Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Takımlar Ligi

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Oynayacak takım yok, lig yok diye üzeleceğimize kendimiz böyle bir organizasyon yapalım dedim.Olay çok basit, 3 kişi birleşip takıp oluyor ve her haftasonu başka bir takıma karşı maçını yapıyor.

Her takımın kendi salonu olacak diye bir kural yok. Aynı salondan birden çok takım faydalanabilir.Zaten maçlar tek masada 2-3 saatte bitecek şekilde yapılacak.Lisans veya herhangi bir belge zorunluluğu yok.

Eğer "ben her haftasonu oynarım ve 2 arkadaşım daha var" diyorsanız ve 2-3 saatliğine uygun bir masa ayarlayabilirseniz geç kalmadan takımınızı kurup bize katılın.

8 takım hazır olunca (İstanbul için) deplasmanlı ligimize başlayacağız.

Ayrıntılar için : http://www.masatenisiLigi.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskişehir merkezli: Eskişehir-Kütahya-Bozüyük üçgeninde mutlaka bizim de aynı ligden kurmamız lazım. Bizde 5-6 takım toplarsak bölgesele başlarız. Hakan abimiz sistem içerisinde her bölgesel lig için ayrı bir sayfa açar. Oraya işleriz sonuçları...

Hatta bir bakmışsın yılda bir Pazar günü Ist'da Turkiye Finalleri düzenlemişiz...

Çok mu hayalciyim yoksa?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hatta bir bakmışsın yılda bir Pazar günü Ist'da Turkiye Finalleri düzenlemişiz...

Çok mu hayalciyim yoksa?

Hayal değil çok güzel bir proje... Karadeniz bölgesinde deplasmanlı lig düşünüyorduk bizde, bence bunun karadeniz versiyonu da olur, sezon sonu da istanbul yada başka yerde şampiyonlar ligi olur. Ne dersiniz hoş olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla ömercim biliyorsun ki bu lig olayını en çok ben istiyordum, ama kimseden ses soluk çıkmayınca ben de ne yapacağımı şaşırdım, artık son çare herkes 22 kasımda trabzona geldiğinde tekrar oturup konuşuruz, gülhan bey de orada olacak, konuyu ona da açarız, ok denirse gerisi kolay

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Giresun olarak altyapımız tam olarak müsait değil salon anlamında ama en az iki takım çıkarırız.masa sayımız şu an çok az,ama duydum ki çok fena olmayan yeni 8 adet dunlop masa alınmış.hepsiburadadan bakabilirsiniz.salon ayarlanırsa biz her zaman varızzzzzzzzz.Bekle Karadeniz masa teniscilerin geliyorrrrrr.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de oynamak istiyorum 1993 doğumluyum farklı yaslarda 2 kısı bulabılırım sıteden baktım sanırım yaş kısıtlaması yok ????

Tek kısıtlama: raketiniz kurallara uygun olacak.

Not : ITTF onaylı olup da 20 yıldır aynı lastiklerle oynayanlara da kısıtlama getirmeli bence...

Önemli olan düzenli oynayabilmek, maçlar da haftasonu yapılacağı için dersane, okul, uyku gibi mazaretler olmamalı.

Ayrıca iyi bir masası olan uygun bir alan gerekli (tek masa yeterli , en fazla 5 maç -> 2-3 saatte biter 2 takımın karşılaşması)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence çiftler maçı yerine

a-----y

b-----x

c-----z

a-----x

b-----y

olsa daha uygun olmaz mı?

olabilir. Ben sadece Pekin olimpiyatlarındaki sistemi almıştım.

Çiftler maçı olmasın diyenler çoğunlukta ise böyle yapılır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abiler, biz sürekli oynadığımız mekandaki 2 masaya başka bir binadaki katlanabilir ve daha iyi kalitede bir masayı da ilave etme ve ayak düzeneği arızalı olan ilk iki masadan birini de tamir ederek iyi durumda 3 masalı bir mekan oluşturma çalışmalarına hız verdik.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne ait 3-4 masa barındıran başkaca bir salonu bir tanıdık vesilesiyle ayarlamada ve Esk. veteran masa tenisine katkı sağlamada son aşamaya geldik. Bu Cuma, Beden Terbiyesi-GSM nin 8 masalı salonundan bu sene tekrar haftada 2-3 sefer 1,5-2 saatlik periyodlarla istifade edebilmek için, diğer taraftan da Odunpazarı Belediyesi'nin de uygun olduğunu tespit ettiğimiz bir mekanına da 3-4 masa koydurmak için görüşmeler yapacağız. İnşallah alternatiflerimiz ne kadar çoğalırsa köşelerine çekilmiş bayan sporseverler de dahil olmak üzere Esk. de bu spora gönül veren herkesin haftada en az 1 gün bu spora vakit ayırabilmesini sağlamak hedefimizdir. Nasıl olsa modern yaşamda spor vazgeçilmez sosyal aktivitelerden biri haline geldi. Öyleyse koşu bantlarında vakit harcayıp asosyalleşmeye hayır diyoruz...

