Jump to content
Masatenisi.org Forum

Samsonov'un Kullandığı Tahta...

Recommended Posts

Samsanov Alpha sağı mazunovun sapına çok benziyor. Ondan herkes Samsanov Bty'nin Mazunov tahtasını kullanıyor zannediyor. Bir de görüntüde Nianmor isimli lastiği de görüyoruz. Tibhar'ın yakında çıkaracağı lastiği olsa gerek. Daha ismini duyurmadan sponsor olduğu oyunculara denettiriyor.

Profesyonel oyuncuların neden hergün lastik değiştirdiğini bu lastiklerden anlayabilirsiniz. Top izleri ve sürtünmeden oluşan aşınmalar çok belli oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bencede mazunov kullanıyor..evet saptaki çizgiler inanın kafasını karıştırıyor..(2 tahtanında sapında iki siyah çizgi arasından bir kırmızı geçiyor)..bu çizgiler mazunovda daha dengeli iken alpha da kırmızı çizgi daha geniş,siyah çizgiler daha ince..yani bana öyle geldi incelemelerden sonra..yinede göz yanılması olabilir..sanırım her firma ve oyuncu tarafından kandırılıyoruz..bir ara Wang Liqin'in hurricane king ile oynadığı masallarıyla uyutulduk,şimdide Samsonov'un Alpha ile oynamadığı ortaya çıktı..sonumuz hayrolsun <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu konu daha öncede konuşulmuş forumda..isteyenler buradan bakabilir..şimdi insanın aklına gelen soru şu..Samsonov sapına neden o zımbırtıyı sarmış?

a)sap eline küçük geldiği için,

b)o tahta cidden bir mazunov,sapını alpha sapıyla değişmek yerine üzerine birşey sarıp butterfly logosunu gizlemeyi tercih etmiş..saplarıın benzerliğinden faydalanmak içinde sapı tamamen sarmamış..

cevap b şıkkı gibi duruyor..ateş olmayan yerden duman çıkmaz sanırım ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar konuya açıklık getireyim: iki oyuncunun tahtasıda Mazunov...

Sap değiştirme veya başka bir hile de söz konusu değil...

Sadece Samsonov her zamanki gibi sapına bant sarmış. Eğer ihtiyaç duysa idi o zaman Tibhar firması onun tahtasının üstündeki sapı çıkararak kocaman bir Tibhar logosu koyardı ama demek ki tahtaya zarar gelmesinden korktuğu için sapınıda değiştirtmemiş...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durumda sapı bantlı mazunov nereden bulabilirim? Benim oyun sitilim Samsonov'la aynı. Forehandim öldürür, backhandim süründürür... Bir de Onur'un bahsettiği "Nieolmyor" lastiklerinden de lazım. Max almak istiyorum ama nereden en ucuz alabilirim acaba? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durumda sapı bantlı mazunov nereden bulabilirim? Benim oyun sitilim Samsonov'la aynı. Forehandim öldürür, backhandim süründürür... Bir de Onur'un bahsettiği "Nieolmyor" lastiklerinden de lazım. Max almak istiyorum ama nereden en ucuz alabilirim acaba? Şimdiden teşekkürler.

Sapı ayrı bantı ayrı alıyorsun. Bantı tek kat sarmalısın. Samsonov gibi sararsan hızlı gelebilir. Ayrıca ekipmanının e-nez cihazından geçebilmesi için araya tuner booster tarzı bişeyler kullanma. Parafin geçiyor diyorlar...

Lastiği max alma hızlı gelir sana 1,6 al 16v olsun... Az yakar hem...

Nedir abicim bu offartı ofartı ???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vladimir Samsonov plays a very old Samsonov Alpha blade, the so-called prototype.

With prototype we meant that Vladi's blade was the very first one of the series and there are no differences.

Best regards.

