Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fh Için Lastik Bh Için Lastik

Cahit

Recommended Posts

Evet ben de meraktayım. Lastik lastiktir. Takarsın bakarsın, olmadıysa çıkarır satarsın/saklarsın/hibe edersin (kesinlikle atmazsın, lastik atılmaz, nimettir.) Herkes bir mi? Bh var bh var, fh var fh var di mi. İlla yüksek atan, yumuşak ve topu atan lastikler bh lastiği olacak diye bir kaide yok di mi yani? Yanlış mıyım abla? Yanlışsam yanlışsın de!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevabı çok basit..Herkesin forehand tarafı backhand tarafına göre daha iyidir genelde..Çünkü forehand vuruşu öğrenmek backhand vuruşu öğrenmekten çok daha kolaydır..Buna forehand vuruşun vücudun açık tarafında yapılması,backhand vuruşun ise vücudun önünde yapılması sebebiyle daha çok çalışma gerektirmesi neden olarak gösterilebilir..Ve genelde de oyuncuların çoğu (profesyonel oyuncuları tenzih ediyorum tabiki) forehand tarafında hızlı lastikleri tercih ederken backhand tarafında ise kontrollü oyuna uygun lastikleri tercih ediyor..Tavsiyelerde beklentilere göre veriliyor..Zaten ekipman tavsiyesi isteyenler kısmına bakarsak konu açanların yüzde 90 gibi bir kısmının forehand için hızlı,backhand içinse daha kontrollü lastik tavsiyesi istediğini görebiliriz..Sanırım izah edebildim :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben belli bir seviyeye gelene kadar bh fh ayrımı yapılmasına karşıyım genelde kombiye yeni geçmek isteyenlerde bu çok oluyor fh tenergy bh g3 takariz diyo... abicim sen tak ikisine g3... oyle kalınlıgı da abartma zamanı gelince zaten bh a yumuşak kontrollü bir şey takman gerektiğini kendin de anlayacaksın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sn.çağan'ın yazdıklarına aynen katılıyorum.Ayrıca oyun stilinin yanı sıra verilen teknik eğitiminde bu aşamada etken olduğu söylenebilir.Bir de yaş ve kilo sorunu var.Zamanla tembelleşen ayaklar. BH de daha kontrollü lastikleri hatta çift yüzlü tahta seçeneklerini de gündeme getirmekte.Yine de çağan'a teşekkürler güzel yorumu için

Sevgi ve selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..