MTLigi bu çalışmalarımızdaki öncelikli motivasyonlarımızdan olduğunu söyleyebiliriz.

Fikir sahiplerine tekrar teşekkür ediyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne ait 3-4 masa barındıran başkaca bir salonu bir tanıdık vesilesiyle ayarlamada ve Esk. veteran masa tenisine katkı sağlamada son aşamaya geldik. Bu Cuma, Beden Terbiyesi-GSM nin 8 masalı salonundan bu sene tekrar haftada 2-3 sefer 1,5-2 saatlik periyodlarla istifade edebilmek için, diğer taraftan da Odunpazarı Belediyesi'nin de uygun olduğunu tespit ettiğimiz bir mekanına da 3-4 masa koydurmak için görüşmeler yapacağız.

Kolay gelsin Mehmet bey,

benim merak ettiğim konu şu: sizin bu bahsettiğiniz salonlar(alan, mekan....) başı boş alanlar mı? Odunpazarında'ki yer mesela: Belediye masa koyup anahtarı size mi teslim edecek yoksa başına yetkili birisini mi koyacak ?

Bizim Ümraniye'de İKEA'ya yakın bir arazide terk edilmiş 2 tane büyük yapı var (tam spor salonuna uygun, tek kat , tek alan ; sütun vs. yok).

Hergün oradan geçerken içim gidiyor, böyle 2 yerin yıllardır boş ve çürümeye terkedilmiş olmasına.

Merak edenlere: Linkim

Göbeğin üstündeki 2 bina. Soldaki beyaz parlamış , fazla belli olmuyor (ufak 2 bina değil, büyük 2 bina)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet işte hocam zaten asıl mesele burada. Bu mekanların ne kadar hakimi olabileceğiz? Bize yar edecekler mi?

Bu konuda hiçbir garantin yoktur. Tanıdık bulursun. Tamam der adam sana. "Şu kadar zaman -atıyorum 3 yıl- senin kullanımına tahsis ettim" der. Sonra ertesi sene seçimler olur belediye değişir, yeni gelen belediyede ali yazar veli bozar değil mi? Burası Turkiye burada olmayacak şey yok. Yarın darbe bile olabilir Allah göstermesin. :)) (Bu esprimi siyasi algılamayın rica ediyorum)

Evet abicim, yapabileceğimiz tek şey alternatiflerimizi artırmak. 3 alternatif mekanımız olur da 1 inden kovulursak diğer ikisinde faaliyetlerimize biraz kalabalıklaşmış olarak devam etmeli ve hemen 3. alternatif mekanı ayarlama çalışmalarına başlamalıyız.

Politikamız bu olmalı bence...

Odunpazarı Belediyesi'nin bir spor salonu var. Salonda genişçe bir hol ve biri idareci biri temizlikçi iki elemanı var. Bazı akşamlar gece 22-23 lere kadar açık tutuyorlar. Yok basketçiler yok tekvandocular biri giriyor biri çıkıyor. Biri döküntü biri de H.Alagaş dakiler ayarında iki masa var. Buraya 4 masa daha koyulursa (300 TL lik dunlop vs. de olur icabında) çok kral mekan olur bize. O tek masa için bazen gittiğimizde o temizlik görevlisi amcanın biraz suyuna gittiğimiz zaman falan (bir seferinde kapanışta aramayla semtine kadar bırakmıştık) her türlü kolaylığı gösteriyor sana. Burada mekan sahipleri ve görevlileriyle menfaat ilişkisini çok düzeyli bir şekilde kurmak lazım. İşlerin içine biraz resmi ilişkiler katmak lazım. Mekan garanti bizim olsa, 45-50 kişiyi ayda 1-2 bile olsa mekanlarımıza çekebilirsek hepsinden 10-20 şer para toplasak en kralından masalarımızı da aslında alır koyarız. Ama her şeyin zamanı var. Aceleye gerek yok.

Aslında kendi derneğimizi kurmak ya da en azından aidatı ucuz olan bir derneğin kanatları altına girmek resmi ilişkiler açısından ve masaları da derneğe ait yapmak daha güzel, ayakları daha yere basan çözümler. Yarın birgün belediye seni kışkışlarsa, "masalar derneğimize aittir" deyip masalarımızı geri isteme hakkımız olur. Ve yapılan faaliyetlerde Ahmet-Mehmet değil de resmi adı olan bir derneğin adının geçmesi kişi ve kurumların bizi daha fazla ciddiye almasına bir sebep olacaktır. Pazar günü temizlikçinin fazla mesaisini verelim 3-4 saat fazla açık tutsun salonu diyebilmek lazım...

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..