Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sriver G3Fx + Adro Blax Off

Recommended Posts

önce g3fx: yumuşak bir lastik ama çok da yumuşak değil. Biraz donic desto f3 lastiklere benziyor (yada donic bu teknolojiyi taklit etmiş) ama kontrolü çok daha yüksek. Bu da lastiği diğerlerinden ayrı bir yerde tutmaya yeter. ben çok beğendim. Anlaşılacağı üzere desto f3 kadar agresif bir lastik değil. Biraz daha allplay++ e yakın bir offplay sunuyor. Spin tarzı desto f3 e benziyor. (Çok az bir fark var g3fx in spini daha az.) Masa üstü oyunda gayet iyi bir performans çıkarıyor, birkaç adıma kadar uzaklaşıldığında da herhangi bir eksiği yok. Ben 1.9 sünger kalınlığı ile oynadım, herhalde 2.2 kalınlık daha geriye açılmak isteyenlere yeterli performans sağlar. Hassas bir lastiğe benziyor, zaten almaan evvel takip ettiğim forumlarda çok uzun ömürlü bir lastik olmadığını okumuştum itina ile kullanmak lazım :) Blok yaparken, push (kesme) yaparken çok iyi. Tek çözemediğim şey yeteri kadar dolu servisler çıkaramamak oldu ama biraz daha antrenmanla lastiğin huyuna alışırım gibime geliyor. Bu arada sesini de çok sevdim. Orta - iyi derecede oynayan oyuncular için ideal, her tempoda rahatça oynayabilirsiniz. Çok hafif bir lastik olduğu için bunu da buraya bir artı puan olarak yazıyorum.

Andro blax off: karbon ve balsa karışımı bir tahta ama karbon hissini neredeyse hiç hissetmedim. Gayet allplay bir tahta gibi duruyor zaten fiyatı da yüksek olmadığından yaparken malzemeden çalmış olabilirler diye şüphelendim. Kontrolü bu yüzden herhangi bir karbon tahtadan misli misli yüksek ve yavaş. (bu arada allplay tahtalardan çok daha atak bir tahta)Masa üstü hucumda çok seri ve güçlü iki üç adım uzaklaşınca biraz daha efor sarfetmek gerekiyor ama yine de bu açıdan bir eksiği yok. Topun gideceği yeri hissedebiliyorsunuz ki diğer karbon tahtalarda böyle bir tahta almak için iyi para ödemek gerekiyor. Fiyat/performan bu yüzden tam puan aldı benden. Biraz kalın bir tahta olduğu için lastikleri yapıştırmadan önce hiç hissetmeden oynayacağım diye korkuyordum ama yersizmiş. Tahta gayet hafif ama sağlam mı bilemiyorum (umarım bir yere çarpmam ve cevabı öğrenmem)

Kombinasyonu yeni başlayanlara önermiyorum. Gidin çalışın vuruşları öğrenin önce yeni başlayanlar. size diyorum...kime diyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

düzeltme:

içinde karbon yokmuş. Tahtayı almaya karar vermeden önce, yabancı forumlardan kullanıcı deneyimlerini okumuştum. Andro nun sitesinden kontrol ettim tahtada karbon yok. Ama forumlarda carbon olduğunu söyleyenler var. Aklımda öyle kalmış. Tahtada karbon yok arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yeni düzeltme: Blax tahtalarında balsa dolguyu ızgara şeklinde kesen abachi ağacı gövdesini oluşturuyor ve en dış yüzeye plywood yapıştırılmış. Blax serisi galiba andro'nun profesyonel kullanıcılar için tasarladığı bir tahta değil. Yine de ben çok sevdim.

soru: sriver g3fx ve donic lastikleri arasındaki benzerlik hissi sanki lastiklerin belli bir spin/hız üstlimiti varmış gibi durması. Yani ne kadar efor sarfedersem sarfedeyim bir limiti geçemiyorum. Topun süngere iyice gömülmemesi halinde ise vuruşların gücü çok azalıyor. Acaba tekniğimde bir yanlış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yeni düzeltme: Blax tahtalarında balsa dolguyu ızgara şeklinde kesen abachi ağacı gövdesini oluşturuyor ve en dış yüzeye plywood yapıştırılmış. Blax serisi galiba andro'nun profesyonel kullanıcılar için tasarladığı bir tahta değil. Yine de ben çok sevdim.

soru: sriver g3fx ve donic lastikleri arasındaki benzerlik hissi sanki lastiklerin belli bir spin/hız üstlimiti varmış gibi durması. Yani ne kadar efor sarfedersem sarfedeyim bir limiti geçemiyorum. Topun süngere iyice gömülmemesi halinde ise vuruşların gücü çok azalıyor. Acaba tekniğimde bir yanlış olabilir mi?

Yumusak lastikler ile spin cekmek dedigim gibi daha kolaydir, fakat bir dezavantaji vardir yumusak lastiklerin. Yumusak lastik sadece belli bir seviyeye kadar spin/hiz olusturur. Sert lastiklerle spin cekmesi daha zordur, fakat profesyoneller hep sert lastiklerle oynarlar cünkü spin/hiz sevyesi daha yüksektir. Prof.ler gelismis teknikleri ile sert lastikler ile iyi spin cekerler. Oyüzden prof.ler tercihini hep sert lastiklere kullanir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yumusak lastikler ile spin cekmek dedigim gibi daha kolaydir, fakat bir dezavantaji vardir yumusak lastiklerin. Yumusak lastik sadece belli bir seviyeye kadar spin/hiz olusturur. Sert lastiklerle spin cekmesi daha zordur, fakat profesyoneller hep sert lastiklerle oynarlar cünkü spin/hiz sevyesi daha yüksektir. Prof.ler gelismis teknikleri ile sert lastikler ile iyi spin cekerler. Oyüzden prof.ler tercihini hep sert lastiklere kullanir.

dostum ona itirazım yok ama benim anlattığım durum farklı (demek ki doğru ifade edememişim). sözünü ettiğim lastikler spin çekerken sanki belli biryerden sonrasını kendileri devralıyorlar ve ne kadar uğraşırsam uğraşayım o limiti değiştiremiyorum. Stiga carbo, Mark v, sriver, tackiness ile oynadım onlar da yumuşak ama onlarda durum böyle değil. Sert lastikle isabetli spin çekemiyorum çünkü kendimi alıştırmadım. ama dediğin doğru; oturduğu zaman spin rakibe mermi gibi gidiyor.

G3fx yeni nesil olduğu için belki spin alışkanlığımı da ona göre değiştirmem gerekiyor. :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dostum ona itirazım yok ama benim anlattığım durum farklı (demek ki doğru ifade edememişim). sözünü ettiğim lastikler spin çekerken sanki belli biryerden sonrasını kendileri devralıyorlar ve ne kadar uğraşırsam uğraşayım o limiti değiştiremiyorum. Stiga carbo, Mark v, sriver, tackiness ile oynadım onlar da yumuşak ama onlarda durum böyle değil. Sert lastikle isabetli spin çekemiyorum çünkü kendimi alıştırmadım. ama dediğin doğru; oturduğu zaman spin rakibe mermi gibi gidiyor.

G3fx yeni nesil olduğu için belki spin alışkanlığımı da ona göre değiştirmem gerekiyor. :(

seni izleyip ona göre karar verebilecek antrenör ya da iyi bi oyuncuya danış derim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..