Jump to content
Masatenisi.org Forum

Stiganın Yeni Tahtaları?

Recommended Posts

Stiga da zamana ayak uydurmuş ve yeni tahtalar yapmış, hemde abanoz ağacından. Kontrolden taviz vermeden hızı artırmışlar. NCT V ve NCT VII modelleri. özellikle NCT VII da gizli bir malzemede kullanmışlar. Dandoy da kargo hariç 86 ve 96 euro dan satılıyor. Bileniniz oynayanınız var mı???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga da zamana ayak uydurmuş ve yeni tahtalar yapmış, hemde abanoz ağacından. Kontrolden taviz vermeden hızı artırmışlar. NCT V ve NCT VII modelleri. özellikle NCT VII da gizli bir malzemede kullanmışlar. Dandoy da kargo hariç 86 ve 96 euro dan satılıyor. Bileniniz oynayanınız var mı???

NCT VII ile yaklaşık 2 haftadır oynuyorum, şimdiye kadar oynadığım en iyi tahtalardan biri. Kontrolu da iyi hızı da.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu krizde bu firmalar nereye varmaya çalışıyorlar?!

Her firma yeni bir malzeme çıkarmaya çalışıyor ama nedense fiyatları bu krizde uçmuş durumda. Galiba masa tenisi üreticilerinin bu krizden etkilendikleri yok! Veya artık tamamına yakını ürünlerini Çin'de ürettirdiği için kriz her ülkeyi küçültse de Çin'de %6'lık bir ekonomik büyüme olduğu için onlarda heryerde büyüme var sanıyorlar.

Bu konuya nerden geldim?

Birincisi bu tahtaların Çin'de üretildiğini okudum. Yani İsveç üretimi değiller.

İkincisi sağolsunlar o tahtalara verilecek paralarla birkaç kaliteli tahtayı bir arada alabilirsiniz. (lastik dahil...)

Hadi eski kalitede Clipper üretseler neyse.. O zaman yazan fiyatları bana çok ucuza gelmiş olur... :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu krizde bu firmalar nereye varmaya çalışıyorlar?!

Her firma yeni bir malzeme çıkarmaya çalışıyor ama nedense fiyatları bu krizde uçmuş durumda. Galiba masa tenisi üreticilerinin bu krizden etkilendikleri yok! Veya artık tamamına yakını ürünlerini Çin'de ürettirdiği için kriz her ülkeyi küçültse de Çin'de %6'lık bir ekonomik büyüme olduğu için onlarda heryerde büyüme var sanıyorlar.

Bu konuya nerden geldim?

Birincisi bu tahtaların Çin'de üretildiğini okudum. Yani İsveç üretimi değiller.

İkincisi sağolsunlar o tahtalara verilecek paralarla birkaç kaliteli tahtayı bir arada alabilirsiniz. (lastik dahil...)

Hadi eski kalitede Clipper üretseler neyse.. O zaman yazan fiyatları bana çok ucuza gelmiş olur... :P:

Saadettin abi senin aldığın bilgi nereden bilmiyorum ama benim tahtanın üstünde made in sweden yazıyor. Bakınız;

20090527_145135_2.jpg ve Diğer resim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin abi senin aldığın bilgi nereden bilmiyorum ama benim tahtanın üstünde made in sweden yazıyor. Bakınız;

20090527_145135_2.jpg ve Diğer resim

Hmm. demek sendeki orjinali ve Çin'de de hemen taklidini çıkarmışlar... :P:

Evet sen haklısın.. Bende isveç yapımıdır dedim ama aşağıdaki sitede göreceğin gibi "made in China" yazdıkları için ve o sitenin dilinide anlamadığım için yoksa Stiga'da mı Çin'de malzeme ürettirmeye başladı diye düşündüm ve hazır yakalamışken "made in China etiketini hemen siteye taşıdım..

Site adresi;

http://pingaddict.blogspot.com/2009/04/sti...lz-nct-vii.html

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sapta "made in sweden" yazsa da inanmam ben.

O etiketi söksek altında "hello from china :bye: " yazdığını görürüz büyük ihtimal.

İsveçte yapıldıysa bile fabrika çalışanları çinlidir.

Bu çağda çinsiz üretim nerede görülmüş.

Çindir çin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çarşı pazar gezerken sevdiğimiz bir ürünü almak için hamle yapardık ama bu ürün Çin malı deyincede satıcılarda sanki birlik olmuş gibi aynı ağızdan satacakları ürün için orjinal abi bu mallar orjinal derlerdi. Demekki bilinç alltımıza Çin mallarını orjinal olarak sonunda yerleştirmeyi başardılar.

