Jump to content
Masatenisi.org Forum

Mutlu Ve Sağlıklı Yıllar.hoşçakalın

Guest Aydın Ungan

Recommended Posts

Merhaba

Uzun zamandır beraberiz.Masatenisi dostluğunun sevigisini,öfkesini,arkadaşlığını,yalnızlığını paylaştık.Ancak 2010 yılına girdiğimiz bu saatlerde benim düşüncelerim ve beklentilerim site için sorun olma eğilimi göstermekte.Sanırım mantık farklılığımız var.İsterseniz bakış açısı da diyebiliriz.Elbette ki bu benim doğru veya site politikasının yanlış olduğunu göstermez.Ben farklı düşünüyor isem öyle de davranmalıyım diye düşünüyorum.

O nedenle önce Sn.Ertan ve ekibine sonra siz masatenisi arkadaşlarıma hoşçakalın diyorum.2010 yılı sizlere öncelikle sağlık,mutluluk,huzur getirsin.Maddi önerimlerim olmayacak.Kendim içinde böyle diledim çünkü :)

Sevgi ve selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aydın abi merhaba;

Farklı düşünceler bu forumun en önemli zenginliği bence..Forumdaki her üyenin aynı doğrultuda düşünmesini bekleyemeyiz..Önemli olan saygı ve sevgi çerçevesinde düşüncelerimizi paylaşabilmek..Bu forumda bunun için var zaten..Fakat en önemlisi de masa tenisi adına gerçekleştirdiğimiz paylaşımlar..Masa tenisi dışında kalan tüm konularda fikir çatışması yaşanabilir ama yeri yine de burası olmamalı bence..Sizi masa tenisi hakkındaki bilgileriniz ve düşüncelerinizle burada görmeyi temenni ediyorum..Bu yazıyı da okumadık farzediyorum :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:shock: Aydın bey bu şekilde çekip gitmek istemenize üzüldüm.O zaman bizde sizin sitenizden gidelim istermisiniz.Bu şekilde bir çok arkadaşımız gereksiz yere forumu bıraktı.Sizinde aynı şekilde bırakmanızı ben istemiyorum.Hepimizin burada tek bir amacı var oda Masa Tenisi oynamak,oynatmak ve burada birbirimizle Masa Tenisi ile ilgili bilgilerimizi paylaşmak.Eminim ki bu yazdıklarım sizi biraz düşünmeye yönlendirecektir.

Saygilarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ancak 2010 yılına girdiğimiz bu saatlerde benim düşüncelerim ve beklentilerim site için sorun olma eğilimi göstermekte.

Merhaba Aydın abi..

Sizin düşünceleriniz ve beklentileriniz ne bilmiyorum ama düşünce farklılığı yüzünden bence aramızdan ayrılmamalısınız.. Bu yapacağınız en son iş bile olmamalı.. Eğer düşünceleriniz farklıysa , bu sizin buradan ayrılmanız için bir neden olamaz.. Aksine herkesin yaptığı gibi düşünceler tartışılır , konuşulur ve bir sonuca ulaşılır.. Bu sonuç bazen beklediğimiz gibi olmayabilir ama bu da vazgeçmek anlamına gelmez.. Düşünceleriniz kişisel olabilir yada genel olabilir bunu bilmiyorum tam , fakat kimse 4/4'lük olmadığı gibi hiç kimsenin düşünceside 4/4'lük olamaz.. Zaten 4/4'lük düşünse her insan o zaman ne olurdu asıl halimiz ? Masa tenisinden örnek vereyim.. Yeni başlayan bir oyuncu ekipman tavsiyesi isteyince 4/4'lük düşünce olarak Primorac Off- üstüne bir çift 1.9 Sriver FX desek ne olur ? O zaman her oyuncuya aynı düşünceyi söylemiş oluruz ve bunun sonunda herkes aynı ekipmanla başlar.. Böyle olsa durum o zaman nasıl olur ? Ne düşünülcek bir şey kalır bu konuda ne de tartışılcak bir şey.. Ama birisi çıkıp başka bir kombinasyon tavsiyesi verince " Vayy evet ya gerçekten de bu kombinasyonda çok iyi olur.. " diyebilmek yada " Hayır ya bu kötü olur " diyebilmek asıl 4/4'lük olan şeydir.. Düşünceleri paylaşmak yani.. Ama dediğim gibi herkesin düşüncesi aynı değil.. Aynı olmamalıda zaten.. Eğer farklı düşünceler olmasaydı şuan yaşadığımız dünya böyle mi olurdu ?

Ben farklı düşünüyor isem öyle de davranmalıyım diye düşünüyorum.

