Jump to content
Masatenisi.org Forum

Malzeme Ve Alışveriş Sitesi Değerlendirme

Recommended Posts

Arkadaşlar http://www.dandoy-sports.com siteden fiyatları daha cazip olduğu için aşağıdaki malzemeleri aldım.

Tibhar : Samsonov Carbon tahta

Tibhar : Nimbus (F.H.)

Tibhar : Nimbus (B.H.)

Daha önce bu siteden alış veriş yapan arkadas varmı ? Türk milletiyiz işte önce alışverişi yapıp sonra soruyoruz :(

Site benden kargo parası almadı. Kargo parasını teslimattamı ödeyeceğim yoksa kargo parası yok mu?

Sitede yine 5-7 gün içinde teslim diyor Ankara'da oturuyorum. Alışveriş yapıp teslim süresini bilen arkadaslardan bunu öğrenmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Site ismi vermek yasakmı bilmiyorum affınıza sığınarak bilgi alma amaçlı yazdım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Site ismi vermek yasak değil. andoy'da belli bir paranın üstünde alışveriş yaparsanız kargo bedeva. Ankara'ya ulaşması 12gün civarı sürüyor ama 20 gün sürdüğü bile olmuştu... Eğer 100 euro'yu geçerse %10 vergi vermek zorunda kalabilirsiniz...

Merhaba,

vergi olayını sormak istiyorum. Bu vergi Dandoy'a mı, yani alışveriş esnasında mı ödeniyor?

Yoksa Türk makamlarına kargoyu teslim alırken mi ödeniyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Verginin site veya mağaza ile ilgisi yoktur. Bahsi geçen vergi gümrük vergisidir. Bu nedenle paketiniz gümrüğe girerse ödemek durumunda kalırsınız. Paketinizin üzerinde faturası görünür vaziyette ise (mesela schoeler micke ve iruiru o şekilde gönderir) o zaman gümrük memurları 100 euroyu aşan meblalarda eve yazı gönderirler. Siz de gidip gerek ödemeyi yapıp paketinizi alırsınız. Başka herhangi bir siteden alışverişimde şu ana kadar başıma gelmedi. Fatura vs olmadığı halde paket çok büyükse veya ağırsa da o zaman şüphe üstüne paket incelenip aynı duruma düşülebilir. O durumda memurların mal bedelinin düşük olduğuna ikna olmaları önemli.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

13 gün oldu dandoydan tahta bekliyorum. Sitede gönderildi görünüyor ama gelen giden yok. İlk defa geliyor başıma ama çok keyif kaçırıcı bir durum.

bir defa mail attım geri dönüş olmadı. Bir defa daha atıp ona da cevap gelmezse dandoyu kara listeye almayı planlıyorum.

Selamlar...

Ataman.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

13 gün oldu dandoydan tahta bekliyorum. Sitede gönderildi görünüyor ama gelen giden yok. İlk defa geliyor başıma ama çok keyif kaçırıcı bir durum.

bir defa mail attım geri dönüş olmadı. Bir defa daha atıp ona da cevap gelmezse dandoyu kara listeye almayı planlıyorum.

Selamlar...

Ataman.

Abi bazen 20 güne kadar çıkıabiliyor. Panik yapma. Benim Tim'den 21 günde gelen kargom olmuştu. Özellikle tahta içeren paketler geç geliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aman Uğur abi :gulumse: Dandoy kara listeye alınacak site mi :gulumse: Bizim postacıların işgüzarlığıdır o..Bana da oluyor bazen..Dağıtım burnumun dibinde,bakıyorum paket kaç gündür orda ama dağıtıma anca çıkıyor..Bugün yarın gelir,hiç meraklanma..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba;

Yalnız ben dandoyu göndermediği için değil, mesajıma cevap yazmadığı için kara listeye alacağım demiştim. Yurtdışından internet vasıtası ile çok sık alışveriş yapıyorum ve tam 2,5 ay sonra ben siparişi unutunca gelen paketlerim var.

Ancak firmaya mesaj atmış, sen gönderdin ama normal süre içerisinde bana gelmedi sende kalan nüshada bir bcode (dikkat tracking no. değil)var, onu bana iletirsen ben paketi buradan sorgulayabilirim demişim, adamda cevap yok...

E çokçok bir,bilemedin iki defa daha yazar sorarım, aynı önem vermez tavır devam ederse tekrar alışveriş yaparken düşünürüm.

Selamlar...

Ataman.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dandoy'dan maile yanıt alamazsınız.

:)

İşte bende tam olarak ondan bahsediyorum.

Herhangi bir sorun durumunda attığım mesaja cevap alamazsam benim kriterlerime göre kötü alışveriş sitesi oluyor orası...

Özellikle sanal ticarette hizmet kalitesi önemli bir ayırt edici kriter. Çünkü mesele satmak değil sadece... Ne dandoy ürünü gönderdiği için iyi satıcı oluyor, ne de ben aldığım ürünün parasını ödediğim için iyi alıcı oluyorum.

Selamlar...

Ataman.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Merhaba;

Dandoy ile ilgili daha önce olumsuz yazmıştım. Bir Güncelleme yapayım...

Tahta Gelmedi :)

dandoya dört defa mail attım cevap alamadım. İşi birazda inada bindirdim, Romain dandoya telefon açtım. Gayet nazik bir tavırla bcode numarasını aldım. Ptt internet sitesinden sorguladığımda tahtanın geri gönderildiğini gördüm. Ptt'ye telefon açıp bağırıp çağırıp rahatladıktan sonra belçikanın yerel posta idaresinin internet sitesinden (www.post.be)kargonun belçikaya vardığını gördüm. Dandoyu tekrar aradım, bana kargonun üzerinde eksik adres nedeni ile teslim yapılmadığı notunun olduğunu söyledi. İlk siparişim olmadığını hatırlatınca karşılıklı güldük :)

Netice olarak geçtiğimiz salı günü paketi yeniden yolladılar. Bekliyoruz hala...

size tavsiyem dandoydan gönderildi ibaresini gördüğünüz an Mail yolu ile barcode numarasını isteyin.

Selamlar...

Ataman.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dandoy'da bu tip problemler sık yaşanıyor. Benimde 2 adet lastiğim hiç ulaşmadı elime. Defalarca mail attım cevap verilmedi. En son öğrendiğim kadarıyla adresteki eksiklikten dolayı belçikaya geri gönderilmiş. Presports ve ttnpp bence dandoya göre daha güvenilir. En azından barkod numaranızı hemen öğrenip siparişi internet üzerinden takip edebiliyorsunuz. Şimdiye kadar da hiç problem yaşamadım bu sitelerle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durumların göndericinin kim olduğı ile pek alakası yok. Ben de ttnpp'den bir kere alışveriş yaptım. O da ulaşmadı. Sonradan öğrendim ki paket adamlara geri gitmiş. Kargo parası hariç paramı geri ödediler. Ama Dandoy'dan tüm siparişlerim maksimum 10 gün içinde ulaştı. Presports Fedex ile çalışmaya başlamış. Takip sistemi şu an en iyi onun ve iruiru tt-japan gibi EMS ile gönderi yapanların.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 58 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..