Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Tahta Tavsiyesi

Guest burak agut

Recommended Posts

Arkadaşlar , ben bir konu açmıştım ordan hatırlayan hatırlayabilir. İlk kez kombinasyon yapıyorum . Oyun tarzım diğer konuda yazıyor . Seçtiğim lastikler ve tahta şuydu ;

Tahta : 729 bomb

Lastik FH: LKT Torrent

Lastik BH: 729 Fx Super Soft

Ben tahtayı değiştirmeyi düşünüyorum 729 araştırmalarıma göre çok güzel kaliteli kullanışlı ve iyi bir tahta fiyatıda çok uygun ben OFF- sınıfında olduğu için ben ilk kez kombinasyon yapıyorum sanırım bana çok hızlı gelecektir.Onun için ALL+ bir tahta almaya karar verdim. Sizin tavsiyelerinizi bekliyorum ucuz kaliteli kullanışlı iyi bir ALL+ tahta arıyorum.

Şimdiden Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Araştırmalarıma göre şimdilik DHS W 2010 ve Joola impulse tahtalarını buldum fiyatlarıda çok uygun kullananlar varsa yorum yapabilirlermi acaba????

EDİT : FRİENDSHİP Red Spirit ' de güzele benziyor. kullananlar varsa yorumlarınız bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. DHS W 2010 ve Friendship Red Spirit hakkında iyi şeyler duydum güzel tahtalarmış sanırım kullanışlı , kaliteli ....

Kullanacağım lastikler LKT Torrent ( FH ) , 729 FX super soft ( BH ) .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

729 Bomb güzel bir tahta her yönden ama çok farkı olurmu ALL+ sınıfıyla ondan tedirgin oldum yinede sonuçta OFF sınıfı bir tahta OFF- olsa bile.

Tahtaların değerlerine pek aldanmamak lazım..Bomb tahta üretici firmaya göre off sınıfındadır,iyi bir oyuncu için defans tahtası gibi yavaş gelebilir,yeni başlayan birisi için de off + tahtadan daha hızlı gelebilir..Herşeyi belirleyen oyuncunun seviyesi aslında..Ama tek gerçek off+ sınıfındaki tahtaların biz amatörler için gereksiz olduğu..Kontrollü ofansif diyebileceğimiz bu tarz tahtalar ise tam biçilmiş kaftan..729 Bomb da bu sınıfta ve tercih edilmesi gereken tahtalardan birisi..Fiyatını da düşünürsek tereddütsüz al derim..Herhalde en az maddi kayıpla atlatabileceğin ekipman seçimi bu olur..Bir tahtaya,lastiğe yüzlerce lira döküp memnun kalmamanın ne demek olduğunu bu forumdakilerden daha iyi bilen yoktur herhalde :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burak Agut kardeşim

senin tahta ve kombinasyonunla ilgili bir konu açılmış ver tartışılmamışdı. kendimi 'twilight zone' da gibi hissettim, yani aynı şey aynen tekrar ediyor.

Abi niye bozuyorsun ortamı, bak yarın yine yeni başlık açacaktık. Kokusu çıktı. Üyelerimizin sabrını ve hafızasını test ediyoruz, hem de ezbere cevap verenleri ayıklıyoruz :fildir:

Burak raketini alıp oynamaya başlamadan kendisine desteği donduruyorum. ("Dondur"ma butonumuz var mıydı Ertan abi? :D: )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bu konuyu sadece tahta seçimi için açmışdım. Diğer konuda söylemiştim ama fikrim değişmişti OFF sınıfında olduğu için OFF - olsabile onun için açmıştım. Lastiklerim zaten belli LKT Torrent ( FH ) , 729 FX super soft ( BH ) , tahtayıda 729 bomb almaya karar verdim teşekkür ediyorum hepinize.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim , son bir sorum daha var ben servis atmayı seviyorum , tekniğinide şuanda biliyorum , yan falsolu servis atıyorum , topa çok falso veremiyorum ama tekniğini biliyorum yani sanırım buda lastikten arkadaşımın başka bir raketiyle attıgımda daha iyi olduğunu gördüm . Fh de LK Torrent le bu servisler iyi gidermi falsosu ve hızı acaba.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrar konu açmak istemedim onun için bu konunun devamına yazıyorum.

Kombinasyonum tamamen değişti alışverişi başka bir siteden yapacağım için çok ucuza geldi presports.com dan yapıcam sanırım.Orda 729 Bomb bulamadım büyük ihtimal yok olsa bulurdum.Yeni kombinasyonum şu;

Tahta : LKT Instinct+ (Plus)

BH : LKT Pro Xt

FH : LKT Pro Xp

Tahtayı forumdan araştırdım güzel bir tahta bende zaten iilk kez kombinasyon yaptığım için seçtim. Ama bu lastiklerle uyumlu olurmu acaba bunu sormak istiyorum

Lastikleri beğendim araştırdımda fiyatlarıda çok uygun. Sorum kalınlığında.

Yeni başlayanlar konusunda ilk kez kombi yapacaklar için lastik çok kalın olmamalı diyorsunuz. Şuan kullandığım Butterfly Kalinikos Kreanga Power F ' in lastikleri 2.1 mm kalın ve arkadaşımın bir raketi var aynı lastikler 2.0 mm onunki daha çok beğendim lastik kalınlığı nasıl olsun iki seçenek var şuanda 1.8 mm ve 2.0 mm bu iki kalınlığın ne gibi farkı olacaktır bunu sormak istiyorum.

ve sanırım alacağım site ücretsiz yapıştırıyor , yapıştırmıyorsa benim yapıştırmam gerekecek ama biraz zor gibi . Baktım Xiom un 25 gr su bazlı yapıştırıcısı var 10 lira .

