Jump to content
Masatenisi.org Forum

Haifu Shark 2 Hk...

Recommended Posts

tek kelimeyle mükemmel bir lastik,

ilk defa bugün deneme imkanım oldu, klasik çin lastikleriyle alakası yok diyebilirim, hafif, yapışkansız, yüzeyi iyi top tutan, yumuşak bir lastik, su bazlı solusyon ile yapıştırdım, m.jun üzerinde fh lastiği olarak kullandım, çin lastikleriyle kesinlikle oynayamayan biri olarak hiç yabancılık çekmedim diyebilirim, masa başında ve orta mesafede top kontrolü çok rahat, spinler çok etkili, serviste topa verdiği etki tenergy05 ve64den bile daha güçlü, gelen servisten çok fazla etkilenmedim, kısa kesik çok rahat bırakıyor, ittirme çok rahat yapılıyor, bh'de spin yüzdeme bile bayağı katkısı oldu, böyle devam edersem bh spin canavarı olabilirim :isterim: , yaşadığım tek sıkıntı lastiğin hafif ve bh'de uzun tırtıldan dolayı kombinin çok hafif olması,

onurzaim bu lastiği uzun zamandır kullandığı için eminim benden daha sağlıklı yorumunu ekleyecektir, ne de olsa ilk defa kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sn.Hocam

Bizler çin lastiklerinin ne denli başarılı off özelliklerini sürekli olarak yazdık.bu lastikler de HURRİCANE,TG SKYLINE,VE HAIFU önemli yer tutmakta..Ayrıca tahtalarda öyle.Neyse lastiğe gelince..Madem konumuz HAIFU...sadece şunu söyleyebilirim .Eğer masaya yakın ve orta mesafede oynuyor iseniz..tahtanız da off ise..Black Whale II sizin için vazgeçilmez bir lastik olacaktır.

Hoşçakalınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tek kelimeyle mükemmel bir lastik,

ilk defa bugün deneme imkanım oldu, klasik çin lastikleriyle alakası yok diyebilirim, hafif, yapışkansız, yüzeyi iyi top tutan, yumuşak bir lastik, su bazlı solusyon ile yapıştırdım, m.jun üzerinde fh lastiği olarak kullandım, çin lastikleriyle kesinlikle oynayamayan biri olarak hiç yabancılık çekmedim diyebilirim, masa başında ve orta mesafede top kontrolü çok rahat, spinler çok etkili, serviste topa verdiği etki tenergy05 ve64den bile daha güçlü, gelen servisten çok fazla etkilenmedim, kısa kesik çok rahat bırakıyor, ittirme çok rahat yapılıyor, bh'de spin yüzdeme bile bayağı katkısı oldu, böyle devam edersem bh spin canavarı olabilirim :isterim: , yaşadığım tek sıkıntı lastiğin hafif ve bh'de uzun tırtıldan dolayı kombinin çok hafif olması,

onurzaim bu lastiği uzun zamandır kullandığı için eminim benden daha sağlıklı yorumunu ekleyecektir, ne de olsa ilk defa kullanıyorum

Hocam bir çin lastiğinden övgüyle bahsettiğini görmek beni şaşırttı. Tabiki merakımıda uyandırdı:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emre'de de seven bilmemne diye bir çin lastiği var. Yumuşacık, yapışkan değil ama top tutuyor. Bildiğin tensor ama top tutan cinsinden. Gayet güzel bir lastik. Öyle deli gibi hızlı değil ama masada top tutan ve topspini sevenler için ideal...

