Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Kombi Önerileri

ayd56

Recommended Posts

Merhaba,

2. kombim olacak bu. daha önce sriver fx çift taraf kullanıyordum. Stiganın metal wood diye bi tahtasıyla birlikte.

öncelik bol spinli oyun, kontrol de önemli tabi. masaya yakın ve orta mesafede oyunum daha iyi sanırım. 3. top avantajı en önemlisi.

ben primorac off- de bh-g555 ve fh-hurricane3 no19 düşünüyorum ama...teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Primorac OFF - Yerine Stiga Clipper Cr tavsiye ederim

lastiklerde seçimlerin için bişey diyemem ama tahta için bunu söyleyebilirim.

Clipper CR OFF+

Primorac ise ALL+ ayarında. Hangi nedenlerle böyle bir tavsiyede bulundunuz? Bir marka/model ürün tavsiye ederken biraz da açıklama yapmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3. top avantajı için sert süngerli veya çin lastiklerini tavsiye ederim. Primorac Off- üzerine Tuttle Beijing veya 41 derece üstü Palio CJ8000, Friendship 729-05 veya 729-08 lastik önerebilirim.

Bh için avrupa tarzı lastiklerden Palio Hk1997 Biotech benim tercihim. Şimdilik kontrolde istediğimi veriyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

emre

Bence bol spin ve orta mesafe oyun için çok güzel bi tahta o...Ayrıca kesik top atmak ta isterseniz uygun bir lstikle çok güzel verim alabilirsiniz....En güzel örneği Mesela

Innovo U.Light x2

ve Clipper CR

dene ve gör....

forumda ne zamandır küçükler büyüklere isimleriyle hitap ediyor?hadi nickiyle hitap edersin anlarızda böyle saygın bir forumda bu olmamalı..(dışarıda ne yaparsan yap,nasıl hitap edersen et)..ayrıca her tahta ve lastikten iyi verim alabilir insan,yeterki eli iyi olsun..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu ilginç bir tavsiye olmuş. All+ ayarındaki bir tahta yerine OFF+ bir tahta ile arkadaşımız umarım aradığını bulur. Ayrıca lastiklerin özelliğini bilmeden (yorum yapmadığından bu anlaşılıyor) sadece tahtayı değiştirmesini iyi olacağını neden düşündünüz?Bu arada Primorac OFF- ile ne kadar oynadınız?

Primorac OFF - Yerine Stiga Clipper Cr tavsiye ederim

lastiklerde seçimlerin için bişey diyemem ama tahta için bunu söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar söylediğim 2 tahta da bizims alonda kullanıldı hatta ben de oynadım , isteyen denesin....Orta mesafeden spin için all + bazen yavaş gelebilir , ve Primorac OFF - bence çok hissiz bir tahta

smetmusti15 kardeşim,

Primorac OFF- için birçok yoruma katılabilirim. Yavaş denebilir, çok yumuşak veya çok esnek denebilir ama hissiz demek o tahtanın 10 küsür senelik geçmişine çok zıt kaçar :) Herhalde Butterfly'ın en çok satılan tahtalarındandır herhalde ve sanmıyorum ki biri de çıkıp hissiz demiş olsun. Denemeden de yorum yapıyor değilim. Hissi bazılarına fazla gelecek kadar da hislidir.

Bu arada başlığı açan arkadaş raketini zaten almıştır herhalde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba All+ Off- ayrında hisli masa başı ve yakın mesafe atak için:

Butterfly Kong Linghui(Klasik "Kahverengi saplı") tahtayı önerebilirim. Şu an bu tahtayı kullanıyorum ince hisli ve çok kontrollü bir tahta 2.-3. toplara atak yaparken korkmadan sertçe girebiliyorum.

Wang Liqin'inde içinde bulunduğu bir çok çinlinin kullandığı Stiga Offensive Cr Tahta olabilir. (Denedim)

Chen Qi ve birçok çinli tarafından kullanılan Stiga Energy Wood tahta olabilir. (Denedim)

Ma Lin Ve Wang Hao'nun ve yine bir çok çinlinin kullandığı Yasaka (Gatien) Extra Tahta olabilir. (Denedim)

Avalox P500 olabilir. Çinliler tarafından kullanılan bir tahta. (Denemedim)

Fotograflar

Tahta yorumları

Lastik olarak yeni nesil çin lastiklerini bilmiyorum ama sitede bir KONU açılmıştı.