Tabi insan düşündüğü gibi davranmalı fakat biz burda masa tenisini gerçekten seven hatta masa tenisini neredeyse yaşam felsefemiz haline getirmiş kişiler olarak burda %80-%90 masa tenisi hakkında konuşup , bilgi alışverişi yapıyorsak , geri kalan oranda kişisel olaylarımızı yada masa tenisi dışında konuları paylaşıp , tartışıyoruz.. Sanırım sizin düşünceleriniz masa tenisi dışı boyutuna giriyor işin.. Buna da şöyle bir örnek vereyim.. Biraz uç bir örnek olucak ama dünyada bir sürü inançsız insan var ve inanan insan.. Ama bazen hatta çoğu zaman bir müslüman ve bir ateist hayatta çok iyi iki dost olabiliyorlar.. Hatta bir çok insandan daha yakın 2 dost oluyorlar.. Halbu ki ikisinin düşünceleri birbirlerine göre çok zıt ve tam 2 uç noktada değil mi ? Ama ikisininde hayatı kendine.. Onlar sadece dostluklarına bakıyorlar.. Daha bir çok şey yazabilirim bu konuda ama asıl siz fikrinizi değiştirmezseniz işte o zaman sayfalarca yazı yazsa burda ki her üye yine nafile yine nafile.. Ama düşünceyede saygı duymak en gerekli davranışlardan birisi.. O yüzden ben size bırakıyorum geri kalan payı..

Eğer burda masa tenisi bizi bir arada tutuyorsa , masa tenisi dışındaki konularımızın burda olup olmamamızı etkilemesini yanlış buluyorum.. Buda benim düşüncem :gulumse:

Umarım yeni yıl size de sağlıklı , mutlu ve başarılı bir sene getirir.. Aynı zamanda bol masatenisi.org'lu günler.. ( Aramızda olmanız açısından.. )

Saygı ve sevgilerimle..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence moderatörler yazınızı silerek doğru olanı yaptılar. Zira yazınız ve sonrasındaki yazılar masatenisi ile ilgili değildi ve dolayısı ile forumun amacı dışındaydı.

Bu sitede benim de birkaç yazım moderatörler tarafından silindi. Bunu kabullenmek durumundayız. Bu şekilde alınganlık gösterip çekip gitmenizi ben takdirle karşılayamayağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu forumu açarken masa tenisi üzerine insanların bilgi paylaşımı yapabilecekleri, yeni dostluklar kurabilecekleri bir ortam olmasını arzu ettim. Forum sayesinde bir çok kişi tanıdım, sağlam dostluklar kurdum.

Forumun seviyeli olması ve üyeleri huzursuz edecek tartışmaların oluşmaması için de kurallar koyduk. Mesela kuralların 15. maddesi buna yöneliktir:

"Forumda dil, din, ırk, siyaset, futbol ve taraftarlık hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır. Bu tür tartışmalarınızı bunlara uygun forumlarda yapınız. Diğer kullanıcıları kızdırabiecek Logo / avatar (örneğin taraftar logoları) kullanımı yasaktır."

Bu ve diğerleri tamamen huzurlu bir ortam için düşünülmüş olan kurallardır. Yoksa herşeyi yasaklayalım mantığı değildir. Üyelerimizin de herkesin huzuru için bunlara uymalarını bekliyoruz.

Bazı üyelerimiz bu forumu herkesin herşeyi söyleyebileceği "Hyde Park Speaker's corner" gibi kullanmak istiyorlar. Bunlar arasında kurallara uymayan yazılar olursa moderatörler tarafından silinebiliyor. Aydın beyin bazı yazılarının silinmesinin sebebi de budur.

Lütfen forumda tartışılmasına izin verilmeyen konuları inatla burada tartışmaya çalışmayalım. Bunlarla ilgili yüzlerce forum var. Doğrusu da ilgili forumlara yazmaktır.

Hepinize sağlıklı, mutlu ve bol masa tenisli 2010 yılı dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Uzun zamandır beraberiz.Masatenisi dostluğunun sevigisini,öfkesini,arkadaşlığını,yalnızlığını paylaştık.Ancak 2010 yılına girdiğimiz bu saatlerde benim düşüncelerim ve beklentilerim site için sorun olma eğilimi göstermekte.Sanırım mantık farklılığımız var.İsterseniz bakış açısı da diyebiliriz.Elbette ki bu benim doğru veya site politikasının yanlış olduğunu göstermez.Ben farklı düşünüyor isem öyle de davranmalıyım diye düşünüyorum.

O nedenle önce Sn.Ertan ve ekibine sonra siz masatenisi arkadaşlarıma hoşçakalın diyorum.2010 yılı sizlere öncelikle sağlık,mutluluk,huzur getirsin.Maddi önerimlerim olmayacak.Kendim içinde böyle diledim çünkü :)

Sevgi ve selamlar

Gerçekten gitmek istiyeni durduramazsınız..

Ongun'unda hatırlattığı benimde kafama takılan bir imzanız vardı "Kaybettiğinizde değil, vazgeçtiğinizde yenilirsiniz"

Sayın Ungan bu imzanız biz üyeler içinmi geçerliliğini vede güncelliğini koruyordu siz kendi imzanızın kapsamı alanı dışındamıydınız.

Bilirsiniz demokrasilerdede özgürlüğün bir sınırı vardır burasıda topluma açık bir alan elbetteki bir kural koyucu ve uygulayıcıları olacaktır.

Bu alanda bizim sizin onun mantığı değil büyüğün küçüğün bilenin bilmiyenin konuşabildiği çok sesli bir korodur. Şefsizde bir koro düşünemiyorum ..

Ben sizin yerinize olsam, bakış açımı bir türlü anlatamadığım dediğiniz yazıların altına attığınız imzaya önce siz sahip çıkın derim..Bilginize.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..