Jump to content
Masatenisi.org Forum

Selam Arkadaşlar - Dhs Carbon C200 + Roxon 500 Pro Com- İlk İzlenimler

Guest musashi

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese selamlar,

Eski dostlarla buluşup bir iki maç yapınca masa tenisi tutkusu celallendi, gaza gelip başlıktaki combo raketi aldım. İki yüzeyde de andro roxon 500 pro max. lastikler, dhs carbon c 200 tahta. Forumda baya bi araştırma yaptım arkadaşlar senelerce çakma raketle oynamış, comboya yeni geçen benim gibi biri için hızlı hatta çok hızlı olduğunu söyleyecektir ustalar. Muhtemelen haklılar da ama ben de şunu söylim bir adet te ALL + COMBO yapıcam ve genel olarak onunla oynıycam merak etmeyin. Peki neden bu raketi aldım? Tamamen merak arkadaşlar :fildir: , eğer önce giriş seviyesi için tavsiye edilen comboyu alsaydım içim içimi yiycekti "ulan bunun OFF olanı nasıl acaba?" diye. Dedik ya hafta sonu oyuncusuyuz nedir ne değildir bi göriyim istedim. Henüz ciddi olarak düzenli çalışma yapmaya başlayamadım.

Acemi bir oyuncudan ilk izlenimler;

Elimdeki diğer hazır çakma raketlerle elimden geldiğince mukayese ettim, raketleri masanın üzerine dizerek aynı yükseklikten bıraktığımda comboda en az 2 kat fazla zıpladığını gördüm :lol: .

Hızlı zannetiğim hazır raketlerin hızlı terimine ancak yaklaşabileceğini anlamama sebep oldu. Topa abanmadan da istediğimiz yere gönderebiliyormuşuz.

Ben iç olsun dış olsu spin çakmayı çok severim arkadaşlar, bu raket gerçekten hızlı ama topu kavrayışı ve konrolü bunun yarı hızdaki çakma raketlerle kıyaslanınca, hızlı vuruşlarda bile sanki topu avucunuzla kavrıyormuşum hissini verdi bana. Dandik raketle spin çekmek için o kadar güç harcasam, yine de topun rakete değmesi ve fırlaması arasında geçen daha uzun zamanda verebildiğim spin ancak bunun yarsı kadarmış.

Sesi çok hoşuma gitti yaa, topa yapıştırınca öyle bir ses geliyor ki raketten şak diye kırbaç gibi, bir daha bir daha çakasınız geliyor ne diyim :isterim: . Şimidiye dek böyle ses duyduğumu hatırlamıyorum dandik raketlerle oynarken.

Arada normal raketi penhold tutup sağa ya da sol köşeye keskin sidespin vererek göndermek gibi garip servis stilim var (az tırmalamamıştım zamanında geliştirmek için :P: ). Kendi ayarımdaki veya altımdaki çoğu kişinin karşılayamadığı bir servis, rakibin bloğuna değen top direk dışarı uçuyor. Bu raketle aynı servisi yapınca benim sahamdan seken topun resmen çapraz bir yay çizerek masa dışına açılıp tekrar içeri girdiğini gördüm.

Topa kesme yapmayı hiç sevmiyorum, bitirici vuruşlarla sağlı sollu, hareketli, sert spinli oynamayı seviyorum, ama karşımdaki habire kesme yapıp kızdırırsa iç-dış zorlanmadan karşı kesme yaparım, ta ki rakip topu fileye indirene kadar -kendi düzeyimdeki oyuncular için tabii ki- Bu rakette kesme yapınca karşımdaki normalde karşılayabilecekken, adam topu kaldırmazsa top fileye gömülüyo, acayip etkili geldi bana topu tutuşu.

Raket, lastik kalınlığından mı bilmiyorum ama biri hariç şimdiye kadar kullandığım ya da elime geçen diğer tüm raketlerden ağır ama yine de elime cuk oturdu. Ağırlığı, ebatları, hatta sapı neredeyse aynı olan raketse benim senelerdir kullandığım ve çok sevdiğim emektar dandik hazır raketim. Zamanında arkadaşlarla teknik nedir bilmeden saatlerce iç-dış çalışıp kendimizi geliştirdiğimiz yıllarda ben şansıma hiç raket değiştirmemiş sürekli bununla oynamıştım. Çoğu arkadaş raketimi ağır bulur oynayamazdı. Eski raketimin lastikleri dağılınca aldığım yeni rakete kolay uyum sağlayamamış, eskisini balilemiştim :) . ama bir yere kadar gitti tabi sonra yine açılmaya başladı lastikler. Şimdi düşüncem eski raketime de bir çift lastik alıp onu sahalara geri döndürmek. Ne dersiniz arkadaşlar dandik raket tahtasına özel lastik değer mi değmez mi? ( Gerçi kim ne derse desin ben gene de yapacam bunu ya neyse :D: Bir de yüzey temizleyicisi falan gerek var mıdır combo raket için, günde 1-2 saat oynasam ne kadar gider dersiniz tekrar söküp yapıştırana kadar?

