Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Tahtını Kaybediyor

Baran Bingol

Recommended Posts

Yazıyı keyifle okudum. Çin'li arkadaşım Türkiye'ye geldiğinde çince web sitelerinden basketbol haberleri takip ediyordu. Masatenisi haberi var mı diye sorduğumda ise gazetelerde haber olmadığnı söylemişti. Kendi liglerinden haberleri bile masatenisi haberi için açılmış sitelerden okuyordu. En popüler web video servisinden masatenisi yok gibi birşeydi. Bunları öğrenince çok şaşırmıştım. Masatenisinin çinde çılgınca popüler bir spor olmadığını o zaman anladım. Zaten çin ligi karşılaşmalarını seyrettiğimde hep belirli yaşın üstünde seyricileri görüyorum.

En popüler yazılımlarda biri olan ppstream isimli programda ağırlıklı olarak çin televizyonunda görüntüler var ve burada 10binlerde video arasından bir tane masatenisi videosu yok.

Bu yazı da bu yaşadıklarımı teyit ediyor gibi. Kim kendi payına ne düşüyorsa yapmalı. Tam olarak ne yapılmalı aklım ermiyor şu anda (biraz şifayı kaptım ondan belki).

Bir de yazıdaki Çinli sporcuların kültür düzeyinden bahsedilmiş. Canlı örnekleri IBB'ye geliyor ve kesinlikle bunun Çin'in anlayışının yanlış olduğunu görüyorum. Burada bir kelime türkçe veya ingilizce öğrenmeden ülkelerine geri dönüyorlar. İnsanlık namına kendilerini keşfedemenin bana verdiği acıma hissi ile iyi mastenisi oynadıklarına dair hayranlığı bir teraziye koyarsam acıma hissi daha ağır basıyor. Bu yazıda da belirtildiği gibi çinin sporcuları dünya çapındaki diğer sporcularla iyi ilişkilere ısındırması için birşeyler yapması lazım. Herşeyi kendi içinde tutmalarının zararını komünist ülkeler ne kadar çektiyse onlar da o kadar çekecek gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

).

Bir de yazıdaki Çinli sporcuların kültür düzeyinden bahsedilmiş. Canlı örnekleri IBB'ye geliyor ve kesinlikle bunun Çin'in anlayışının yanlış olduğunu görüyorum. Burada bir kelime türkçe veya ingilizce öğrenmeden ülkelerine geri dönüyorlar. İnsanlık namına kendilerini keşfedemenin bana verdiği acıma hissi ile iyi mastenisi oynadıklarına dair hayranlığı bir teraziye koyarsam acıma hissi daha ağır basıyor. Bu yazıda da belirtildiği gibi çinin sporcuları dünya çapındaki diğer sporcularla iyi ilişkilere ısındırması için birşeyler yapması lazım. Herşeyi kendi içinde tutmalarının zararını komünist ülkeler ne kadar çektiyse onlar da o kadar çekecek gibi geliyor bana.

Yorum yapmıyayım...!!! Yazın azıcıkcıktan fazla sporun dışına taşmış..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..