TIBHAR

Sylvie

TIBHAR

Tibor Harangozo GmbH

Tibhar firmasinin konu ile ilgili 03.06.09 (bugun)tarihli yazisi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pq1z6pvJ.jpg

ben tibharın yerinde olsam, önemli bir maçtan sonra, alırım kameramanı, muhabiri,

samsonovun üst düzey bir maçından sonra, dayanırım tepesine, evet samsonov kardeş,

tebrik ederiz falan fıstık gibilerinden konuya girer, sonra derim ki, herkez sizin raketinizi

merak ediyor, neyle oynuyorsunuz, samsonov da alır yukarıdaki raketi eline, önce

bantı söker, sonra lastikleri söker, raketin önünü arkasını kameralara gösterir, kamera yakın

çekime girer, bu dert de biter...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vladimir Samsonov plays a very old Samsonov Alpha blade, the so-called prototype.

With prototype we meant that Vladi's blade was the very first one of the series and there are no differences.

Best regards.

TIBHAR

Sylvie

TIBHAR

Tibor Harangozo GmbH

Tibhar firmasinin konu ile ilgili 03.06.09 (bugun)tarihli yazisi.

Hım, ıhım, evet, doğru, yani, haklıcada olabilirler. Yokmuydu bunun TR mütercimesi ben bir şey anlamadımda..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tercümesi şu, baya bi tercümesi hem de. :gulumse:

Zamanında diyor, biz ilk defa Samsonov Alpha'yı çıkarmaya kalktığımızda bi prototip yaptıydık. Verdik Vladi'nin eline, "bi dene bakem şunu hacı" dedik. Vladi'de "ilahi muhendis kardeşim, bunun sapı da ne böyle?" dedi merak etti, sordu haliyle. "Ya kurcalama işte adı üstünde prototip. Yeni yaptım ahşap yüzeyini güzelcene yapıştırdım kurumaya bıraktıydım. Sapını da şimdilik idare etcek ne bulalaım ayarlayalım diye düşünürken aklıma geldi. Benim bi Mazunov vardı emektar, geçen masanın kenarına vurdum ortasından ikiye ayrılıp rahmetli oldu. Onun sapını söktüm buna taktım. Şimdilik idare et bunla. Sen hele bi beğen hem en kralından el işçiliği sap yaparım sana Vladi'ciğim. İstediğin sap olsun, Tibhar'ın tüm sapları sana kurban olsun." dedik. Biraz da yağlıyoz pışpışlıyoz tabi genç adam masa tenisinin yükselen yeni yıldızı, kafasını hergün başka şeylerle karıştıranlar mı istersin, ayartmaya çalışanlar mı ararsın. Hem o zamanlar daha yeni de yapmışız anlaşmayı, arayı sıcak tutmak lazım.

Neyse bu bi aldı eline malzemeyi bi başladı ki, aman allahım, yakıyor yıkıyor salonları masaları bi başladı dünya turuna o açık benim bu kapalı senin elde etmedik başarı almadık kupa bırakmadı.

- Alllaaaaaaaaahhh! (Heredot cevdet misali aşka gelen okuyucu burda efekti basar)

Neyse bu şimdi turnuvasını bitirdi geldi. Tabi piyasa da Samsonov Alpha diye inliyor. Satışlar o biçim patlamış mal yetiştiremiyoruz. Neyse ben üretim bandından sıcak sıcak taze pişmişlerden bi tane aldım geldim. Al bakalım kardeşim sana helal-i hoş olsun kız gibi fabrikasyon yepisyeni tahta. O elindekini ver müzeye kaldıralım, bu yenisiyle de oynarsın. Demez mi bizim sözleşmede böyle bir madde yoktu. Bu malzeme bi kez benim elime deydi miydi artık bana geçti bu. Hatırası var. Parçalanana kadar kullanacam ilerde efsane olduğum zaman da açık artırmaylan 1 milyona satarım. Parasını da Samsonov vakfına bağışlarım.

Gelgelelim arkadaş meğer ne sağlam tahta yapmışım. O zamanlar tabi taze genç mühendisiz şimdiki gibi değil. Hala kullanıyor kerata o benim tahtayı. Hiç de birşey olmadı aynen ilk günkü malzemedir...

