Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kurumlar Arası Türkiye Şampiyonası

Guest Erkan

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Herhangi bir bağ yok. Sadece tüm illerde derece yapan şirket takımları kendi aralarında yapacağı maçlarla Türkiye'nin en büyük şirket takımını belirleyecekler. Bizim oynadığımız kurumlararası bu lig; süperlig, 1.lig, eski profesyoneller, amatörler, vs..vs.. herkesi bir arada oynarken görebileceğin bir lig. Çünkü bu ligin misafir oyuncu statüsü olduğu gibi, masa tenisi oynayan birçok profesyonele takımına da katkı sağlasın diye ilgili firmalarda çalıştırılmaya başlatıldığı düşünülürse süper lig oyuncularının birçoğu burada sayılır. Haliyle federasyonun ligine biz farklı bir şekilde bağlıyız. Yazdığın gibi süperlig yada 1.lige geçiş sistemi olması mümkün değil. Çünkü sadece bizim lige özel olarak, lisanslı bir sporcu bizim ligde de aynı lisansla oynayabiliyor. Çünkü lisanslı bir oyuncunun iki farklı takımda oynaması kanunen mümkün olamaz.

Bu arada isteyen birçok takımda alt ligden başlamak üzere iki ligde de oynayabilir. Nereye kadar yükselirler bilemem ama sanırım birçok takım eğer ellerindeki oyuncuların lisansını da kendi şirketlerine aktartırlarsa birçoğu süperlig takımı olabilir. Çünkü derece yapan takımlardaki oyuncuların tamamına yakınını süperligde başka bir takımda oynarken görmen mümkün...

Not:Hazır yazmışken diğer okuyan arkadaşlarıda bu ligle ilgili bilgilendirmek için yazdım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadetin, ben DSİ Antalya Bölge Müdürlüğünde çalışıyorum. Yalnız Antalya'da kurumlar arası bir lig sözkonusu değil. Sadece geçen sene meslek kuruluşları arası bir turnuva yapılmıştı. O turnuvada Baro olarak birinci olmuştuk. Şimdi sana sormak istediğim, Kurumlar Arası Türkiye Şampiyonasına, DSİ Antalya Bölge Müdürlüğünü ya da Antalya Barosunu temsilen katılma şansımız var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar Togay,

Bizim lig genelde 5-6 aylık bir dönemde sonuçlanıyor. Kendi sahandaki maçlar deplasmandaki maçlar derken her hafta birkaç lig olarak oynuyoruz. İstanbul'da 1.lig ve 2.lig mevcut. Bunun yanında 3.ligi bile kurmayı düşünüyorlar. Ama takım sayısının artışı ile alakalı birşey. Yani çoğalırsa o da olacak.

Biz geçen sene Gebze takımları olarak İstanbul'dan ayrıldık ve Kocaeli bölgesinde ilk ligi kurduk ve 10 takımla başladık. Seneye daha da çok takım olacak.

Bunları niye yazıyorum?! Çünkü eğer Antalya'da böyle düzenli bir lig yok ise istedikten sonra her ilde kurulabilir. Ama gönüllü ve hevesli insanların olması gerekir. Dikkat et oyuncu değil, insan diyorum. Yani bu spora hevesli olsun yeter. Çok iyi bilmesi gerekmez. Zaten zamanla düzenli oynadıkları zaman öğrenirler. Geçen sene demek ki böyle bir turnuva yapılmış ve katılım olmuş. O zaman öncelikle o takımlardan başlayarak bir başlangıç yapabilirsiniz. Tabii sadece sen tek başına uğraşarak bu iş olmaz ama sen başlayınca yanına ister istemez birkaç gönüllü daha gelecektir. Zaten Antalya iklim olarakta yaz kış böyle bir atılım için çok geçerli bir yer. Sadece başlamanız lazım. Aşağıda İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Birliği Derneği'nin linkini bulacaksın. Bizim ligler 4 kişilik şirket bordrosunda görünen şirket çalışanı, ve 1 misafir oyuncu ile 7 maç üzerinden (5 tek, 2 çift takım) oynanıyor. Bazı illerde oyuncu sayıları daha düşük. Bu sebeple bizde Türkiye Turnuvasını her takımdan 5 değil 3 oyuncu üzerinden oynatacağız. Çok uzun yazmak istemiyorum ama öncelikle aşağıda yazdığım siteye girmende fayda var. Ayrıca Antalya'da lig falan kurmak isterseniz size Yönetmelik gönderirim. Yada siteden isteyebilirsiniz.

