Jump to content
Masatenisi.org Forum

2009 Liebherr Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası

Recommended Posts

ayrıca saadettin abi'ye de özel bayram tebriği yolluyorum. hayırlı bayramlar :)
Teşekkür Yasin bayram tebriğin için...

Maze'nin tahta değiştirmesine özellikle değindim. Çünkü yeni nesil lastiklerden sonra birçok oyuncunun tahta farklılığına gitmesi kaçınılmaz gibi. Eski bildik lastiklerin hissi şu anda hiçbir lastikte yok ve bu sebeple sadece bizim bu turnuvada gözümüze çarpan noktalar diğer turnuvalarda da olağan bir durum olacak..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu arada Samsonov farklı bir tahta ile oynuyor sanırım. Videoda 6:28'de daha önce kullandığı Mazunov tahtadan farklı mavi saplı, karbon katmanları olan bir tahta görülüyor.
Samsonov bu turnuvada Tibhar Stratus Samsonov CB (OFF) düz sap tahta ve Tibhar Nianmor 2.0mm lastiklerle oynamış...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana öyle geliyorki Shlager rakibini biraz küçümsemiş ve küçümsemesi de başına dert olmuş..Rallilerde topu artık vurayım gitsin sayı olur. Olmazsada olmaz der gibi bir hali vardı.

Ama Michael Maze 'e gelince oda iyi bir performans sergiledi. Ve bu performansı all star maçlarında kendisine yol, su elektrik , vs,, olarak geri dönecek diye düşünüyorum :D: :D:

Maze ile Schlager arasındaki maçlara bakarsanız genellikle Maze, Schlagere üstünlük saglamıstır. Ayrıca bı not düşmek gerekırse Schlager ıle Samsonov arasındaki maclara bakarsanızda Schlager üstünlük sağlamıstır. Onun için Avrupadaki bu önemli rakıpler kendı aralarındaki maclarda rakibini küçümsemek gibi durum olması imkansız....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maze'yide farklı bir tahta kullanırken gördüm yanılmıyorsam ama nedir tam anlamadım. Sapı kırmızıydı ama üstünü bantla sarıp kapatmıştı. Zaten eski tahtasının sapına birşey takmadan kullanırken şimdiki şampiyonada bant takınca huylanıp dikkatli bakınca sapını kırmızı olarak gördüm..

Ya Mizutani Jun (bence sanırım bu tahtaydı ama belli olmuyor) ya Timo Boll Spark yada Chuan Chih-Yuan tahta kullanıyor gibi geldi bana.. dikkatinizi çekti mi? Hemde bu turnuvada 2 sefer Timo'yuda yenince iyice meraklandım. Daha mı hızlı bir tahtaya daha mı yavaş bir tahtaya geçti acaba??

Evet Maze de farklı bir tahta kullanıyor ama bahsettiğiniz tahtalardan hiçbiri değil bence.

bu videoda 8:16'da kırmızı sap görülüyor ama ne olduğunu anlamak çok zor.

Samsonov bu turnuvada Tibhar Stratus Samsonov CB (OFF) düz sap tahta ve Tibhar Nianmor 2.0mm lastiklerle oynamış...

Tebrikler, iyi bulmuşsunuz.

---

Ekleme: Aynı konu aşağıdaki başlıklarda da tartışılıyormış.

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts...amp;PN=1#347228

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts...amp;PN=1#347229

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts...amp;PN=1#347069

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu zihniyetle hiçbirzaman (maalesef).

Emeksiz yemek olmaz.

Başarı tesadüf olamaz.

Olsa da sürekli olamaz.

takımlarda çinlilere karşı Avrupalı sporcuların başarı elde edebilmesi şimdilik zor. Bir tek Timo Boll Çinlilerden maç alabilir o da tabi ki yüksek bir olasılık değil.

özellikle Ovtcharov Çinlilere karşı kurulacak Avrupa takımında deperlendirilecek bir isim değil. Avrupalı sporcular birbirileri oynadıkları maçlarda çok göze çarpan hareketler yapsalar da Çinlilerle oynadıkları maçlarda aradaki fark ciddi anlamda göze çarpıyor.

bence asıl soru şu: Ne zaman bir Türk sporcu Avrupalı sporcular arasında söz sahibi olabilecek?

bu sorunun yanıtı hayata geçtiğinde masatenisi turnuvaları bizler için daha zevkli hale gelecek?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

CB nedir abi? Carbon Biber mi? Çözemedim. Samsonov biberli tahtayla oynayarak acıların çocuğuyum demek mi istiyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

takımlarda çinlilere karşı Avrupalı sporcuların başarı elde edebilmesi şimdilik zor. Bir tek Timo Boll Çinlilerden maç alabilir o da tabi ki yüksek bir olasılık değil.