Se7en. Ben bunu yabancı sitelerden birinde ve Emre İmamoğlundan okumuştum. Söylenenler iyiydi, ancak kolay bulunmayan bir ürün galiba.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sharkla dün 2. idmana çıktım ve kafamdaki tenergy olayı tamamen bitti diyebilirim, bana göre boş yere 2-3 katı fiyat ödeyerek tenergy kullanmanın bir manası yok, fast spin, top spin, power spin oynayanların çok beğeneceklerini düşünüyorum, aynı zamanda çok kontrollü, güçlü bir bir lastik, her mesafeden oyun kurmak çok rahat, şiddetle tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yoruma birşeyler ekleyeyim mi diye düşünürken (benim bakışım daha farklı lastiklere) aklıma arkadaşımın bahsettiği birşey geldi. Bu haifu yağlar çinde ilk çıkıtğında 16TL civarıymış. Sonra diğer markalar elini eteğini bu işten çekince tek kalmış ve 250 ml haifu tuner şişesi 60 Tl ye çıkmış. Yani adamlar bundan para basıyor. Şimdi Haifu'nun DHS gibi bir rakibi varken Blue Whale II lastiğinin fiyatının düşeceğini sanmıyorum AMA Shark II lastiğinin fiyatında alternatif kalitede lastik yok gibi. Yani Tenergy veya Bryce serisi lastiklerden 5 dolar ucuza satsa (tenergy 50 dolara yakın) hiç hoş olmaz. Bunun sebebi Turushan Abi'nin yorumu olabilir. Bu da hiç hoşuma gitmiyor. Hadi Gizli silahım açığa çıktı ondan geçtim ama ucuz olması da kullanma sebebim. Bir de Stiga tahtam varken Tenergy serisine bulaşmak hiç mantıklı gelmiyor. (Tamamen duygusal)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

alın satıcıdaki mevcut olan en yumuşak süngerli neo h2 veya h3 lerden birini, basın üstüne su bazlıyı olsun bitsin. haifu'dan hem uzun süre verim alamazsınız hem de çin lastiğine pek benzemez. hurricane serisi ile kıyaslayacak olursam, yavaş (tune etkisi geçtikten sonraki haliyle), spini bariz derecede az, üstü az yapışkan ve çok kalitesiz. haifu whale 2'nin factory-tuned versiyonunu kullanmıştım. tune etkisi en fazla 5 gün sürmüştü. neo h2 ile çok çok uzun süredir oynuyorum, üstü hafif deforme olmasına rağmen hala iyi top tutuyor ve yeteri kadar hızlı. çin lastiklerinin alayını denedim. sadece su bazlı ile uzun süre kullanılabilecek tek lastik neo serisidir bence. onun dışında çin lastiği tanımıyorum abicim ben :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

alın satıcıdaki mevcut olan en yumuşak süngerli neo h2 veya h3 lerden birini, basın üstüne su bazlıyı olsun bitsin. haifu'dan hem uzun süre verim alamazsınız hem de çin lastiğine pek benzemez. hurricane serisi ile kıyaslayacak olursam, yavaş (tune etkisi geçtikten sonraki haliyle), spini bariz derecede az, üstü az yapışkan ve çok kalitesiz. haifu whale 2'nin factory-tuned versiyonunu kullanmıştım. tune etkisi en fazla 5 gün sürmüştü. neo h2 ile çok çok uzun süredir oynuyorum, üstü hafif deforme olmasına rağmen hala iyi top tutuyor ve yeteri kadar hızlı. çin lastiklerinin alayını denedim. sadece su bazlı ile uzun süre kullanılabilecek tek lastik neo serisidir bence. onun dışında çin lastiği tanımıyorum abicim ben :D

Biz Bw II 'den değik Shark'dan bahsediyoruz. Birisi canavar ruhlu diğeri evcil ruhlu. Shark'ı bu sözlerle betimleseydin eyvallah diyecektim de neyse... Teorime göre Bw II'nin fiyatları artmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bora bu mevzu senin "ekipman olayını bitirdim, atıyorum çantaya raketi, kafam rahat" deyip 2 tahta değiştirmene benzemez inşallah. :salak:

sözümün arkasındayım. ama 2 tahta değiştirme konusunda bişi diyemem. tbs harbi güzel tahta ama. dimi tsu?