Web Adresi: www.ikmtb.com

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba sadettin bey ben zonguldaktan osman yılmaz. biz kurumlararası turnuvaya gelmek istiyoruz. takım hazır .fakat bir sorunumuz var ilde mç yapma şansımız yok. il temsilcimiz ide kurumlararası maç düzenlemek istemiyor. kararındanda vazgeçmiş değil...

biz zonguldak'ı temsilen TÜRKİYE TAŞ KÖMÜRÜ KURUMU veya İŞLETMESİ olarak ilde maç yapmadan katılma şansımız var mı? ne yapmamız lazım yardımcı olursanız sevinirim görüşmek üzere :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin, yanıtın ve tavsiyelerin için teşekkür ederim. Ancak turnuvaya katılıp katılamayacağımız soruma (lig kurmamızı tavsiye ettiğine göre sanıyorum olumsuz ama) net bir cevap yazmamışsın. Cako67'nin durumu ve sorusu da sanırım aynı benimki ile.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu soru ve sorularınızın cevabını bu kuruluşun başkanı olan UĞUR BEŞOK tan öğrenebilirsiniz. site adı: www.ikmtb.com

burada henüz kesinleşmemiş olsa da bazı tarihlerde verilmektedir.

ayrıca bu akşam ist daki kuruluşların toplantısı var. sizler için öğrenebilirsem daha sonra sitede yazarım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar, daha önce yazdığım gibi toplantıya katıldım.

ist.kuruluşlar arası masa tenisi ferdi şampiyonası 10 nisan pazar günü eyüp spor salonunda yapılacaktır.

türkiye şampiyonası da 13-15 mayıs arası Bolu da yapılacaktır.

istanbuldakine katılabilmek için istanbuldaki bir kuruluşta oynuyor olmak ve isimlerini grup sorumlularına bildirmek gerekiyor.

Türkiye şampiyonasına katılabilmek için kendi şehirlerinde bir liglerinin olması ve derece yapmaları gerekiyor.

yani zonguldak tan yazan arkadaş herhangi bir ligleri olmadıkları için bu şampiyonaya katılamazlarmış.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
saadettin bey togayla sorunumuz aynı cevap bekliyoruz . bilgilendirirseniz sevinirim :uzgun:

Selamlar Cako67 ve Togay,

Kusuruma bakmayın işlerimin yoğunlaşması sebebiyle bana sorduğunuz Türkiye Şampiyonası maçları için sorduğunuz soruları atlamışım. Geçte olsa şimdiden cevap vereyim. En azından seneye katılmak isterseniz size bir yön çizer.

Kuruluşlararası Türkiye Şampiyonası katılmak istiyorsanız, öncelikle kendi bölgenizdeki masa tenisi ajanıyla irtibata geçip ve birkaç şirketi ikna edip kendi il liginizi kurmanız gerekiyor. Kendi aranızda yapacağınız maçlar sonucunda üst sıralarda derece alan takımlar daha sonra federasyona bildirilip Türkiye Şampiyonası katılmak için ilk sırayı paylaşan takımlardan takım ismi isteniyor. Katılmak isteyen takımlarda resmi müraacatlarını yapıp katılabiliyor. İşin kısaca özeti bu. YAni bölgenizde bir lig yok ise ben katılmak istiyorum diye böyle bir turnuvaya katılmanız mümkün olmuyor. Öncelikle zorunlu olarak (ve asıl gönüllü olmak lazım) kendi bölgenizde lig kuruyorsunuz yada varsa iştirak ediyorsunuz.

Bu seneki turnuvada Batman ve Elazığ bölgesinden bile takım geldi. Yani ilin öneminden ziyade gönüllü olmak yetiyor. Biz istanbul'da en az 5 oyuncuyu zorunlu tutarken farklı yerlerde sporcu azlığı sebebiyle 3 oyuncuda yeterli görülmüş. Türkiye Şampiyonasında ise bu durum dikkate alınarak en az üç oyuncuyla katılmak ve maçlara çıkmak zorunlu tutuldu...

Genel olarak geç kaldığım dönemde yazamadıklarımı şimdi yazmaya çalıştım. Umarım geçte olsa bir işinize yarar. Normalde liginiz olmadığı için bu turnuvaya katılamamanız gerektiğinden birşey kaybetmiş sayılmazsınız ama gelecek sene için katılmak istiyorsanız şimdiden kendi ilinizdeki şirketlerle hareketlenmeniz gerekir. İstanbul'daki ligler genelde Ekim sonu gibi başlar...

