Jump to content
Masatenisi.org Forum

Xiom Zeta Vs Haifular

Recommended Posts

Bu bahsi geçenlerden pek kontrol beklemeyin. Falso/spin okuma konusunda belli bir seviyeye gelmedikçe pek kolay lastikler değil. Karamsar gözükmek istemem ama maç boyunca 3-4 spin, çekerim 2 tane şut atarım diye bu tip lastiklere geçmeye gerek yok. Biraz daha atan Sriver, Mark V gibi lastiklere geçmeniz çok daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana kalırsa LKT pro XT al derim. Hem süngeri yumuşacık hem üstü top tutuyor (öyle abartı yapış yapış değil) hem de lastik avrupa karakterine çok yakın. Ben aylarca kullandım pek bir memnun kaldım. Spin çekmek için raketi geriden getirmen gerekmiyor ve kullanımı kolaydır. Ben şu sıra Globe Magicwand kullanıyorum şimdi anladım yani bu Pro XT çin lastiği falan değilmiş (GDO 'lu lastik melez hafif) :D: 2.2 den aşağı alma alırsan çünkü bendeki 2.0 olanlar neredeyse defans lastiği kıvamındaydı birkaç kat kimyasal takviye yapmasaydım kenara koyacaktım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de yabancı sitelerde bu tür şeyler okuyunca vazgeçtim. ya genius ya roundel ya da sinus sound son seçenekler.

http://www.tabletennisdb.com/table-tennis-rubber.php?id=butterfly-roundell

http://www.tabletennisdb.com/table-tennis-rubber.php?id=tibhar-genius

Burdaki değerlere göre karar vermem gerekirse roundel daha iyi gibi. Daha yavaş, top da tutuyor. Azcık daha sert. Bu değerler doğrumudur sizce?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nasıl bir lastik aradığınızı tam olarak belirlerseniz son seçeneklerinizi azaltmada çok faydasını görürsünüz.

Sünger sertliği

Tutuculuk

Hız

Üst lastik yumuşaklığı

Atış açısı

Ağırlık

Fiyat

Ömür

Kalınlık

Renk

Marka

Lastiğin uygun olduğu oyun tarzı

Sizin oyun tarzınız

Nasıl bir tahtayla kullanacaksınız

vs. vs.

Bu özelliklerin hiç değilse bir iki tanesi için bile, ne istediğinizi kesin biliyor olmanız durumunda, sorularınızı daha detaylı sorabilir ve karşılığında daha sağlam cevaplar alabilirsiniz. İnsan ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu bilemedi mi, seçenekler azalmayıp, gitgide artıyor, sonunda olan cüzdana oluyor. İnsanın hevesi kaçıyor. Heba olan kıymetli zaman da cabası.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nasıl bir lastik aradığınızı tam olarak belirlerseniz son seçeneklerinizi azaltmada çok faydasını görürsünüz.

Sünger sertliği

Tutuculuk

Hız

Üst lastik yumuşaklığı

Atış açısı

Ağırlık

Fiyat

Ömür

Kalınlık

Renk

Marka

Lastiğin uygun olduğu oyun tarzı

Sizin oyun tarzınız

Nasıl bir tahtayla kullanacaksınız

vs. vs.

Bu özelliklerin hiç değilse bir iki tanesi için bile, ne istediğinizi kesin biliyor olmanız durumunda, sorularınızı daha detaylı sorabilir ve karşılığında daha sağlam cevaplar alabilirsiniz. İnsan ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu bilemedi mi, seçenekler azalmayıp, gitgide artıyor, sonunda olan cüzdana oluyor. İnsanın hevesi kaçıyor. Heba olan kıymetli zaman da cabası.

İlk kombinem imzamdakidir. Dolayısıyla oyunumu geliştirmekte zorlandım. Bana avrupa/japon lastik önermişlerdi bu siteden dinlemeyip bu lastikleri aldım. Aslında oyun şeklime uyuyor gibiydi. Sonradan oyun şeklimin belirmesi için çok erken olduğunu farkettim. Yani her türlü işe gidecek yeni başlayan birine uygun çift taraf aynı iki lastik alacağım. Sonra oyunuma göre yavaş yavaş değişirim. Şu durumda yasaklar olmasaydı direk klasik sriverfx alıp devam edecektim. Bunu yeni oyunculara öneriyorlar çünkü. Peki yeni lastiklerden hangisini bu şekilde önerirdiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Klasik lastik kullanan ve yeni ekipman denemeyen biri olarak, yeni nesil lastik tavsiyesinde bulunmam doğru olmaz. Kaldı ki, bırakın tavsiye vermeyi, "Yeni başlayan oyuncu" ve "Yeni nesil lastik" ifadelerinin aynı cümle içinde kullanılmasına bile taraf değilim. Az önce kullandım ama başka birşey düşündüğümden dalgınlığıma geldi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..