Eskiden olsa İsveç üretimine orjinal derdim ama şimdilerde orjinal deyince aklıma Çin yapımları geliyor. Kısacası orjinal üretimler artık Çinde, diğer ülkelerin üretimleri ise çakma olur bence..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çarşı pazar gezerken sevdiğimiz bir ürünü almak için hamle yapardık ama bu ürün Çin malı deyincede satıcılarda sanki birlik olmuş gibi aynı ağızdan satacakları ürün için orjinal abi bu mallar orjinal derlerdi. Demekki bilinç alltımıza Çin mallarını orjinal olarak sonunda yerleştirmeyi başardılar.

Eskiden olsa İsveç üretimine orjinal derdim ama şimdilerde orjinal deyince aklıma Çin yapımları geliyor. Kısacası orjinal üretimler artık Çinde, diğer ülkelerin üretimleri ise çakma olur bence..

ktm

Abi eskiden Çin malları Çinli girişimciler tarafından yapılırdı ama artık dünya markaları teknolojilerini çine getirip fabrikalarını çine kuruyorlar. Çinliler sadece gereken insan gücünü oluşturuyor. Çinde üretim gelişmiş ülke firmaları için maliyeti düşürmek adına iyi bir fikir bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi eskiden Çin malları Çinli girişimciler tarafından yapılırdı ama artık dünya markaları teknolojilerini çine getirip fabrikalarını çine kuruyorlar. Çinliler sadece gereken insan gücünü oluşturuyor. Çinde üretim gelişmiş ülke firmaları için maliyeti düşürmek adına iyi bir fikir bence.
Nasıl bir fikirse su bazlı lastikler çıktı eski lastiklerin neredeyse iki katı fiyata.. yeni çıkan tahtalar ondan aşağı mı? değil tabii.. onlarda iki katı fiyata.. Ebenholz tahta neredeyse 100 euro!

Firmalar üretimlerini ucuza getirmek istiyorlar ama nedense satış fiyatları da fırladı gidiyor.

Tufan Hoca eskiden derdi 1 tahta = 1 kamyon odun... şimdi ise birkaç kamyon odun yapar siz tahmin edin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nesil atlarken fiyatlar sabit kalsa maddi olarak zarar bizim değil firmaların olacaktı , sonuçta solüsyondan elde edilen gelir bitiyordu. Şu fiyatlarla kimsenin zararı yok hatta bizim karımız var gibi gözüküyor. Eski lastik fiyatı + solüsyon masrafı = Yeni nesil lastik fiyatı gibi bir çıkarım yaptım. Solüsyonun yıpratıcı etkisine maruz kalıp erken yıpranan lastik de cabası. Yeni lastikler 1-2 sene yenilemeye gerek kalmadan gider gibime geliyor. O zaman da eskiye göre karda bile oluyoruz. Tabi bu sadece eski yeni arası bir değerlendirme yoksa ufacık bir lastik parçasına yüz liralar vermek çok garibime gidiyor. Masa tenisi gittikçe lüks olmaya başladı ileride altınlı tahtalar çıkarsa hiç şaşırmam. Hem hızlı hem kontrollü hem de çok havalı :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nesil atlarken fiyatlar sabit kalsa maddi olarak zarar bizim değil firmaların olacaktı , sonuçta solüsyondan elde edilen gelir bitiyordu. Şu fiyatlarla kimsenin zararı yok hatta bizim karımız var gibi gözüküyor. Eski lastik fiyatı + solüsyon masrafı = Yeni nesil lastik fiyatı gibi bir çıkarım yaptım. Solüsyonun yıpratıcı etkisine maruz kalıp erken yıpranan lastik de cabası. Yeni lastikler 1-2 sene yenilemeye gerek kalmadan gider gibime geliyor. O zaman da eskiye göre karda bile oluyoruz. Tabi bu sadece eski yeni arası bir değerlendirme yoksa ufacık bir lastik parçasına yüz liralar vermek çok garibime gidiyor. Masa tenisi gittikçe lüks olmaya başladı ileride altınlı tahtalar çıkarsa hiç şaşırmam. Hem hızlı hem kontrollü hem de çok havalı :D:

Yeni nesil lastikler maalesef 6 ay bile özelliklerini koruyamıyorlar. (genel olarak)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni nesil lastikler maalesef 6 ay bile özelliklerini koruyamıyorlar. (genel olarak)
:thup:

Alpercim keşke yazdığın gibi 1-2 sene kullanımı hatta 1 sene kullanımı olsaydı da bizde vereceğimiz paraya acımasaydık. Ama 6 gibi bir ömürleri var. Hemencecik renkte dahil tüm özellikleri yıpranıyor. Eski lastiğie göre iki katı para veriyoruz ama eski lastiğim yarısı kadar bir ömürleri oluyor. Buda kaba hesapla eski lastiğe göre hesaplarsak 4 lastik parası eder ortalama...

Bu arada konu dışına da çıktık ama yeni yeni dedikçe cebimizide etkilediği için ister istemez bu konuya da muadil oldu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 51 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..