Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombinasyon Önerisi

Guest Caner84

Recommended Posts

Öncelikle herkese hayırlı geceler dilerim...

Uzun süre aradan sonra(6-7 sene) masatenisine geri dönmeye karar verdim şöyle bir araştırınca masatenisine ilgi duyan pro anlamda ilgilenen arkadaşların bu sitede olduklarını gördüm.Sizlerden ricam aradığım özelliklerde max 200tl civarındaki tahta,lastik önerileriniz.

Forehand: 1. İyi top spin çekmemi sağlayacak

2. İyi block yapabileceğim

3. Kuvvetli smash vurabileceğim

Backhand: 1. İyi block yapabileceğim.

2.İyi kesme yapabileceğim.

3. İyi spin çekebileceğim bir raket.

Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dribble.gif İşte bana da böyle bir raket lazım. Senelerdir arıyorum, bulamadım. Umarım siz bulursunuz.

Öyle olacak ki, raketi oluşturan parçalar tek başlarına güçlü, biraraya gelip birleştiklerinde ise müthiş uyumlu ve muazzam olacaklar. Tıpkı eski çizgi film Voltran daki gibi yani.

"Bekent nastiğii!!... Folend nastiğiii!!... Dahtaa!!... Ben de sapından tuttum, kafayı oluşturacağım!!!"

robot.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

6-7 senedir oynamadiysan top hissin gitmistir büyük bir ihtimalle. O hissi kazanmak icin yavas ve kontrollü, klassik lastikler ve tahtalarla baslamak en iyisidir, cünkü hizli raket secersen, sen onu degil, o seni kontrol eder. O yüzden kontrollü raketle baslamak en iyisidir. Sana simdi cesitli lastikler ve tahtalar önerecegim.

Tahta: Primo Off- ; Samsonov Alpha ; Timo All+ ; Grubba All+ ; Stiga evolutuion all

Lastikler: Klassik secmen lazim, yani su bazli olmuyacak. FH Smash icin yumusak lastikler pek iyi uymaz, sertlik olcak ki güc olsun. SPin cekmek icin daha yumusak lastikller tercih edilir, cünkü daha kolay spin cekilir. O yüzden Smash felan yapiyorsan sert lastikler tercih etmelisin, mesela Yasaka Mark V ; Tibhar Rapid ; Sriver L ---> kalinliklari 1,9mm veya 2,0mm

Bh: Spin ve blok yapiyorsan ne sert olcak ne yumusak olacak lastik secimin ---> orta sertlikte lastikler: Sriver EL ; Tachiness D(rive)iyi kesme yapabilirsin ; Donic vario

umerim yardimci olmusumdur. Ben olsam:

Tahta Primo Off-

Lastikler Fh Sriver EL 1,9 Bh Tackiness D 1,9mm alirdim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Alman Mehmet Kardeşim,

sen de aspirin gibi herkese aynı reçeteyi veriyorsun:

Primorac off- Sriver L 1.9. Yakında ben de bu kombiye geçeceğim.

(şu ana kadar şakaydı önerilerine aynen katılıyorum).

Merhaba,

6-7 senedir oynamadiysan top hissin gitmistir büyük bir ihtimalle. O hissi kazanmak icin yavas ve kontrollü, klassik lastikler ve tahtalarla baslamak en iyisidir, cünkü hizli raket secersen, sen onu degil, o seni kontrol eder. O yüzden kontrollü raketle baslamak en iyisidir. Sana simdi cesitli lastikler ve tahtalar önerecegim.

Tahta: Primo Off- ; Samsonov Alpha ; Timo All+ ; Grubba All+ ; Stiga evolutuion all

Lastikler: Klassik secmen lazim, yani su bazli olmuyacak. FH Smash icin yumusak lastikler pek iyi uymaz, sertlik olcak ki güc olsun. SPin cekmek icin daha yumusak lastikller tercih edilir, cünkü daha kolay spin cekilir. O yüzden Smash felan yapiyorsan sert lastikler tercih etmelisin, mesela Yasaka Mark V ; Tibhar Rapid ; Sriver L ---> kalinliklari 1,9mm veya 2,0mm

Bh: Spin ve blok yapiyorsan ne sert olcak ne yumusak olacak lastik secimin ---> orta sertlikte lastikler: Sriver EL ; Tachiness D(rive)iyi kesme yapabilirsin ; Donic vario

umerim yardimci olmusumdur. Ben olsam:

Tahta Primo Off-

Lastikler Fh Sriver EL 1,9 Bh Tackiness D 1,9mm alirdim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

arkadaşlar ben genç erkeklerde yarışıyorum uzun zamandırda oynuorum cok ıyı spın cekebılecegim ve hücum yapabılecegım kesme konusunda da ıyı bı raket ıstıyorum su bazlı tahta ve lastık tavsıyeerınızı beklıorum şimdiden çok teşekkür ederim

bir de friendship R.I.T.C. 729 fh , dhs tnt de bh lastıklerı kullandm ve acıkcası memnun kalmadım bundan cok daha ıyı bır raket arıorum çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben genç erkeklerde yarışıyorum uzun zamandırda oynuorum cok ıyı spın cekebılecegim ve hücum yapabılecegım kesme konusunda da ıyı bı raket ıstıyorum su bazlı tahta ve lastık tavsıyeerınızı beklıorum şimdiden çok teşekkür ederim

bir de friendship R.I.T.C. 729 fh , dhs tnt de bh lastıklerı kullandm ve acıkcası memnun kalmadım bundan cok daha ıyı bır raket arıorum çok teşekkür ederim

Denediğin lastikler kötü değil.Çin lastikleri.Sanırım zoran primorac off- üstüne 2.0mm vario soft iyi gider.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..