Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çoook Acil Yardım - Windows Çöktü

turushanovgu

Recommended Posts

arkadaşlar şu an nasıl yazdığımı bilmiyorum ama sistem çöktü galiba, yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim, (onurzaim cebin kapalı ulaşamıyorum sana)

problem:

windows gezgini çalışmayı durdurdu (ilk pencere)

windows gezgini yeniden başlatılıyor (2. pencere)

bilgisayar bu iki pencerede gidip geliyor, explorer ve antivirus açmaya izin veriyor fakat ekran sürekli kendini yeniliyor,

sistemde hiç bir dosyaya ulaşamıyorum, tek yapmam gereken işimle ilgili yedeklediğim dosyayı alıp format atmak, fakat yapamıyorum, antivirus şu an tarama yapıyorfakat birşey yalayamadı, görev yöneticisini açabiiyorum, ordan iptal etmem gereken bir yer var mı?

bu konuda folan varsa çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi geceler.. :gulumse: google'de araştırmam sonucu çıkan bilgileri kopyalıyorum umarım faydalı olur..

1. Çözüm: KLASÖR SEÇENEKLERİDEKİ GÖRÜNÜM SEKMESİNDEN HER ZAMAN KÜÇÜK SİMGE GÖSTER KÜÇÜK RESİM GÖSTERME KUTUCUĞUNA TIKLAYIP UYGULA-TAMAM DEDİKTEN SONRA BİR SORUNLA KARŞILAŞMAZSINIZ... WİNDOWS KÜÇÜK RESİM VE ÖNİZLEME GÖSTERME UYGULAMASI BU TÜR SORUNLAR VEREBİLİYOR...

2. Çözüm: İnternet Explorer'ı aç.Araçlar - eklentileri yönet - eklentileri etkinleştir veya devre dışı bırak'a gel.Orada xsocrohcvetqrqmdy.dll var.Bunu devre dışı bırak.Sonra yine olucak üzüleceksin ama PC'yi yeniden başlat.Düzeliyor.

3. Çözüm:

1. C:\Windows\System32 klasörüne geçiniz.

2. Dosyaların bulunduğu üst kısımda Ad,Değiştirme Tarihi,Tür ve Boyut sıralama seçeneklerinden türü seçin ve Denetim Masası Öğesi olarak sıralanmış olan cpl uzantısına sahip dosyaları görün.

3. Buradaki dosyaların çoğu Windows kurulumunda geliyor. Windows ile birlikte gelmeyenleri silerek sorunu aşacağız. Windows ile birlikte gelenlerin sıralı listesi:

* appwiz.cpl

* bthprops.cpl

* collab.cpl

* desk.cpl

* Firewall.cpl

* hdwwiz.cpl

* inetcpl.cpl

* infocardcpl.cpl

* intl.cpl

* irprops.cpl

* joy.cpl

* main.cpl

* mmsys.cpl

* ncpa.cpl

* powercfg.cpl

* sysdm.cpl

* TabletPC.cpl

* telephon.cpl

* timedate.cpl

* wscui.cpl

ALINTIDIR..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle çok teşekkür ediyorum, söylediklerinden sadece 2. seçeneği yapabilme ihtimalim oldu, orda da söylediğin dll uzantısını göremedim, 1 ve 3. seçenekler zaten imkansız çünkü windows gezgini çalışmıyor, yani ne bilgisayarımda c sürücüsüne geçebiliyor, ne de klasör seçeneklerine geçebiliyor,

bu arada güvenli modda da aynı uyarı çıkıyor

bilgisayarı f8le açıp sistem geri yükleme yapsan bile farketmiyor

bu çok farklı birim durum, daha önce hiç başıma gelmedi, formatsız bir yolunu bilen varsa lütfen yazsın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

direk windows 7 kur... format atmana gerek olmaz, windows 7 kurarken, eski

C: deki tüm klasörlerin dosyaların, windows 7 de, c:/windowsold gibi bir

klasörün içine toplanır kopyalanır, bu işlemi windows 7 yapar...

yani, formatsız yeni windows kurarsın, windows kurduktan sonra hiçbir

klasörün, dosyan silinmemiş olur...

inş bilgisayarın windows 7 kurmak için gerekli minimum gerekliliklere sahiptir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar sorunum çözüldü, servise gitmeden uzman bir arkadaş durumu düzeltti,

bilgisayarda sadece kısayol tuşlarından explorer ve nod32 tıkladığınızda internet ve antivirüs çalışıyordu, nod32 ile tarattığımda virus yakalayamamıştı, ziyaretime gelen bir arkadaş internetten combofix adlı programı çalıştırınca problem çözüldü, program birçok virus ve hasarlı dosya tespit edip onarımını yaptı, (nod32'e o kadar para saydık, şimdi görüyorum ki orjinali de olsa beş para etmezmiş)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(nod32'e o kadar para saydık, şimdi görüyorum ki orjinali de olsa beş para etmezmiş)

Yıl 1988 (386 'lı PC) -> Yıl 2010

Not: Asla anti-virus programı kullanmadım. Birkaç kez "Panda online virüs taraması" kullandım.

Bunca zamandır 1 kere virüs bulaştı bilgisayarıma, o da zaten format atacağım diye kontrol etmeden bir crack dosyasını çalıştırmıştım.

İp uçları:

- Bilinen dosya uzantılarını gizlemeyin.

- Belli başlı bazı uzantılı dosyaları asla açmayın (.com , ,bat , .inf gibi...) Bir dosyanın uzantısının sakıncalı olmadığından emin olmadan açmayın (Örnek : "resmim.jpg .com" , uzantı kapalı ise resmim.jpg zannedip açan çoook. Hatta uzantı açıksa bile aldanıp (.com u görmeden) açan var...

- Emin olmadığınız dosyayı ( .exe uzantılı bir crack ve serial programı mesela ) Virtual PC'de açıp kontrol edin.

- Asla E-posta veya MSN 'den gelen linklere tıklamayın, yollanan programları açmayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok doğru söylüyorsunuz, ancak elde olmayan nedenlerle ( mailden gelen bilinmedik emailleri açmak ve resmim.jpg.com vs.. hariç - bunların tuzak olduğu aşikar) windows xp ya da vista'nın güvenlik açıkları nedeniyle virus, trojan vs.. saldırısına maruz kalınabiliyor ( mesela bildik bir arkadaşın usb bellek veya cd ortamından bilgi transfer ederken - antivirus taramasına rağmen )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok doğru söylüyorsunuz, ancak elde olmayan nedenlerle ( mailden gelen bilinmedik emailleri açmak ve resmim.jpg.com vs.. hariç - bunların tuzak olduğu aşikar) windows xp ya da vista'nın güvenlik açıkları nedeniyle virus, trojan vs.. saldırısına maruz kalınabiliyor ( mesela bildik bir arkadaşın usb bellek veya cd ortamından bilgi transfer ederken - antivirus taramasına rağmen )

unutmuşum listeye koymayı

- "otomatik çalıştır" kapalı olursa dediğiniz de olmaz. Windows 7'de zaten onun önlemini almışlar artık.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 53 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..