özellikle Ovtcharov Çinlilere karşı kurulacak Avrupa takımında deperlendirilecek bir isim değil. Avrupalı sporcular birbirileri oynadıkları maçlarda çok göze çarpan hareketler yapsalar da Çinlilerle oynadıkları maçlarda aradaki fark ciddi anlamda göze çarpıyor.

bence asıl soru şu: Ne zaman bir Türk sporcu Avrupalı sporcular arasında söz sahibi olabilecek?

bu sorunun yanıtı hayata geçtiğinde masatenisi turnuvaları bizler için daha zevkli hale gelecek?

Çin'i takım olarak yenmekten bahsetmedim ben zaten..Son zamanda yapılan Uluslararası turnuvalarda hep son 16,yahut son 8 deki Avrupa'lıları sayardık..Acaba Çin'lilerin arasına kaç tanesi girebildi diye..Benim genel olarak bahsettiğim Çin'lilerle mücadele mevzusu da bundan ibaret..Yoksa Çin'li oyunculardan kurulu bir takıma karşı üstünlük kurmak elbette çok zor,hatta görünen o ki imkansıza yakın..

Ayrıca Ovtcharov hakkındaki düşüncelerinize de katılamayacağım..Bana kalırsa Ovtcharov 1-2 sene içinde Avrupa'nın en iyi 1-2 oyuncusundan biri olacaktır..Şu an gözüken o dur..Ma Long ile oynadığı bir maç vardı bu sene,onu izlemenizi tavsiye ederim..Tabiki bir oyuncuyu 1-2 maçla değerlendirmek doğru değil ama Ovtcharov şu anda Dünya'nın 13 numarasıdır ve çok yakın bir zamanda da ilk 10 daki yerini alacaktır..Böyle bir oyuncu için ''Çin'lilere karşı kurulacak bir takımda değerlendirilecek bir isim değil'' demek pek insaflı olmamış sanki..Çin'lilerle baş eder mi edemez mi onu zaman gösterecek ama zaten kaç oyuncu bunu başarabiliyor ki şu anda :gulumse:

''Asıl soru'' kısmına ise kesinlikle katılıyorum..İnşallah o günleri görebiliriz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

CarBon ?

Karbonun simgesi C dir abi. Carbon Black diye birşey var, o da raket yapımında kullanılabilecek bir materyal değil. Bkz. wikipedia. Çok merak ettim bak uykum kaçtı. Sabahın 3'ünde nelerle uğraşıyorum. Akıl fikir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Evet Maze de farklı bir tahta kullanıyor ama bahsettiğiniz tahtalardan hiçbiri değil bence.

bu videoda 8:16'da kırmızı sap görülüyor ama ne olduğunu anlamak çok zor.

Tebrikler, iyi bulmuşsunuz.

---

Ekleme: Aynı konu aşağıdaki başlıklarda da tartışılıyormış.

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts...amp;PN=1#347228

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts...amp;PN=1#347229

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts...amp;PN=1#347069

Merhabalar...

Hocam raketi biraz inceledim ve alttaki kırmızılığın grip'in bant kısmı olduğunu gördüm. Ve sapın üst kısmına bakınca, açık bir şekilde Timo Boll Spirit Tahta olduğunu gördüm.

Allstar maçlarında Maze-Gao Ning maçında, Maze'nin raketine zoom yapılmış. Oradada açık bir şekilde TBS'yi ve üstündeki Bryce SPEED'leri görebildim.

Yani Maze; TBS üstübe Bryce SPEED'lerle oynuyor...

İyi günler...

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yalnız onların oynadıkları Bryce Speed'in süngeri tenergy süngeri. Yani piyasadan aldığınız bryce speed ile maze'in oynadığı arasında dağlar kadar fark var.

Ozan abi videoda açık ve net bi şekilde görünüyordu raket ve sünger bryce speed süngeriydi. Ama bilemiyorum bu adamların sağı solu belli olmaz :):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..