Biz Bw II 'den değik Shark'dan bahsediyoruz. Birisi canavar ruhlu diğeri evcil ruhlu. Shark'ı bu sözlerle betimleseydin eyvallah diyecektim de neyse... Teorime göre Bw II'nin fiyatları artmaz.

yok abi ben bi kere gıcık oldum haifu'ya. tune edince patladı benimki. isterse white killer whale olsun yüzüne bile bakmam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastiğin benim hoşuma giden tarafı en başta da belirttiğim klasik çin lastiklerine benzememesi, daha önce yanılıyor olabilirim diye onlarca sert süngerli klasik çin lastiği denedim, belki içlerinde sadece globe malin sp biraz etkilemiştir, ne kullandıysam antrenman sonuna kadar bile dayanamadım, en son neo h3 denedim, su bazlı yapıştırdım olmadı, 2-3 kat tuningledim su bazlı yapıştırdım yine olmadı, ben kaya gibi avrupa-japon lastiğiyle oynayabilirim fakat daha yumuşak çin lastiğiyle oynayamıyorum, bu artık benim için değişmez bir gerçek,

yumuşak olduğunu öğrendiğim shark II bunların üstüne denediğim en güzel çin lastiği, çin lastiği olmasına rağmen onlarla alakası yok diyebilirim, meraktan ince tek kat su bazlı solusyonla yapıştırmama rağmen henüz tuning ihtiyacı hissedip sökmedim bile, hafifliği hariç bein rahatsız eden bir tarafı yok, o da kombiyle oynadıkça alışılabilecek birşey

dayanıklılığına gelecek olursam sinus 3-5 antrenmanda çok kolayca deforme olmuştu, aynı şekilde nimbus plazma tenergy roxon da öyle, bu lastiğin dayanıklılık durumunu şimdi değerlendirmek imkansız, kullandıkça bunla ilgili görüşümü de yazarım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 3 aydır kullanıyorum. Aşınma belirtisi yok. Solüsyon, boost, gerdirme işkencelerine maruz bırkatım. Lastiğin karakteristiği halen değişmedi. Pörsüme, durduk yere aşağı düşürme gibi birşey de başıma gelmedi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Haifu BWII kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim.Çin lastiklerinin temel karakteristiği olan yapışkan yüzey özelliğini bu lastikte fazlaca göremezsiniz.Sünger sertliği yumuşadıkça atış açısı da yükseliyor.Tekrar etmekte fayda var.Bu lastikleri OFF - altında bir tahtaya taktığınızda verim alamazsınız.Yapıştırma malzemesi olarak ben POLİMAR SU BAZLI yapıştırıcı kullanıyorum.Çok da memnunum.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Haifu BWII kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim.Çin lastiklerinin temel karakteristiği olan yapışkan yüzey özelliğini bu lastikte fazlaca göremezsiniz.Sünger sertliği yumuşadıkça atış açısı da yükseliyor.Tekrar etmekte fayda var.Bu lastikleri OFF - altında bir tahtaya taktığınızda verim alamazsınız.Yapıştırma malzemesi olarak ben POLİMAR SU BAZLI yapıştırıcı kullanıyorum.Çok da memnunum.

Selamlar

Ayndın Bey,

''POLİMAR SU BAZLI YAPIŞTIRICI'' hakkında bize bilgi verebilirmisiniz.. Özelliği, fiyatı ve nereden temin edebileceğimizi v.s anlatırsanız sevinirim.

Bir ara sizin imalatınız olan bir yapıştırıcı vardı heralde yoksa o yapıştırcımı??

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayndın Bey,

''POLİMAR SU BAZLI YAPIŞTIRICI'' hakkında bize bilgi verebilirmisiniz.. Özelliği, fiyatı ve nereden temin edebileceğimizi v.s anlatırsanız sevinirim.

Bir ara sizin imalatınız olan bir yapıştırıcı vardı heralde yoksa o yapıştırcımı??

