Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlk Combo Mu Sipariş Ettim... Lütfen Yorumlarmısınız..

Guest backom

Recommended Posts

yaklaşık olarak 10 yılı aşkın süredir amatorce masa tenisi oynuyorum. Aslında oynuyorum demekde gerçekten oynayan arkadaşlara haksızlık olur, fırsat buşl buldukca, aklıma geldikce 2-3 saat zaman geçiriyorum diyelim. Fakat son 1 ay dır düzenli olarak gunde en az 1-1.5 saat arası oynamaya başladım ve raket arayışına girdim ve 30dk. önce bir combo raket siparişi verdim :) Siz tecrübeli arkadaşlardan ricam aşagıda belirteceğim raketi yorumlamanız. Umarım iyi bir tercih yapmışımdır zira, kötü bir tercih yapmışsam bile artık çok geç :))

Tahta olarak:TIBHAR - Samsonov ALPHA

lastik olarak ise : 2x FRIENDSHIP - 729 FX Super Soft

tecrübeli arkadaşlar lütfen yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler bu arada Ankarada masa tenisi için salonlar veya sporklübleri varsa, belirtirseniz sevinirim çünkü 1 ay oldu Ankara'ya taşınalı :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok tecrübeli değilim ama gördüğüm kadarıyla yeni başlayanlara tavsiye edilen tahta ve lastiklerden bir kombinasyon yapmışsınız kendinize..hayırlı olsun..hedefi 12 den vurmak buna denir sanırım ;):

Tşk. ederim fiyat olarak da 125 tl ye geldi. Piyasada butterfly M-7000 hazır raketleri ortalama 100 tl olduğu düşünülürse çok da pahalı sayılmaz bu combo :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaklaşık olarak 10 yılı aşkın süredir amatorce masa tenisi oynuyorum. Aslında oynuyorum demekde gerçekten oynayan arkadaşlara haksızlık olur, fırsat buşl buldukca, aklıma geldikce 2-3 saat zaman geçiriyorum diyelim. Fakat son 1 ay dır düzenli olarak gunde en az 1-1.5 saat arası oynamaya başladım ve raket arayışına girdim ve 30dk. önce bir combo raket siparişi verdim :) Siz tecrübeli arkadaşlardan ricam aşagıda belirteceğim raketi yorumlamanız. Umarım iyi bir tercih yapmışımdır zira, kötü bir tercih yapmışsam bile artık çok geç :))

Tahta olarak:TIBHAR - Samsonov ALPHA

lastik olarak ise : 2x FRIENDSHIP - 729 FX Super Soft

tecrübeli arkadaşlar lütfen yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler bu arada Ankarada masa tenisi için salonlar veya sporklübleri varsa, belirtirseniz sevinirim çünkü 1 ay oldu Ankara'ya taşınalı :)

Butterfly 7000 hazır raket kullandık sonra all+ tahta üzeri off lastiklerle başlamıştım. Alışmak çok zor olmadı spinlerde hazır raketin vermiş olduğu alışkanlıkla aşırı güç kullanımı bağlı kontrolsüzlükler olabiliyordu. Umarım off tahta üzeri off- (yumuşak) lastikler ile siz kontrolde sıkıntı yaşamazsınız. Çünkü hız değeri biraz fazla olacağı için kontrolde ilk zaman biraz sorun olabilir.Ayrıca ağır bir raket olmaz sanırım, bu da artıdır.Bir diğeri tibhar tahtaların kafa çapı biraz küçük diye biliyorum umarım bu sizde sorun oluşturmaz. Onun dışında bence güzel bir kombinasyon gibi. Hayırlı olsun. Ayrıca kullandıktan sonra ilk izlenimleri bizlerle paylaşırsanız seviniriz. Tecrübeli değilim tecrübeli arkadaşların birçoğu pek yorum yapmıyor meydan bizlere kalıyor. ;):
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly 7000 hazır raket kullandık sonra all+ tahta üzeri off lastiklerle başlamıştım. Alışmak çok zor olmadı spinlerde hazır raketin vermiş olduğu alışkanlıkla aşırı güç kullanımı bağlı kontrolsüzlükler olabiliyordu. Umarım off tahta üzeri off- (yumuşak) lastikler ile siz kontrolde sıkıntı yaşamazsınız. Çünkü hız değeri biraz fazla olacağı için kontrolde ilk zaman biraz sorun olabilir.Ayrıca ağır bir raket olmaz sanırım, bu da artıdır.Bir diğeri tibhar tahtaların kafa çapı biraz küçük diye biliyorum umarım bu sizde sorun oluşturmaz. Onun dışında bence güzel bir kombinasyon gibi. Hayırlı olsun. Ayrıca kullandıktan sonra ilk izlenimleri bizlerle paylaşırsanız seviniriz. Tecrübeli değilim tecrübeli arkadaşların birçoğu pek yorum yapmıyor meydan bizlere kalıyor. ;):

Kıymetli yorumlarınız için tşk. ederim. Sanırım 1 ay içinde ilk intibah yorumlarımı yaparım. Umarım benim gibi acemi olan diğer arkadaşlara da yardımcı oluruz :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun güzel bi seçim yapmıssın kendini geliştirmek isteyen her oyuncuya hitap eden bir kombo... ankara da oynayacak yer için burası senin için ideal sanırım forumdaki üyelerimizden tufan abinin yeri :thup: ...

Tşk ederim. Yalnız link'e baktım ama tufan Bey'in salonunun açık adresini göremedim. ( Belkide gözüm den kaçtı:/ ) Açık adres biliyosanız yazarsanız sevinirim. Bu arada Ankara'yı hiç bilmiyorum Ümitköy'de çalışıyorum ve oturuyorum, inşallah buraya yakındır :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam,

- aldığınız tahta bence çok iyi bir seçim,

lastiklerde klasik çin lastikleri, sert süngerli, yüzeyi yapışkan yani spini bol bu nedenle hızı da bir o kadar yavaş ancak bu hız sizi tatmin eder. bu lastiklerle masadan uzaklaşmadan oynamalısınız aksi taktirde fileye takılan topları almaktan bıkabilirsiniz.

eğer oyun tarzınız lastiklerin özelliğiyle uyumlu ise bıkmadan bu lastiklerle devam edin çünkü bu tip lastikler kullandıkça özelliklerini gösteriyor tabi kol kaslarınızında farklılık oluyor :) Günde birkaç saat oynuyorsanız bu lastikler sizi aylarca idare eder.

Daha sonrası için de tahtanızı sabit tutun lastiklerinizi yenilersiniz. Çünkü tahtanız all ile off+ arasındaki her tür oyun tarzına uygun bir tahta.

- Ankara' da Tufan beyin yeri Emek'te Bosnahersek caddesi üzerindeki Çalışma bakanlığı sosyal tesislerinde (halkbankası genel merkezi ile turizm bakanlığı arasındaki bina). Aşti metrosundan 10 dk. yaya mesafesinde.

iyi oyunlar ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..