Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ekipmanlarla ilgili fikir alışverişi

Emrah

Recommended Posts

Özellikle benim bağlı olduğum gibi düşük bütçeli kulüplerde yeni lastik denemesi yapmak imkansız.

Hep aynı lastiklerle oynuyoruz. Lastiklerin tanıtımına pek güven olmuyor. Bu yüzden denemek bize pahalıya patlıyor.

Burada ekipmanlar hakkında konuşarak daha az masrafla ekipmanlarımızı geliştirebiliriz.

Bu konuda konuşmak isteyenleri bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
Özellikle benim bağlı olduğum gibi düşük bütçeli kulüplerde yeni lastik denemesi yapmak imkansız.

Hep aynı lastiklerle oynuyoruz. Lastiklerin tanıtımına pek güven olmuyor. Bu yüzden denemek bize pahalıya patlıyor.

Burada ekipmanlar hakkında konuşarak daha az masrafla ekipmanlarımızı geliştirebiliriz.

Masa tenisi pahalı bir spor sayılır.Konuşmakla pek ekipman gelişmesi sağlanacağına inanmıyorum.Oynayacağın lastiklerin karakterlerini kataloglarda görebilirsin.Senin oynama sitiline göre bu kataloglardan lastik seçmen en doğrusu olur sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence bu konuda yanılıyorsun.kataloglardaki bilgiler yeterli olmuyor.masatenisi.org sitesindeki lastik karşılaştırmaları çok daha yararlı oluyor mesela.tabletennis.gr sayfasında da lastiklerin özellikleri yanında kullananların görüşlerine de yer verilmiş ve görüşler tanıtımdan çok daha yararlı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben backhand olarak kısa tırtıl kullanıyorum. Katalog tanımına bakarak Tibhar'ın yeni çıkarttığı Speedy Soft DTecs kısa tırtıl aldım. Oynadığım lastikten (Butterfly Speedy PO) daha hızlı olacağını umuyordum. Fakat sonuçta pütürleri uzun tırtıl gibi yaylanan, karşı tarafa hata yaptıran fakat çok kontolsüz olduğu için size de hata yaptıran bir kısa tırtıl çıktı. Çok kontrolsüz olduğu için de kullanmıyorum. Daha detaylı olarak yazsalar almazdım.

Bir de firmaların verdiği ekipman hız bilgileri sadece o firmanın ürünleri için geçerli. Bunlara bakarak örneğin Butterfly ile Stiga tahta veya lastik hızlarını karşılaştıramıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben aynı hatayı defans yaparken Feint Long 2 ile yaptım.tanıtımını okuyarak almıştım.tam bir hayal kırıklığıydı.

atak oyuna geçtiğimde tibhar'ın speedy soft'unu kullanmaya başladım.eğer bana sormuş olsaydınız bahsettiğiniz olumsuz özellikleri size sayardım ama olumlu özellikler olarak.ben hala Resilon'a alışamadım ama şimdiye kadar 4 tip uzun(feint soft,long,grass 2000,grass) ve 2 tip kısa tırtıllı lastik kullandım,bunların içinde en çok spin üreten lastik resilondu.yine de ilk fırsatta bir speedy soft ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Not:Defans tırtılları hakkında geniş tecrübem var danışmak isteyen olursa yardıma hazırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Speedy Soft ile resilon arasında fazla bir fark yok. Ben ikisiyle de oynadım.

Birbirlerine çok benziyorlar.

Uzun tırtıldan kısa tırtıla geçtiyseniz uzunca bir alışma süresi gerekiyor. Kısa tırtıl ile masaya yakın oynayıp müthiş öldürücü bloklar yapılabiliyor.

Bu arada sizin bir tanıdığınız (yeğeniniz olabilir) benim yeğenin arkadaşıymış ve bu dün akşam benim yeğen sizin yeğene vermek üzere bendeki maç videolarını aldı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben şu anda :

Stiga Titanium WRB Tahta

Stiga Magna Max - Forehand

Butterfly Speedy PO 2.1 mm kısa tırtıl kullanıyorum.