Selamlar,

Merhaba

Polimar su bazlı yapıştırıcı daha ziyade büyük inşaat malzemeleri satan marketlerde bulunmakta.Beyaz renkli.Sürülünce şeffaflaşıyor.Su ile temizleme şansınız var.Sadece tahtanızı verniklemenizi (ki bu bütün su bazlı yapıştırıcıların tahta üzerinde yaratacağı zararları lif kopması gibi engelleyecektir) öneriyorum.Benim geliştirdiğim yapıştırıcı ise latex bazlı olup doğru uygulandığında lastiğinizin atış açısını yükseltecektir.Gelen eleştirilerden ki bunlar ancak çok profeyonel sporcuların saptayacağı tespitler oldu.Çok az his kaybı yarattı yönünde.Bana göre özellikle lastik kalınlığı inceldikçe yapıştırıcının performansı dahah da artmakta.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

POLİMAR SU BAZLI yapıştırıcı bildiğimiz tutkal değil mi? bu soruyu daha önce ongun abi bana marshall marka olan için sormuştu ben de size sorayım dedim merak ettim ben de marshall su bazlı(tutkal) ile yapıştırdım daha sökmedim ama çok iyi yapıştı. eğer tutkal ise çıkarınca nelerle karşılaşacağımı anlatabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

POLİMAR SU BAZLI yapıştırıcı bildiğimiz tutkal değil mi? bu soruyu daha önce ongun abi bana marshall marka olan için sormuştu ben de size sorayım dedim merak ettim ben de marshall su bazlı(tutkal) ile yapıştırdım daha sökmedim ama çok iyi yapıştı. eğer tutkal ise çıkarınca nelerle karşılaşacağımı anlatabilir misiniz?

Merhaba

Doğrudur.Ancak ahşap yapıştırıcısı olan tutkaldan farklı yanı içinde polimer ve su içerenlerinin farklı olmasında yatmakta.Bana kalırsa lastiğinizi fazla söküp takmayın.Zaten su bazlı yapıştırıcı için önerilen limit 2 aydır.Benim tavsiyem raketlerinizi kesinlikle verniklemenizdir.Vernikleme şekli mutlaka püskürtme şeklinde olmalı ve raket yüzeyi yere paralel tutulmalıdır.Böylelikle vernik eşit olarak tüm yüzeye dağılacaktır.Kuruduktan sonra 15 sn kadar sıfır zımapara ile bastırmadan raketinizin yüzeyini zımaparalayınız.

Kolay gelsin

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

shark II beni fazlasıyla şaşırtıyor, bu sıra yoğun antrenman programına rağmen lastikte en ufak bir aşına belirtisi bile olmadı, yıllık izin aldım, 1 hafta hergün 3-4 saat antrenman ve maç yapacağım, bakalım 1 hafta sonunda ne olacak :pirpir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dün 6-7 saat oyundan sonra farkettim ki; havalanması güzel ortamda oynamamıza rağmen yüzeyi çok nemleniyor ve yağlı bir görünüm alıyor, bu da top tutuşunu bozuyor, bugün tekrar dikkat edeceğim, lastik hakkında beğenmediğim tek ve en önemli kusur bu diyebilirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan abi'nin 7 saatlik antremanının son iki saatine katıldım ve lastiği kısa süre de olsa deneme şansım oldu; ilk lastiğin yüzeyine bi bakayım dedim ıslak gibiydi parmağımı sürttüm neredeyse hiç tutmadı, yağ gibi kayıyordu. Mesela bu önemli bir sorun benim gibi nemi çok olan yerde yaşayan ve oynayan biri için. Çok yumuşak olduğunu söyleyebilirim t64 le kıyaslanamaz bile, nimbus soft dan daha yumuşak. Spin olarak t64'den daha az spinli (3-4 dk spin çekebildim ona göre kıyaslıyorum) hız olarak kesinlikle daha yavaş (bundan eminim) Gerçekten hafif bir lastik.

Not: 5 dk lık bir deneme sonucu bu yorumlar yazılmıştır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..