İyi yapıştırmak için bir rulo gerek bunun için özel rulolar var sanırım buda 10-15 lira civarıdır heralde.

Daha rahat bir kesim için makas var özel sanırım tıbharındı 15 lira.

Birde iyi yapıştıramamak var bunuda hesaba katmak lazım.

Neredeyse yapıştırmak için gerekenler kombinasyonumla aynı gibi 10 liralık bir fark var

Tahta : 12 euro lastiklerde teki 7 euro çifti 14 euro 30 lira oluyor tahtada 24 lira , 54 lira oluyor kargoyuda bilmiyorum yurtdışından geleceği için pahalı gibi.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim su bazlı yapıştırıcılardan hangisi daha iyi ve ne kadar almalıyım 25 gr olanı kac kere kullanabilirim acaba

ben ilk defa perşembe günü lastik yapıştırdım gittim marshall su bazlı yapıştırıcı aldım(ancak alırken su bazlı demeyin tutkal deyin satanlar su bazlının ne olduğunu bilmior genelde). 125 gr dı. ömür boyu gitcekmiş gibi duruo. bi de bişi sorabilirmiyim. ben lastiklerimi (ilk defa) çıkarttım. direk yamuldu yarım küre gibi bi şekil aldı raketin yüzeyini sildikten sonra yapıştırıcıyı sürüp üzerine yamukluğu gitsin ve yapışsın die bayağı ağırlık koyduk ertesi sabah yapışmıştı bi sorun olur mu galiba derby vs. ile yapışrırılmış önceden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben ilk defa perşembe günü lastik yapıştırdım gittim marshall su bazlı yapıştırıcı aldım(ancak alırken su bazlı demeyin tutkal deyin satanlar su bazlının ne olduğunu bilmior genelde). 125 gr dı. ömür boyu gitcekmiş gibi duruo. bi de bişi sorabilirmiyim. ben lastiklerimi (ilk defa) çıkarttım. direk yamuldu yarım küre gibi bi şekil aldı raketin yüzeyini sildikten sonra yapıştırıcıyı sürüp üzerine yamukluğu gitsin ve yapışsın die bayağı ağırlık koyduk ertesi sabah yapışmıştı bi sorun olur mu galiba derby vs. ile yapışrırılmış önceden.

Marshall su bazlı yapıştırıcı dediğiniz, bildiğimiz beyaz tutkal mı yoksa? Eğer öyleyse korkarım lastiklerinizi yenileme vakti geldiğinde çok sıkıntı yaşayacaksınız. Hem lastiği sökmek hem de kurumuş beyaz tutkalı tahtadan temizlemek çok zahmetli olacaktır. Umarım yanılıyorumdur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Marshall su bazlı yapıştırıcı dediğiniz, bildiğimiz beyaz tutkal mı yoksa? Eğer öyleyse korkarım lastiklerinizi yenileme vakti geldiğinde çok sıkıntı yaşayacaksınız. Hem lastiği sökmek hem de kurumuş beyaz tutkalı tahtadan temizlemek çok zahmetli olacaktır. Umarım yanılıyorumdur.

bildiğimiz beyaz tutkal sanmıyorum ama umarım yanılıyosunuzdur. Peki bi daha aynı hatayı yapmamak için sorayım ne kullanmalıyım? Ucuz olursa ii olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası bilmiyorum. Ben de bir ara epey düşündüm lastikleri ucuz yoldan neyle nasıl yapıştırırım diye. Öyle bir yapıştırıcı olmalı ki, hem ucuz ve kolay temin edilir olacak, hem zararlı uçucu kimyasal madde içermeyecek, sürdüğünüzde buram buram kokmayacak, gerektiğinde enez testinden geçecek, hem de kolay uygulanır ve kuruduktan sonra kolay temizlenebilir olacak. Yapı marketlerde satılan ürünlere baktım biraz ama hiçbirini gözüm tutmadı, alıp denemeye cesaret edemedim. O yüzden masa tenisi markalarının yapıştırıcılarını kullandım, kullanıyorum. Artık senede bir lastik değiştireceğim için de kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası bilmiyorum. Ben de bir ara epey düşündüm lastikleri ucuz yoldan neyle nasıl yapıştırırım diye. Öyle bir yapıştırıcı olmalı ki, hem ucuz ve kolay temin edilir olacak, hem zararlı uçucu kimyasal madde içermeyecek, sürdüğünüzde buram buram kokmayacak, gerektiğinde enez testinden geçecek, hem de kolay uygulanır ve kuruduktan sonra kolay temizlenebilir olacak. Yapı marketlerde satılan ürünlere baktım biraz ama hiçbirini gözüm tutmadı, alıp denemeye cesaret edemedim. O yüzden masa tenisi markalarının yapıştırıcılarını kullandım, kullanıyorum. Artık senede bir lastik değiştireceğim için de kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

o zaman ben de seneye kadar çıkarmam çıkarınca da duruma göre bakarım bi de beyaz tutkal turnuvalarda sıkıntı yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..