Tekrar özür diler sevgilerimi sunarım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadettin. Bolu da ki turnuva nasıl sonuçlandı? Ortam nasıldı?

Selamlar Erkan,

Bolu'daki turnuvada Kuruluşlararası Türkiye Şampiyonu FAKO-A (İSTANBUL) takımı oldu. Final maçında Solvay Pharma (İstanbul) takımı ile yaptıkları maçı 4-0 gibi net bir skorla kazanan Fako-A takımını ve oyuncularını buradan tekrar kutluyorum.

Eleminasyon usülü yapılan maçlarda ikinciliği Solvay Pharma aldı. Kural gereği yarı finalde Fako-A takımına kaybeden Telekom (Ankara) takımı üçüncülüğü, Solvay Pharma takımına kaybeden Alsim Alarko (Kocaeli) takımı dördüncülüğü aldı.

Maçların tamamına yakını çok çekişmeli geçti. İlk 32 takım kendi aralarında dörderli grup oluşturarak ikişer takımın yükselebileceği lig usülü maçlarla müsabakalarına başladılar. Daha sonra ilk ikiye kalan takımlar ertesi güne eleminasyon sistemine geçtiler. Karşılaşmalarda yedi maç üzerinden oynayan takımlar; üç tek, bir çift ve tekrar üç tek şeklinde oynayarak 4-0, 4-1, 4-2 veya 4-3 olan takımı saptayana kadar devam ettiler.

Turnuvanın yıldızı sanırım en zorlu gruptan hiç beklenilmeyeni yaparak grup lideri olarak çıkan İzocam takımı (benimde oynadığım takım olan) oldu. Çünkü üçüncü olan Telekom'un üstünde grup lideri olarak yer almıştı. Ayrıca ilk dörde kalamayan Oyak takımıda çok güçlü olarak gelmelerine rağmen bu gruptan elenerek üst tur şansını yitirdiler.

Bayanlarında katıldığı bu turnuvanın ne yazık ki bayan şampiyonunu göremedim. Çünkü o sırada bizimde maç yapmamız sebebiyle kendi maçımıza konsantre olduğumdan dikkat edemedim. Ama sanırım resmi sitelerde kısa sürede sonuç ve bilgi yayınlanır...

Bu arada federasyon, İKMTB ve Bolu Bölgesine bağlı tüm yetkililer ve Spor Salonu çok güzeldi. Herşey tek kelimeyle mükemmel geçti. Hatta hava sıcaklığı bile...

Aklımda kalanları kısaca özetlemeye çalıştım. Daha yazacak çok şey var ama bazı şeyler yazılmaz yaşanır. İyi bir maç ne kadar iyi olabilir ancak gözlerinizle görmeniz gerekirdi.

Bu arada aynı turnuvada olanlar varsa onlarda benim eksik bıraktığım yada hatırlayamadığım şeyleri eklerlerse çok memnun olurum.

Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin, geniş ve doyurucu açıklamaların için teşekkür ederim. Açıkçası Antalya'da daha önce Kuruluşlar arası lig maçları yapılıyormuş. Ancak ben 2000 yılından beri burdayım, en azından 5 senedir yapılmadığını biliyorum. Böyle bir organizasyona girişmeyi düşünmedim değil, ama çok fazla insanın gönüllü olacağını sanmıyorum, tek başıma uğraşmam ise zaman ve külfet açısından zor. Neyse umarım ileride burada da o tarz organizasyonlar olur da, Türkiye şampiyonasına iştirak edebiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Togay,

İlgin için ben teşekkür ederim.

Eğer Antalya'da daha önce turnuva yapılıyor ise eski takımları bir araya getirmen bence çok kolay olur. Çünkü oradaki oyuncularda özlemiştir. Ayrıca Antalya bölgesinde birçok otelin çalışanları ve her otelin masa tenisi bölümü olduğu için sadece otel patronlarıyla bile konuşsan birçok takım yaratabilirsiniz.

Bunun yanında tabii ki tek başına bu işler olmaz. Mutlaka senin gibi bu işe gönül vermiş ve zaman ayırabilecek insanlarla iletişime geçmen gerekiyor. Ama sanırım birrkaç telefona bu işi kısa sürede çözebilirsin. Sadece eski katılan takımların telefonlarına ulaş yeter. Çünkü oradaki oyuncular mutlaka oynamaya devam ediyordur. Zaten maddi olarak birşey gerektirmediği için manen uğraşacak ideailst insanları bulman yeter. Gerekirse bende buradan destek olurum.