Tahta Stiga nın en hızlı tahtası. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve hızına yavaş yavaş alışıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dün -tatile gelen bir arkadaşım sayesinde- ilk defa stiga magna lastikle oynama şansı buldum.bana çok sert bir lastikmiş gibi geldi.spinleri havalandırmadan çok yerden yolluyordu.

tahta da stiga idi.ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ama arkadaşım 'süper karbon' diye bahsediyordu.

spin atarken topu yapabildiğimce fırçalamama rağmen,sanki düz vuruyormuşum gibi raketten 'çat' diye ses geliyordu.bu lastikten mi tahtadan mı bilmiyorum.

arkadaşım daha önce sriver fx (tahta gergely ) ile oynuyordu.spinleri daha yavaş ama daha fazla spinli geliyordu.şimdi topu çok fazla düşürdüğünde spin yapmakta zorlanıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga Magna topu tutan bir lastik ve bu yüzden spin özelliği yüksek. Sriver'dan kesinlikle yüksek. Belki arkadaşınızın oyun stilinden öyle geliyordur. Topu çok fırçalarsanız top yavaş fakat daha spinli, daha üstten fırçalayarak vurursanız daha hızlı fakat daha az spinli gider. Oynadığınız tahta vuruşlarınızı farklılaştırmanıza sebep oluyor. Ben son bir sene içinde iki defa tahta değiştirdim. Birincisiyle oynamaya başlayınca 1-2 ay boyunca omuzum ve kolum ağrıdı, sonra geçti. Şimdi daha da hızlı bir tahtaya geçtim, yine ağrılar başladı. Bence hızlı tahta topa daha hızlı vurmanıza sebep oluyor ve kol ve omuz bu hıza alışkın olmadığı için ağrılar başlıyor.

Ben yakın mesafeden ve masa üstünden tek spin oynuyorum bu yüzden Magna bana iyi geliyor.

Topu havalandıran lastikler benim oyun stilime hiç uymuyor. Spinleri devamlı dışarı yolluyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Masa tenisi pahalı bir spor sayılır.Konuşmakla pek ekipman gelişmesi sağlanacağına inanmıyorum.Oynayacağın lastiklerin karakterlerini kataloglarda görebilirsin.Senin oynama sitiline göre bu kataloglardan lastik seçmen en doğrusu olur sanırım.

tufan abi ben mehmet neden 2 yılda bir lastik değiştirdiğini saklıyorsun milletten :

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Tsubasa;

eger kendi web sayfana koymaya useniyorsan ya da vakit bulamadiysan (hani ertan bey' in yaninda onun yerine konusmak gibi oluyor ama) bu bilgileri masatenisi.org uzerinde bir bolumde yayinlasak nasil olur diye aklima geldi dogrusu.

Ugrasilip vakit harcanip disiplinize edilmis bilginin internet ortamindan uzak kalmasi hep icime dokunur.

Benim kisisel sayfamda da bir takim teknik bilgilerle alakali makaleler var. Ancak kendi sayfam haricinde daha populer sitelerde de yayinlaniyorlar. Hem oralarda daha fazla hit aliyor daha cok kisiye ulasabiliyor. Zaten ben de useniyorum artik cok uzun suredir guncelleyemiyorum. Halbuki bu sozkonusu diger siteler haftada en az 1-2 sefer guncelleniyor.

Ertan Bey' in sitesi de bu kategoride degerlendirilebilecek bir site.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Slm herkese..

www.hazer-ticaret.com sitesi ile ( Semih Hazer ) ilişki kurup

Opticon tahta , CoppaTenero (forehand)1.8mm, Blues F5 (backhand)1.8mm

almaya karar verdim.

Ayrıca arkadaşım da

Persson Powerplay Senso V2, CoppaTagora (forehand) , Blues F5 (backhand)1.8mm üzerinde karar kıldı..

Ne dersiniz ? Var mı bilgisi olan ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

butterfly'ın lastikleri çok pahalı hele hele türkiyede dahada!www.butterflyonline.com'da bryce'in sadece bir lastiği yanlış hatırlamıyorsam 45$,türkiyede bir lastiği 60 euro gerisini siz hesap edin!

donic'in ürünleri çok ucuz ama tahtalarının oynanan kısmı çok dar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kullandığın stiga ürünlerinden memnunmusun ciddi anlamda..?

Ve eğer aldığın yeride belirtebilirsen çok sevinirim...

Şimdiden ilgin için teşekkür ederim.......

Ben Stiga Titanium tahtamdan ve Magna lastiğimden çok memnunum.

Bunları yurtdışından tt-shop dan getirtim ama şu ara biraz cıvıttılar. Eskisi gibi kaliteli hizmet vermiyorlar. Mesajlara zor cevap veriyorlar. Merdivenköy'de Wilson mağazasında da Stiga satılıyor ama her zaman çeşit olmuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..