84-1268033224,61_thumb.jpg

post-84-1268033291,81_thumb.jpg

post-84-1268033353,4_thumb.jpg

post-84-1268033477,43_thumb.jpg

post-84-1268033515,43_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..