Jump to content
Masatenisi.org Forum

Solüsyonsuz Ne Derece Verim Alınabilir.

TURAN

Recommended Posts

Arkadaşlar, Sriver fx, Sriver El, Sriver L, Rapid, Rapid Soft, Rapid express lastiklerinden hiç solüsyon kullanmadan verim alınabilir mi ? Lütfen tecrübeli arkadaşlar bir açıklamada bulunsun. Özellikle Sriver Fx ve Rapid nasıl olur hiç solüsyon kullanmadan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, Sriver fx, Sriver El, Sriver L, Rapid, Rapid Soft, Rapid express lastiklerinden hiç solüsyon kullanmadan verim alınabilir mi ? Lütfen tecrübeli arkadaşlar bir açıklamada bulunsun. Özellikle Sriver Fx ve Rapid nasıl olur hiç solüsyon kullanmadan

Sriver FX, Sriver EL ve Rapid latiklerini kullandım. Bu lastikler solüsyonlanınca çok değişiyor, çok daha zıplak hale geliyorlar, hız ve spin artarken kontrol azalıyor. Ben masa tenisi oynamaya başladığım bir kaç yıldır bu lastikleri Carbon Off+ tahta üzerine hep solüsyonlayarak kullandım. Kendi oyunumu biraz biraz tanımaya başladıktan sonra daha kontrollü kombiler arıyorum. Şu an Clipper Wood üzerine solüsyonsuz Sriver EL kullanıyorum. İlk başta çok garip geliyor ama zamanla alışıyorsunuz. Benim oyunum için solüsyonsuz Sriver EL hız açısından gayet yeterli ama Clipper Wood ile pek iyi bir ikili olamadılar bana göre. Özetle benim gibi alt/orta seviye bir oyuncu iseniz solüsyonsuz halleri ile daha kontrollü, hız ve spin olarak da bizlere fazlasıyla yetecek lastikler bana göre. Özellikle Sriver FX yumuşak süngeri ile daha keyifli bir oyun veriyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir zamanlar rapidsoft lastiğimle haftada 1-2 kez ve sadece tek kat solüsyon sürerek oynardım. amacım sadece lastiğin tahtaya yapışık kalmasını sağlamaktı. verim alamama diye bir durum olmadı. zamanında solüsyon hissini fazlasıyla tatmış bir oyuncuya bu lastikler yavan gelicektir. bu yüzden yeni nesil lastikler his olayını çok az da olsa geri getiriyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu işten para kazanmayı düşünmüyorsan (prof.) yani benim gibi amatörce uğraşayım derseniz Sriver L/EL (1.7 mm yada 1.9mm) lastikle sadece yapıştırmayla her türlü zevki alarak oynayabilirsiniz.. Uzun süreli kullanım imakanıda verir. Önemli olan oyunda topu içeride tutma yüzdenizi artırmanız buda malzemeyi değiştirmeden aynı malzemeyle yola devam etmek ile olur.

Sriver FX bana uymamıştı, rapid kullanmadım iyi seçimler diliyeyim.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu işten para kazanmayı düşünmüyorsan (prof.) yani benim gibi amatörce uğraşayım derseniz Sriver L/EL (1.7 mm yada 1.9mm) lastikle sadece yapıştırmayla her türlü zevki alarak oynayabilirsiniz.. Uzun süreli kullanım imakanıda verir. Önemli olan oyunda topu içeride tutma yüzdenizi artırmanız buda malzemeyi değiştirmeden aynı malzemeyle yola devam etmek ile olur.

Sriver FX bana uymamıştı, rapid kullanmadım iyi seçimler diliyeyim.

ktm

Solüsyonsuz kullanılınca iyi bir hazır raketten pek farkı olmayacaksa, almayı düşünmüyorum, bu lastikleri.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önceden her oynamanızdan önce solüsyonla yapıştırmıyorduysanız bence durum çok da değişmiyor. Aslında lastiklerini ilk kesişte yapıştırıp bir daha sökmeyen arkadaşlar için su bazlı kavramı tamamen gereksiz. Su bazlı yapıştırıcı bile kullanmaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Solüsyonsuz kullanılınca iyi bir hazır raketten pek farkı olmayacaksa, almayı düşünmüyorum, bu lastikleri.

solusyonsuz halde de en ''iyi'' hazır raketten en az bi gömlek daha ''iyi''dir bu sriver ve rapid serisi, profesyonel kullanım için üretilmişlerdir...