Sevgiler,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadettin merhaba,

Ben Fako-Actavis İlaçlarından Mehmet,

Takımımız hakkındaki iyi düşüncelerin için çok teşekkür ederim. Yalnız bizim artık bir takımımız olduğundan artık takımımızın ismi Fako-Actavis oldu. Final maçında Solvay takımının ters kura yazması bizi biraz korkutmuştu ama sonrası bizim için kolay oldu. Çünkü, bu maça çok iyi konsantre olmuştuk. Ben finali Alarko ile oynayacağımızı tahmin ediyordum fakat Solvay sporcularından özellikle Savaş ve Sinan o maçta müthiş iyi oynadılar. Bu arada sizin grup lideri olarak çıktığınızı bilmiyordum. Gruptan çıktıktan sonra kime yenildiniz? İnşallah seneye daha üst turlara çıkarsınız.

Bayanlarda ise Çağ-Fen Eğitim Kurumları(Eskişehir) birinci, Mono Mimarlık(İstanbul) ikinci, Turkcell(İstanbul) üçüncü, Abant Palas(Bolu) dördüncü olmuştur.

İyi çalışmalar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Mehmet Abi,

Maç sırasında da zaten Alarko'nun maçı nasıl verdiği hakkında konuşmuştuk. Demek ki, tam konsantre olmadan maça çıkarsan olmadık maçları da verebiliyorsun. Yada aşırı stres ve gerginlik sonucu etkileyebiliyor. Daha ilk maçtan sonraki Savaş-Emin maçında Emin'in yenilmesi sonucu belirlemişti zaten. Tabii bu arada Savaş Abi'yi ve Sinan'ı da ayrıca kutlamıyor değilim. Çok iyidiler...

Bizim elenmemiz ise aynı yukarıdaki sebepten oldu. Yani konsantre eksikliği. İlk gün maçlar biraz geç başlayınca ikinci gün bizde az gecikmeli olarak salona gittik. Cumartesi akşamı bizim takım hala maçını oynayıp saat 21.00'de bitirmeye çalıştığından yemeğe bile hatırlarsanız direkt eşofmanlarımızla gelmiştik. Haliyle yemekti, yorgunluktu derken birde gene geç başlarız düşüncesiyle (İlk gün salona 09.00'da gitmemize rağmen ilk maçımızı 12.00 gibi oynamıştık) biraz geç gittik. Ama birde baktık ki, bizim maçımız başlamak üzere ve hakemler bizi bekliyor. Allah'tan 09.40 gibi oradaydıkta diskalifiye edilmedik. Fakat maçada ısınıp antrenman yapamadan başlayınca şanssız bir şekilde (üç maçımızı 3-2 kaybettik) 4-2 kaybederek elendik. Bu arada en fazla uzayan maç ve alkış alan maç yine bizimki olmuştu çünkü onlarla hemen hemen denk kuvvetteydik ve zevkli maçlar çıktı. Ama gülen taraf TURKCELL oldu. Onlarıda kutlarım tabii ki... Üç maç 3-2 bile bitse hatta bir iki sayı farkla bile bitse onların bizden önce 11'i bulmaları onların başarısıdır. Ve başarı nasıl gelirse gelsin yadırganamaz.

Biz açıkçası zaten fazla üzülmedik. Çünkü amatör oyunculardan kurulu bir takımı bir üst tura çıkarmayı başarabiliyorsak ve kılpayı ilk 8 takımdan biri olmayı kaçırdıysak bu bize yetmişti zaten. Daha fazlasını da istedik ama olmadı. İlk 16'da olmakta güzel ve şimdilik bu bize yeter. Ama seneye nerede oluruz bilemem... Belki birkaç tur daha yukarda... Belki...

Sizi ve takımınızı da tekrar tebrik ederim. Gerçekten çok güzel bir maç seyrettirdiniz bize. En güzel tarafıda maçın 4-0 bitmesi oldu. Çünkü iki gün boyunca hem sıcak hemde akşamlara kadar maç bayılmıştık salonda. :D:

Sevgiler,

:bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadettin,

Teşekkür ederim. Sizede gerçekten yazık olmuş. Turkcell ile çok iyi mücadele etmişsiniz. Sizin takımınızdan oyun düzeyi olarak Vedat'ı ve seni biliyorum.Diğer oyuncunuzu da sadece bir kaç dakika görebilmiştim. Ama buna rağmen Turkcell gibi güçlü bir takımla başabaş oynayarak kılpayı kaybetmeniz gerçekten üzücü.

Oyakbank'ı yenmeniz gerçekten çok iyi. İnşallah seneye çok daha iyi olursunuz.

Selamlar,

:alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 54 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..