Diyor kendileri... Kelimesini değiştirdiysem ben de secici olmayayım... :D:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tibhar yetkilisi elbette Alpha kullanıyor diyecek..Samsonov bizim tahtamızı beğenmiyor,bizde Alpha'yı insanlara onun oynadığı tahta diye yutturuyoruz diyecek hali yok..ayrıca biz Samsonov'a sponsor olduk ama o göz göre bizi kekliyor,başka tahta kullanıyor ''vay alçak Samsonov'' diyecek hali hiç yok..tahtanın mazunov olduğu ayan beyan ortadayken Samsonov çıkıp ben Alpha ile oynuyorum dese yine inanmam..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tibhar yetkilisi elbette Alpha kullanıyor diyecek..Samsonov bizim tahtamızı beğenmiyor,bizde Alpha'yı insanlara onun oynadığı tahta diye yutturuyoruz diyecek hali yok..ayrıca biz Samsonov'a sponsor olduk ama o göz göre bizi kekliyor,başka tahta kullanıyor ''vay alçak Samsonov'' diyecek hali hiç yok..tahtanın mazunov olduğu ayan beyan ortadayken Samsonov çıkıp ben Alpha ile oynuyorum dese yine inanmam..

:thup::alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Koskocaman tibhar firması, dünyanın sayılı oyuncularından birine sponsor oluyor ve maçlara çıkarken oyuncusunu mazunov ile çıkarıyor. Samsonov illa da bu tahtayı istese bile en azından tahtanın sapını, hadi onuda geçtim sap rengini değiştirmeyi akıl edememiş mi? Hayretler içindeyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşi biraz daha karıştırayım. :gulumse: Mazunov tahtanın sapı tahta yüzeyinde incelmeye başlıyor. Samsonov'un tahtasında bu eğim yok. Bu durumda;

a) Vladimir Samsonov plays a very old Mazunov blade, the so-called prototype. (Tercümesini Secici'den istiyoruz. :D: )

B) Neyle oynarsa oynasın bizene yaa, biz işimize bakalım. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Koskocaman tibhar firması, dünyanın sayılı oyuncularından birine sponsor oluyor ve maçlara çıkarken oyuncusunu mazunov ile çıkarıyor. Samsonov illa da bu tahtayı istese bile en azından tahtanın sapını, hadi onuda geçtim sap rengini değiştirmeyi akıl edememiş mi? Hayretler içindeyim.

Böyle bir durumun ortaya çıkması, tibhar ın prestij kaybı, butterfly ın yüceltilmesinden

başka birşeye yolaçmaz.

Örneğin, wang liqin in stiga tahtaya dhs sapı taktığının internette yayılması, dhs nin

mi stiganın mı prestijini zedelemiştir sizce?

DHS gibi çinli bir firmaya yakışabilir bu düşünce ama Tibhar gibi bir firmaya yakışmaz.

Samsonov, mazunovla oynamak istiyorsa oynayabilir bence, bu tibhar ı alçaltmaz ki.

Neden top10 deki bir oyuncu istediği tahta ile oynayamıyor ki? Adam o

tahtayı seçmiş, yıllardır oynuyor, kafasına göre tahta değiştirmiyor, bence çok

mantıklı bu olay.

Bu ekipman hastalığı çoğu masatenisi oyuncusunda var, en iyi tahtayı lastiği araştırmak..

Ekipmanın oyunumuzu yükselteceği yanılgı dan başka birşey değildir.

En iyi ekipman kendi vücudumuzdur, sadettin abinin dediği gibi... raket lastik bunlar

araçtır.... bazen eksta bir adım atmak, kolumuzun açısını değiştirmek, maç sırasında

farklı taktikler geliştirebilmek, ekipman dışındaki bence tüm faktörler oyuna ekipmandan

daha fazla etki eder...

Oyuncu bazen mükemmel sayılar alır, bazen de çok kolay sayıları kaçırır... Kaçırdığı

sayıda raketine lastiğine solüsyona ayakkabısına masaya topa bahane bulur suçlar,

ama kazandığı sayıda kimse tutup raketini lastiğini öpmez.. insan psikolojisi..

Samsonov herhangi bir tibhar tahta ile de bu başarıları elde edebilirdi, buna şüphe yok,

ama yılda bilmem kaç yüz saat elinde tuttuğu tahtayı seçme lüksü de olması gerekir

üst düzey bir sporcunun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 52 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..