Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik önerisine Ihtiyacım Var

Guray

Recommended Posts

arkadaşlar benim mazunov tahta fh ve bh catapult lastiğim. bh ile çok dinamik ve hızlı vuruşlar yapabiliyorum fakat fh ile spinlerim çok kötü hiçbiri geçmiyo hangi lastiği tavsiye edersiniz?

@guray

dün sohbette de değindiğim gibi, forhendinde spinlerinin geçmemesi sorununun, lastiği değiştirmekle düzeleceğini düşünmek hata olur. Catapult gibi bir lastikle düzgün spin yapamıyorsan, sorunu ekipmanda görmek yerine öncelikle kendinde görmek gerekir. örneğin, ne kadar antrenman yapıyorsun, doğru ve sistematik antrenman yapıyor musun, sana kimler hareketi uygulamanda yardımcı oluyor vs. vs. vs. .

burada 50 kişi sana 50 farklı lastik önerebilir ve hepsiyle de çok iyi spin yapılabilir, emin ol. Catapult ta bunlardan biri... yani bu şekilde sorunun çözülmeyecektir.

öncelikle, ekipmanın kendiliğinden oynamadığı* gerçeğini herkesin artık öğrenmesi ve anlaması gerekir.

Ping the recommending more training Pong

* benim tahta hariç :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

...

forhendinde spinlerinin geçmemesi sorununun, lastiği değiştirmekle düzeleceğini düşünmek hata olur. Catapult gibi bir lastikle düzgün spin yapamıyorsan, ...

Katiliyorum, Catapult ile ilgili diger actigin konuya da yazdigim gibi, ben bu lastikle oynadim. Lastigin elestirilecek yani hizli yapistirici kullanilmasinin tavsiye edilmemesi olabilir ama kesinlikle spin yapamamasi degil. Burda sorunu FH spininin icrasinda araman gerekiyor. Bir sekilde hareketi dogru yapmiyor olmalisin.

Bu konuda daha aciklayici bir ornek vermek gerekirse, Catapult Sriver L'den daha spinli bir lastik. Ama ayni sekilde zamklanmis, ayni kalinliktaki Catapultu dusuk seviyeli bir oyuncunun eline, Sriver'i da enternasyonal bir oyuncunun eline verirsen, enternasyonal oyuncunun spinleri ile Catapult kullanan standart oyuncunun spinlerinin asla karsilastirilamayacagini goreceksin.

Haliyle lastik degisikligi sorunu cozmez...

Bu arada Mazunov tahta sert ve hizlidir. Bence tahta icin All+ bir hiz, daha yararli olur oyununu gelistirmek acisindan...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de sorunun sende olduğunu düşünüyorum...ama yine de sriver fx almanı tavsiye edebilirim....belki de sorun lastiği iyi yapıştıramamaış olman olabilir...bence tekrar zamk sür...catapult'a zamk önerilmese de etkili oluyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Önerileriniz katılıyorum yalnız lastiğin spine etki ettiği de bir derece doğru. Özellikle de lastiğin atış açısı. Ben atış açısı yüksek lastiklerle spin yaptığım zaman hepsi dışarı gidiyor. Uzaktan baksanız bu adam hiç spin yapmayı bilmiyor diyebilirsiniz (belki şu anda bile diyenler olabilir) ama atış açısı düşük olan lastiklerle de yüksek yüzdeli spin yapabiliyorum.

Belki Güray da atış açısı yüksek olan bir lastiğe alışmıştır. Onun için spinleri fileye gidiyordur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 32 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..