Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlginç Bir Enstantane..

Bora

Recommended Posts

Bugün İstanbul Tozkoparan Spor Salonu'nda İl Birinciliği Takım müsabakaları vardı. Her elenenler gibi biz de tribünde yerimizi almış, kalan takımların maçlarını izliyorduk. Önümüzdeki masada İBB (A) ile Beşiktaş (A) takımları yarı final maçı yapıyorlardı. İBB maçlarda 2-0 öndeydi fakat hali hazırda 3. maç Hasan Doğan ile Gencay Menge arasında oynanıyordu. Bir de baktık ki ne görelim.. Arka masada yine Beşiktaş (A) takımı oyuncusu olan Halil Hacı, İBB (B) takımı oyuncusu minik Furkan Çekli ile maç yapıyor. Herhalde resmi maç değildir dedik fakat resmi imiş. Uzun lafın kısası, yarı final maçı henüz tamamlanmamışken Beşiktaş takımının İBB'ye kaybettiği varsayılıp 3. lük 4. lük maçı oynanmaya başlanmıştı bile. Peki Hasan, Gencay'ı yense ne olacaktı? Ya da maçın sonucu önceden belliydi de biz mi uyuyorduk? Etik midir değil midir tartışılır. Yorum sizin.

th_10067_IMG_0150_122_922lo.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunu ilk farkeden kişi olarak oldukça şaşırdım..Aralarında öylesine maç yaptıklarını sanıyordum ama maç hakem tarafından yönetiliyordu..Sonradan öğrendik ki daha yarı final maçı tamamlanmadan 3-4 maçına geçilmiş bile..Gerçekten şaşırtıcı bir durum..Ayrıca hakemler bugüne damgasını vurdu diyebilirim..Bir sürü yeni hakem vardı..İşin garibi hakem olarak görev alanların çoğu masa tenisinin ''m'' sini bile bilmiyordu..Sanki emaneten vazifelendirilmiş gibi duruyorlardı..Tozkoparan'dan masa tenisi manzaraları böyleydi bugün adına..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunu ilk farkeden kişi olarak oldukça şaşırdım..Aralarında öylesine maç yaptıklarını sanıyordum ama maç hakem tarafından yönetiliyordu..Sonradan öğrendik ki daha yarı final maçı tamamlanmadan 3-4 maçına geçilmiş bile..Gerçekten şaşırtıcı bir durum..Ayrıca hakemler bugüne damgasını vurdu diyebilirim..Bir sürü yeni hakem vardı..İşin garibi hakem olarak görev alanların çoğu masa tenisinin ''m'' sini bile bilmiyordu..Sanki emaneten vazifelendirilmiş gibi duruyorlardı..Tozkoparan'dan masa tenisi manzaraları böyleydi bugün adına..

Sanırım bi karışıklık var, oynanan İBB-Beşiktaş maçının uzaması halinde yapılacak olan 4.maç mı yapılıyor, yoksa finale çıkanlar belirlendikten sonraki 3-4.lük maçı mı yapılıyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım bi karışıklık var, oynanan İBB-Beşiktaş maçının uzaması halinde yapılacak olan 4.maç mı yapılıyor, yoksa finale çıkanlar belirlendikten sonraki 3-4.lük maçı mı yapılıyor?

yazılanlardan anladığım kadarıyla finale çıkanlar belirlendikten sonraki

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İBB A takımında minik sporcular Furkan Çekli,Batuhan Ulucak ve Kerem Karaman vardı..Beşiktaş; Halil Hacı,Safa Avcı ve Hasan Doğan ile mücadele etti..Anafen takımında Fahrettin Ekmekçi,Özkan Taş ve Berker(soyadını bilmiyorum) vardı..İBB D takımı ise her maça değişik kadro ile çıktı..3 Çin'li + Gencay Menge kombinasyonu ile turnuvayı tamamladılar..Bizim takım finalde karşılaşan 2 takımla da daha önceki turlarda karşılaştı..Bizler için güzel ve değişik bir tecrübe oldu..Maçlardan önce sonucu bildiğimiz için seç beğen al yöntemi ile hangimiz kimle oynamak istiyorsa dizilişi ona göre yaptık..Ben Liang Fu ile oynama fırsatı buldum..Her spinime backhand kontra spin çekmesi biraz canımı sıksada gayet eğlenceli bir maçtı benim adıma..Oyunu rölantide tutmak yerine karşısında Dünya şampiyonu varmış gibi ciddi oynadı..Bu da rakibine olan saygısını gösteriyordu..Hayatımda görebileceğim en kısa ve en dolu servisleri dün görmüş oldum sayesinde..Şanslı mıyım,bahtsız bedevi miyim orasına siz karar verin :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet abiler bu çocuk bizim Batuhan. Çeyrek finalde oynadım ve 3-1 kaybettim. Oyun stili biraz değişmiş ve gelişmiş. Eskiye nazaran daha ofansif oynuyor, 3. top nasıl gelirse gelsin her iki taraftan da açıp oyuna giriyor, biraz boyu uzamış, servislerini geliştirmiş. Topa pek değişik falsolar vermiyor fakat bildiği servisi baya geliştirmiş. Oldukça dolu ve kısa gönderiyor. Bh tarafında hala sorunlar var, rakibe yumuşak toplar veriyor, hiç bitirici vuruşu yok ve sadece çapraza oynuyor. Servisten sonra oyunu iyi yönlendirdiği için fh'ine daha çok top alıp, etkili fh spinleriyle sayıları alıyor. Fakat bu spinlere cevap verip bh'ine çektiğinde sayıyı genelde kaybediyor. Çin lastiğine alışma sürecinde olduğunu da unutmamak lazım. Kaçırdığı toplarda hep o sevimsiz çıt sesi geliyor. Yani hala avrupa lastiğiyle oynar gibi oynuyor. Alıştığı vakit kusursuz bir fh'i olacaktır. Boyu uzadıkça ve kondüsyonu arttıkça bu eksiklerini kapatıp süper bir oyuncu olacağına eminim.

Yanlız bir şeyi merak ediyorum. Bilen varsa söylesin. Ponfi'nin bu turnuvada oynama amacı nedir? Kazandığı birinciliğin ona getirisi nedir? Seviyesinin kat kat altında, çoğu hobi için oynayan oyuncuları yenmenin ona haz verdiğini hiç sanmıyorum. Belli ki zoraki oynuyor fakat bunun nedenini gerçekten merak ediyorum. Nedense her il 1.liği ferdi maçlarında 1 tane pro oyuncu oluyor. Numunelik bulunduruyorlar galiba.

Bir de Nusret hocayı canı gönülden tebrik ediyorum. Finale kadar güzel maçlar çıkardı ve 2.liği sonuna kadar haketti. Çok centilmen ve çok azimli bir oyuncu. Herkesin örnek alması gereken biri.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dün yaşadığım ilginç bir olayı daha anlatmak istiyorum..Liang Fu ile maça başladık..İlk set bitti..Tam kenara geliyordum,sayı hakemi bana dönerek ; ''bir saniye,burda bir yanlışlık var..Burda Ahmet ile Çağan maç yapacak diye görünüyor.'' dedi..Neyse ki durumu anlattık,adam artık bizden dedik olay çözüldü :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..