Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ekipman Değiştirme

Hıcın

Recommended Posts

Herkeze iyi günler diliyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam 1 seneyi aşkın zamandır Andro Super Core Cell Of (-) tahta üzerine Tenergy 05 lastik kullanıyorum, FH 2.1mm, BH 1.9mm. Kısa zaman aralıklarıyla farklı lastikler denesem de tekrar yukarıda yazdığım ekipmana geri döndüm.

Şu anda lastiklerim bayağı bir eskidi, elimde 2 adet tahta var, 1.'si kullandığım Andro tahta diğeri ise Hurricane Hao tahta.

Andro tahta oldukça kontrollü ancak kafa yapısı küçük, elimdeki Hao tahtayı kullanmak da aklımdan geçmiyor değil. Aslında kafam biraz da karışık.

Oyun stilim; FH'de genelde Top spinle oyuna giriyorum, kısa topları açabileceksem açıyorum,top çok kısa düşüyorsa ister istemez kesiyorum, FH şutu fazlaca kullanamıyorum (Bence tahtanın atış açısının yüksekliği ile lastiğin yüksek açılı atmasından dolayı hata yaptırıyor)

BH 'de yine topu açarak oyuna başlıyorum, topun durumuna göre kesiyorum, blok yapıyorum, falan... Yani atak bir oyuncuyum diyebilirim (Yanlış anlaşılmasın, yapıyorum-ediyorum derken yapmaya çalışıyorum- etmeye çalışıyorum daha doğru olur herhalde)

Fazlaca uzatmadan soruma geçeyim, Kullandığım ekipman olarak; Andro Super Core Cell Of (-) tahta üzerine FH 2.1 mm Tenergy 05 , BH 1.9 mm Tenergy 05 lastiklere devam mı nedeyim ( Yani 2 adet yeni T 05 lastik mi alayım) yoksa Hao tahtayı lastik kalınlarını incelterek mi kullanayım ( FH 1.9 mm,BH 1.7 mm gibi), raket ağırlığı, kontrolü nasıl olur, spin değişirmi, yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

Ayrıca; Bu zamana kadar kullandığım T 05 lastikleri yerine T 64 lastik kullansam alışmakta zorluk çekermiyim veya oyunumda nasıl bir farklılık olur. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlattığın oyun tarzına dayanarak lastik değiştirmen gerektiğini düşünüyorum. Tenergy lastikleri, tekniği oturmuş, atak ağırlıklı oynayan oyuncular için iyi bir tercih olabilir. Ancak bazen kesme, bazen blok bazen şut için daha yumuşak daha kontrollü - hisli bir lastik ile kendine güvenen daha cesaretli bir oyun oynayabilirsin.

Tabiki Turushan hocamın dediği gibi bu lastiklerle sorunun yoksa, iyi oynadığını düşünüyorsan o zaman değiştirmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konuyu açmadan önce lastik değiştirsem mi diye de düşündüm ancak oyun tarzımdam genel olarak memnunum, Özellikle Tenergy 05 'in bol spinli olmasından dolayı servislerde istediğim performansı yakalayabiliyorum. Aslında en büyük avantaj sağlama tarzımı yazmamışım, Servislerim oldukça iyidir, farklı tarzlarda ve anlaşılamayan servislerle (orta seviyedeki oyuncular için)sayı kazanabiliyorum yada kendime pas olacak şekilde geri toplar geliyor, belki de servislerdeki spin benim için Tenergynin en büyük avantajı. Bu yüzden Tenergy'i değiştirmeyi düşünmüyorum.

Turushan hocam, Hao tahtanın hızı tahminim Off civarında, Andro Cell ise Of - civarında. İnce lastikleri bu yüzden yazmıştım, atış açısının dışında fark olur mu diyorsunuz... İşte bu yüzden kafam karışıktı... Ne yapsak şimdi...

Not: Yorumlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla ben her iki tahtayı da kullandım, hao core cell off-'e göre epey hızlı tahta, herhangi bir özellik açısından benzerlik yok diyebilirim (ağırlık, his, hız, kontrol, sap yapısı, kafa ölçüleri falan ) andro küçük kafalı olduğundan masa üstünde basit bilek manevralarını bile kolay yapabilirken hao ile yapman zordur, dediğim gibi oyunundan memnunsan sadece lastiklerini yenileyerek devam etmelisin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlattığın oyun tarzına dayanarak lastik değiştirmen gerektiğini düşünüyorum. Tenergy lastikleri, tekniği oturmuş, atak ağırlıklı oynayan oyuncular için iyi bir tercih olabilir. Ancak bazen kesme, bazen blok bazen şut için daha yumuşak daha kontrollü - hisli bir lastik ile kendine güvenen daha cesaretli bir oyun oynayabilirsin.

Tabiki Turushan hocamın dediği gibi bu lastiklerle sorunun yoksa, iyi oynadığını düşünüyorsan o zaman değiştirmeye gerek yok.

ararat1973 ün dediği gibi ;

tihbar nimbus u bi denemelisin bence tenergy kadar hızlı değil çok sert deil kontrollü blok iyi top spin muhteşem(ben kullanıyorum) tek tarafa al dene beğenmezsen tenergy 5 i yenilersin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..