Kusura bakmayın, uzun bir yazı oldu farkındayım, ama ilk combo işte kendimizce yazalım bişeyler dedik. Forum bu işle ilgilenen ve kendini geliştirmek isteyen herkes için çok iyi bir bilgi bankası. İnşallah ilerde ekipmanlarla ilgili kullanan kişilerin yorumlarını yazdığı ve puanlama yaptığı bir ekipman database gibi bir bölüm de açılır. Böylece alacağımız malzemelerle ilgili daha detaylı bilgi edinme imkanı buluruz. Okuyup cevap yazma zahmeti gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni kombini güle güle kullan. Çalışma arkadaşınızla sadece antrenman mı yaptınız?

Bir turnuvada ya da önemli bir maçta denersen yine görüşlerini yazınız. O zaman gerçekten raketin ne kadar konforlu olduğunu anlarsın.

Eski tahana ucuz lastikler alırsan belki değer. Belki ilersde ucuz ve kullanılabilir 2. el lastikler alıp çok toplu taketi ya da arkadaşlarına oynaman için yanında taşıyabileceğin bir raket yapabilirsin. Bali kullanma, eski bile olsa ekonomik olsun diye solüsyon yapabilirsin. Ya da biraz paraya kıyıp su bazlı yapıştırıcı alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle hayırlı olsun yeni raketin... hiç söküp takmadan bence 1 yıl bile oynayabilirsin belli düzeye gelene kadar sök tak yapmaya gerek yok hatta yapmamam daha iyi olur antremanına oynamana boyle devam et su bazlı kullan 1 ay zaten lastiklerden süper verim alırsın sonrasında iş sende bitecek lastiklerin hız birazcık azalacak ama oda oyununu o kadar etkilemez....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar ben de yani bir kombi yaptım da bir tarafı tackiness c 2 bir tarafı sriver fx 1.9 ancak geçenler de sriver fx'e z. primorak hazır raketle aynı mesafeden topu bıraktım sriver daha az zıplatıyor ,bu wakaba lastikler daha mı ofansif alamına mı geliyor ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar ben de yani bir kombi yaptım da bir tarafı tackiness c 2 bir tarafı sriver fx 1.9 ancak geçenler de sriver fx'e z. primorak hazır raketle aynı mesafeden topu bıraktım sriver daha az zıplatıyor ,bu wakaba lastikler daha mı ofansif alamına mı geliyor ?

Hazır raketinizin tahtası primorac'tan daha hızlı ve kontrolsüz olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar raketi ilk olarak rezalet bir masada, çok yetersiz bir alanda maç yapmadan karşılıklı top çevirerek denemiştim. Pozisyon alacak yer bile yoktu neredeyse. Oynadığım arkadaş pek iyi değildi ama sert bh kesikler atabiliyor maç içinde ama spin vuramıyordu. Maç yapsak rahat alırdım kısaca. Ancak geçen gün çok nadiren oynayabildiğim benden baya iyi olan bir arkadaşla 2 set 20lik maç yapabildim. Yendi tabi her zamanki gibi :D:. Çok dolu, spinli servisleri var ve masaya çok alçaktan hızlı kesmeler gönderebiliyor. Kestikten sonra top masanın karşı ucuna değip çok hafif yükseliyor bloklayınca da direk fileye iniyor. Fh spinleri de çok sağlam. Dedim zaten yeniliyoruz bari spin çekiyim kesiklere, üst üste 3-4 defa normalde karşılayamadığım kesmelere spin vurdum tamamı fileyi yalayıp sayı oldu, servis-blok-kesme-spin-sayı, adam şaşırdı, ben de şaşırdım, hemen bh'e yöneldi yine aynı şey sonra taktik değiştirip ters köşelerle aldı maçı tabi :P: . Benden iyi olan oyuncularla oynama şansı çok nadiren bulabiliyorum. O da işten zaman kalırsa. Genelde oynadığım kişilerde masa tenisine ya yeni başlamış ya da çok çok acemi oyunu hiç bilmeyen pek ciddiye almayan elemanlar. Onlar da biraz hızlı oynayınca topu göremiyolar zaten çoğu zaman.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayin musashi dostum, benim bu tarz bir lastige gecmem yaklasik 2-3 yilimi almisti. Yeniden baslayip direk 500 P ile ise koyuldugunuza gore gecmiste profesyonel bir oyuncu oldugunuzu dusunmek isterim. 500 Pro cok rahat spinli ve atak bir lastik. Ama malesef masa ici pek de konforlu sayilmaz. Kesme oynayan bir arkadasla degil de saglam atak oynayan bir rakip secip deneyebilirsiniz. Kontrolde problem cikmiyorsa, bu lastik direk size goredir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yok hocam ne profesyoneli yeni başlayan amatörden hallice bir seviyedeyim anca, dedim ya gaza gelip aldım, çok hızlı bir raket bana göre aslında. Biraz daha düzenli çalışma imkanı oluşturana kadar arkadaşlar arasında eğleneyim, hevesimi alayım, ondan sonra bir all+ combo yapıp asıl onunla çalışmayı düşünüyorum. "Ofensif raket nasıl bişey yaa" diye merak edince arada bu raketle kendimi denerim ufak ufak var mı hakimiyetimde bir gelişme gibisinden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 2 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..