Solüsyonla kullanacaksan benim Fh'de en sevdiğim çin lastiği Globe 999... Bh içinde Dawei İnspirit...

Benim Önerim Kong Linghui Edition(Siyah renk-mavi sünger) bir Globe 999... Bh için Butterfly Sriver...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Jun Mizutani' den sonra Primorac OFF-' ye geçtim. Bana göre bu tahta o kadar hisli ki topa dokununca hüngür hüngür ağlıyor. Hissiz demek büyük haksızlık olur. Bence hız, spin ve his dengesi çok iyi olan bir tahta all+ (ve biraz daha hızlısını) arayanlara gönül rahatlığı ve hatta şiddetle tavsiye ederim.

Arkadaşlar söylediğim 2 tahta da bizims alonda kullanıldı hatta ben de oynadım , isteyen denesin....Orta mesafeden spin için all + bazen yavaş gelebilir , ve Primorac OFF - bence çok hissiz bir tahta
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Primorac karbon ile karıştırmış olabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi

Bizde eski bir Primorac OFF - vardı , babamın arkadaşının tahtasıydı , dediğim gibi baya eskiydi ve zımapralamak zorunda kalmıştık onu lastikleri üstünde yanmıştı....Belki öyle bişey yapmak zorunda olduğumuz için ben oynadığmda verimi azdı

Gatien Extra wood YASAKA ise ALL + lar için iyi işte,o da güzel...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Primorac tahtanın piyasada 2 çeşidi var..biri Çin üretimi olan..(sapın altında plastik butterfly logosu var)..diğeri ise Japon üretimi olan..(sapın alt kısmında metal logo var)..ben Japon olanı kullanıyorum,cidden inanılmaz hisli bir tahta..(Çin yapımı olandan daha hisli olduğunu söylüyorlar aynı zamanda)..sert tahtaları elime aldığımda oynayamıyorum artık..his olmadan olmaz diye düşünüyorum..ve Primorac için hissiz demek yanlış olur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Öncelikle herkese yorumları için teşekkür ederim.

Geçen bir arkadaşın raketini denedim. primorac off- üstüne t-energy 64 kullanmış.

Tabi lastiklerin etkisi var ama bana tahta oldukça hisli, hafif ve rahat geldi.

Bir de Yasaka (Gatien) Extra tavsiye etti bir arkadaş ama onu deneyemedim.

(bu extra'nın bir kaç türü var. Emre Bey bahsetmiş asılı yazısında ama hangisi acaba...)

Bahsettiğim lastiklerle uyumlu olur herhalde. Bu lastiklerin su bazlı uyumluluk sorunu da yoktur herhalde.

Veya başka lastik düşünmek gerek...

Selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonunda niyeti bozcam, bütün lastikleri toplatıp Hıfzıssıhha'da test yaptırcam, ardından da basın toplantısı düzenleyip su bazlıya uyumsuz lastikleri bir bir ifşa etcem kamuoyuna. Lastik mevzusunda hiçbişeyden emin olamıyoruz. Bıktık, usandık, kafayı yedik, yetti gayri. :frust:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonunda niyeti bozcam, bütün lastikleri toplatıp Hıfzıssıhha'da test yaptırcam, ardından da basın toplantısı düzenleyip su bazlıya uyumsuz lastikleri bir bir ifşa etcem kamuoyuna. Lastik mevzusunda hiçbişeyden emin olamıyoruz. Bıktık, usandık, kafayı yedik, yetti gayri. :frust:

Şu anda Of - tahta üzerinde FH 2.1 tenerg 05, Bh 1.9 tenergy 05 kullanıyorum. Daha yeni hızlı bir tahta üzerine Tacckiness Chop denedim ( Lastik Kalınlıları 1,9), inanın his isteyene his, spin isteyene spin, hızlı bir tahtada ( bence Of - tahtayla bile süper olur) yeterince hızlı. İster kes, ister spin at, 3. top 5. top farketmez. Zaten maçlarıma bakıyorum bir çoğu masadan az açılınca sonlanıyor, öyle fazla uzağa gitmeye gerek kalmıyor.

Ben özellikle yeni başlayanlara Al+ veya Of - tahtaya Tacckiness Chop tavsiye ediyorum, eski başlayıpta ( ne demekse ) herşeyi yapmak isteyene de öneriyorum, profesyonel oynamayan oyunculara fazlasıyla yeteceğine inanıyorum.

Hemde hıffızsıhhıya gerek kalmazsızın... Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 50 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..