Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ma Long Un Tahtasi (Resim)

Guest uyanikf

Recommended Posts

bence bunun 2 nedeni var ve bu 2 neden birbiriyle bağlantılı. birincisi, bu aralar sürekli tahta değiştirdiği için (acoustic, rutis, tbs..) kendisine en iyi uyanı bulma arayışında. ikincisi ise, dünya veya olimpiyat şampiyonu olacak ki tahtanın satışları patlasın. bunun bir sürü örneği var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben özellikle 2. fikrine katılmıyorum, çünkü sıralamada hayatında ilk 10'u bile görmemiş, herhangi bir şampiyonluğu dahi olmayan sporculara bile butterfly, andro, tibhar gibi firmalar tahta yapıyorken ma long'a neden yapmasınlar, bence isim hakkında anlaşamıyorlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben özellikle 2. fikrine katılmıyorum, çünkü sıralamada hayatında ilk 10'u bile görmemiş, herhangi bir şampiyonluğu dahi olmayan sporculara bile butterfly, andro, tibhar gibi firmalar tahta yapıyorken ma long'a neden yapmasınlar, bence isim hakkında anlaşamıyorlar

Örneğin Primorac Carbon :) Zoran Primorac'a ait tahta. Baya satılan bir tahta.. Ma Long'ada DHS yapar heralde

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta çıkarmak zor bir iş değil fakat bu olay popülariteye baktığı kadar elde edilen başarılara da bakıyor diye düşünüyorum. (her firmanın farklı kriterleri olabilir) Bu arkadaşın da büyükler ferdi kategorisinde çok büyük bir başarısı olmadıgı için anlaşmalı olduklarını tahmin ettiğim dhs firması doğru zamanı bekliyor diye düşünüyorum. aynen çıkardıgı diğer tahtalarda olduğu gibi. Ma Long dünya şamp. veya olimpiyatlarda derece yapmadıkça adına tahta çıkarılma olasılığı çok çok düşük diyorum. Eğer olursa tahtayı %99.9 Dhs firması çıkarır fakat firma yine doğru zamanı bekler. aynen neo serisi lastiklerde olduğu gibi. Neredeyse bütün firmalar yeni nesil lastiklerini çıkarmışken onlar aylar sonra çıkardı ve şuan satış rekorları kırıyor. Adamlar her işi kademe kademe yapıyor. Yeni raket kontrol cihazı gelene kadar tuningli lastiklerin tükenmesini beklediler. (Bu arada fabrikada tuninglenmiş provincial lastiklerini de piyasaya sürmeyi ihmal etmediler.) Aksi halde neo lastikleri geçen sürede pek popüler olmazdı. Çünkü kötünün iyisi durumunda. Tuningli lastik kadar etkisi yok. Kısacası bu olay tamamiyle DHS firmasının satış stratejisiyle alakalı diye düşünüyorum. (ma long'un dhs ile sponsorluk anlaşması içinde olduğunu varsayarsak tabi) Konuyla alakası olduğunu düşündüğüm ilginç bir kaç örnek vereyim.. Samsonov dünya kupasını aldı, herkes forumlarda adamın tahtasının lastiğinin peşine düştü. Ekipmanındaki köklü değişiklik Tibhar firmasının yağlı ekmeğine bal sürdü. Hurricane king ve Hao tahtalarının ilk versiyonları arasında baya bir fiyat farkı vardı. bu tahtaların yeni versiyonları arasında ise fiyat farkı yok. bunda wang hao'nun dünya şampiyonluğunun etkisi yok diyebilirmiyiz acaba :) tahtanın ilk versiyonları piyasaya çıktığı zaman wang hao'nun sadece olimpiyat 2.liği vardı. buna karşın wang liqin'in 3 dünya şampiyonluğu. kısacası, tahtaların çıkış tarihleri ve fiyat oranları ferdi başarılara endeksli. en azından ilk sıralardaki çinli sporcular için böyle diyelim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..