Jump to content
Masatenisi.org Forum

Arkadaşlar Sinirlerim Bozuldu? Lütfen Okuyun Ve Bir Akıl Verin

oktayyavuz

Recommended Posts

Arkadaşlar Sivas 'da bir devlet okulunda masa tenisi branşında ders dışı egzersiz çalışması yaptırıyorum. 2 gün önce beden eğitimi öğretmeni arkadaş il içi okullar arası maçlar için seçme yapıyor ve benim miniklerde ki öğrenci ise sonrasını bilemediği için bu şeçmelere katılıyor ve şeçiliyor sonrasında diğerleri ile birlikte bu öğrenciye lisans çıkarılıyor. Bugün lisans şokunu yaşadım. Ğeçen yıl ki lisansı yenilemek gerekiyor. Ancak iki spor branşında lisans verilmiyor. Atletizm dışında. Şimdi şu durumda ben bu oyuncuma masa tenisi branşında lisans çıkaramayacağım.Minikler takım kaptanı olan bu oyuncum bu yıl maçlara katılamayacak.Benim yıllar verip emek harcayıp bugünlere getirdiğim öğrencim bir hiç uğruna harcandı. Ne okul parası ne spor parası kuruşu kuruşuna herşeylerini ben karşıladım. Neden emeklerimin karşığını görebilmek için, birşeyleri başarmanın verdiği mutluluğu onlara yaşatabilmek, özgüvenlerinin oluşmasını sağlamak için. İl de mutlak favorilerden biri iken şu durumda yelkenler suya indi.Moralimde bozuldu, şevkim de kırıldı. Arkadaşlar şu aşamada ne yapılabilir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Sivas 'da bir devlet okulunda masa tenisi branşında ders dışı egzersiz çalışması yaptırıyorum. 2 gün önce beden eğitimi öğretmeni arkadaş il içi okullar arası maçlar için seçme yapıyor ve benim miniklerde ki öğrenci ise sonrasını bilemediği için bu şeçmelere katılıyor ve şeçiliyor sonrasında diğerleri ile birlikte bu öğrenciye lisans çıkarılıyor. Bugün lisans şokunu yaşadım. Ğeçen yıl ki lisansı yenilemek gerekiyor. Ancak iki spor branşında lisans verilmiyor. Atletizm dışında. Şimdi şu durumda ben bu oyuncuma masa tenisi branşında lisans çıkaramayacağım.Minikler takım kaptanı olan bu oyuncum bu yıl maçlara katılamayacak.Benim yıllar verip emek harcayıp bugünlere getirdiğim öğrencim bir hiç uğruna harcandı. Ne okul parası ne spor parası kuruşu kuruşuna herşeylerini ben karşıladım. Neden emeklerimin karşığını görebilmek için, birşeyleri başarmanın verdiği mutluluğu onlara yaşatabilmek, özgüvenlerinin oluşmasını sağlamak için. İl de mutlak favorilerden biri iken şu durumda yelkenler suya indi.Moralimde bozuldu, şevkim de kırıldı. Arkadaşlar şu aşamada ne yapılabilir?

Sanırım yapılacak pek birşey yok gibi görünüyor. Çocuk ne diyor lisansı iptal etseniz ve masa tenisi için çıkartsanız olmaz mı? Bence GSİM ile görüş belki bir yolu vardır. Bence iki lisans izni olması lazım çok saçma.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Merak etmeyin çözümü kolay..

Biliyorsunuz Lisans işlemleri için ailenin onayı şart.Eğer Aile bu konuda masatenisi için izin verir ve sporcunuzda bunu onaylarsa İl Spor müdürlüğü önceki lisansı iptal edecektir

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Merak etmeyin çözümü kolay..

Biliyorsunuz Lisans işlemleri için ailenin onayı şart.Eğer Aile bu konuda masatenisi için izin verir ve sporcunuzda bunu onaylarsa İl Spor müdürlüğü önceki lisansı iptal edecektir

Kolay gelsin

Teşekkür ederim. İl Spor müdürlüğü ile görüşelim bakalım ne sonuç çıkacak. Herşey apar topar olduğu için aileden izin aldıklarını bile sanmıyorum. Öğrenci masa tenisine aşık gibi çok seviyor. Çocukluk işte futbolun büyüleyici etkisinden ve karizmasından etkilenmiş diyelim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Okul lisansı ile kulüp lisansını karıştırmayın. Aynı kulüpten olmak kaydıyla istediğiniz branşlarda lisans çıkartabilirsiniz.

bildiğim kadarıyla okul kulüplerinde atletizm ve satranç için herhangi bir spor dalı yanında lisans çıkarılabiliyor, yani masa tenisi + atletizm veya

futbol + atletim

onun haricinde 2 branşta lisans çıkartmak mümkün değil

acaba beden öğretmeninin sizin sporcunuzdan haberi varmıydı? varsa bu konuda etik davranılmadığını görüyoruz, ben olsam kendi sporcum olduğu için okul başlar başlamaz lisansını yeniler bu tür davranışlara zemin hazırlamazdım,

bu arada inşallah spor müdürlüğü ile problemi çözebilmişsinizdir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

acaba beden öğretmeninin sizin sporcunuzdan haberi varmıydı? varsa bu konuda etik davranılmadığını görüyoruz, ben olsam kendi sporcum olduğu için okul başlar başlamaz lisansını yeniler bu tür davranışlara zemin hazırlamazdım,

bu arada inşallah spor müdürlüğü ile problemi çözebilmişsinizdir

Kimsenin günahını almak istemem, arkadaş olayların kendi bilgisi dışında geliştiğini söyledi. O da nasıl oluyor anlayamadım ancak lisanslı olarak futbol maçlarına çıktığı için resmi müsaabakalara minikler takım kaptanım katılamayacak. Böylesi sisteme de uygulamaya da yazıklar olsun demek dışında elimden birşey gelmiyor. Birileri Dün lisans çıkarsın bugün maça çıkarsın yarın da yenilsinler gelsinler, bu iş bu kadarmış!
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biraz önce İstanbul sicil lisans şefi Ahmet beyle yaptığım konuşmayı aktarıyorum.

Remzi:

Ahmet bey merhaba

AHMET:

MERHABA ABİ

Remzi:

nasılsın?

AHMET:

İYİDİR SEN NASILSIN

Remzi:

teşekkür ederim sana bir sorum var?

AHMET:

BUYUR

Remzi:

Bir kişi aynı kulüpten kaç branşta lisans çıkartabilir?

AHMET:

KULÜBÜN TAAHHÜT ETTİĞİ BRANŞLARDA ÇIKARABİLİR

Remzi:

yanı branşların tamamından değil mi?

AHMET:

TAMAMINDAN ALABİLİR

Remzi:

teşekkür ederim.

Bunun dışında okul lisansı farklıdır. Okul lisansını Milli Eğitim verir. Sporcular okudukları okullarından okul lisansı çıkarabilirler ve okullararası müsabakalara bu lisansları ile katılırlar. Aynı sezonda kulüp lisansları veya ferdi lisanslarla Federasyonların düzenlediği kulüpler arası müsabakalara katılırlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..