Jump to content
Masatenisi.org Forum

Servis Buna Denir Bence.

Recommended Posts

Raketi neredeyse dik tutarak topu döndürüyor biz anca yatay şekilde fırçalayabiliyoruz. Ama her gün 1 kova top verseler çalış diye bir de top toplayıcı çocuk o zaman biz neden yapamayalım ki? O da insan biz de insanız. Ama Usain Bolt insan değil ona dikkat :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu servisi geçen senelerde izlemiştim gerçekten harika bir servis! Ama Ma Lin bunu maçlarda hiç atmıyor yada etkisini biz daha görmedn karşıdaki karşılıyor. Bu servisin benzeri videolar bölümünde var ufak bi çinli çocuk atıyor :)) Ama dikkat ettim Ma bu servisi atarken topa sert giriyor ve o kadar dönmesi de bu yüzden olsa gerek

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle servis atabilen birçok profesyonel oyuncu var . Elbette mükemmel atıyor . bende birçok servis çalıştım ve sıra bu tür servise geldi yanılmıyorsam back spin servis deniyor . ismi önemli değil =) . henüz yapamıyorum ama çalışıyorum . Tabi çoook çalışmak gerekir ve yapabileceğimi sanmıyorum ama deniyorum yinede :D .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Ma lin maçlardada atıyor bu servisi ama karşısında oyuncu olduğu için top filenin diğer tarafına geçip geri gelmiyor:)

Butterfly-Cı 'nın dediği doğru buna backspin servis diyoruz. Fakat önemli olan bu servis değil artık.

Çin takımının özellikle ranking listesindeki ilk 5 de ki çinli arkadaşlarımızın servisi istedikleri noktaya attıklarını görüyorsunuzdur.

Buda normal tabi üst düzeyin daha üstü sporcular oldukları için servisleri masanın belli bir noktasına cisim koyarak o cisme isabet ettirerek çalışıyorlar.

Aslında sadece servisleri değil bütün kombinasyonları bu şekilde çalışıyorlar desem yeridir.

Böyle giderse çinli sporcuları masa tenisinde geçebilecek diğer sporcuların işide zorlaşıyor:):)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 82 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..