özellikle solusyonsuz kullanınız, bu ekipmanlar gelişim ve tüm teknik uygulamalar için harika lastiklerdir...keyfini çıkarın...kendinizi, oyununuzda zayıf ve yetersiz bulduğunuz yönlerinizle de sevin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bazı lastikler solusyona daha fazla bazıları daha az tepki veriyor. Solusyona çok tepki veren lastikten kaçınırsanız daha iyi olur. Hangi lastikler derseniz tamamen deneme yanılmaya dayanıyor seçimler. Benim hatırladığım kadarıyla sriver fx'dense rapid solusyonsuz daha kontrollüydü. Bu arada ikinci el lastik de düşünülebilir. Çünkü daha önce biri lastiği solusyonlayıp yumuşatmıştır. Solusyonsuz geospin tacky (kırmızı) da iyi bir seçenek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaklasık 3- 4 ay solusyonsuz sriver fx kullandım oyunumun gelişmesine buyuk katkılar sagladı sonradan solusyona geçtim ama biraz pişman olmustum ilk zamanlar cunkü tamamen farklı lastiklerle oynuyor gibiydim ama sonra uyum sagladım ve solusyonsuz sriver fx bana zevksiz gelmeye basladı... benim tavsiyem sriver fx i ilk kullananlar için ortalama 6 ay omrü var zaten ( ama kullanım sıklıgına göre degişir tabi ) solusyonsuz rahat rahat kullanabilirler oyunlarına buyuk katkılar saglar ama sunu da ilave edeyim eger tam verim almak ve solusyonla sunla bunla ugrasmak istemeyenler için sriver g3 fx alın gonul rahatlıgı ile oynayın solusyonlu fx gibi ve de prof. dan amatorüne herkesi tatmin edecek bir seçim....(fiyat farkı dezavantaj tabi ;): )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki arkadaşlar, yardımlarınız için teşekkürler, en iyisi ben emektar mercury'lerle yola devam edeyim, bu arada mercury'lerde oldukça dayanıklı, zannedersem avrupa lastiklerine harcanacak olan 150 -200 TL'ye değecek kadar bir performans artışı olmayacak, olmadı, biraz daha değişik çin lastiği kombinasyonu oluştururuz artık. Mesela yine yinhe earth olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ucuz alternatif istiyorsanız çin lastiğinden başka alternatif yok galiba. Çin lastikleri ile ilgili bir başlık açmıştım. Bazı arkadaşlar görüş ver deneyimlerin eklemişti. Ben artık bazı lastikleri yeterince denedim ve görüşlerimi yazacağım. Belki size faydası dokunur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ucuz alternatif istiyorsanız çin lastiğinden başka alternatif yok galiba. Çin lastikleri ile ilgili bir başlık açmıştım. Bazı arkadaşlar görüş ver deneyimlerin eklemişti. Ben artık bazı lastikleri yeterince denedim ve görüşlerimi yazacağım. Belki size faydası dokunur.

Bence üst konu olarak bulunması gereken bir konu bu. Forumda birçok lastik denemiş deneyimli oyuncular var. Bir başlık altında bu bilgiler paylaşılsa sadece yeni başlayanlara değil, herkese faydalı olur.

Değerlendirmeyi belli bir sistematik içinde yapmakta fayda var. Ağırlık (ölcümsel olarak bilinmese bile nısbi olarak), yapışkanlı olup olmadığı, kullanılan lastiğin sünger kalınlığı, spin ve hızı hakkında zayıf-orta-iyi-çok iyi gibi tabirler yada çok bilinen lastiklerle kıyaslamalı ifadeler vs... Ve hangi tahta üzerinde kullanıldığı. Sanırım biri başlatırsa devamı gelir. Farklı konu başlıkları altında bahsedilmiş olması ulaşılabilirliği azaltıyor ama bir başlık altında olması çok iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..