Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tibhar Kombinasyon (yeni Alternatif Kombi Önerisi İstiyorum)

Recommended Posts

su bazlı olarak kullanabileceğiniz,

oyununuzu geliştirmenize yardımcı olacak ve bülbül gibi ses çıkaracak bir kombinasyondur tavsiye ederim(tahtaı dhs hurri ler ile denemiştim hoşuma gitmişti)

iletişim kısmından nihat bey ile görüşerek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz ama tavisye eederim

orhun gün

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

su bazlı olarak kullanabileceğiniz,

oyununuzu geliştirmenize yardımcı olacak ve bülbül gibi ses çıkaracak bir kombinasyondur tavsiye ederim(tahtaı dhs hurri ler ile denemiştim hoşuma gitmişti)

iletişim kısmından nihat bey ile görüşerek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz ama tavisye eederim

orhun gün

rapid lastikler su bazlı kullanıma uygun değil, eski nesil lastiklerden, su bazlı ile atmaz bile, daha önce denediğim için söylüyorum,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Nihat Bey'in tavsiyesi üzerine ufak bir değişiklik yaptık

TIBHAR Black Silver Tahta

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=472

İki Yönlü Tibhar Rapid Lastik Düşünüyordum. Ellerinde tek renk kalmış. Oyun stilimi belirttim.Ona göre bir yönde

FRIENDSHIP 729 High Point Lastik

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=427 diğer yönde

Tibhar Rapid Lastik

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=186

Sizler ne dersiniz bu kombinasyon için. Lastik kalınlığı iki yön 2.0 olsa nasıl olur? Tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi esirgemeyin.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aynı tahta üzerine kalın olmayan su bazlı lastik takarsan kombinden her zaman aynı performansı alırsın, rapidle highpointle falan uğraşma derim, bütçen uygunsa nimbus soft 1.8 çift yüz, bütçen darsa lkt rapid soft 2.0 çift yüz bütün ihtiyaçlarını karşılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aynı tahta üzerine kalın olmayan su bazlı lastik takarsan kombinden her zaman aynı performansı alırsın, rapidle highpointle falan uğraşma derim, bütçen uygunsa nimbus soft 1.8 çift yüz, bütçen darsa lkt rapid soft 2.0 çift yüz bütün ihtiyaçlarını karşılar,
Teşekkürler hocam iş işten geçmeden uyarmış oldunuz. Sağolun. Bu lastiklerde ki sıkıntı nedir? Sizin belirtmiş olduğunuz lastiklerin artıları nelerdir?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler hocam iş işten geçmeden uyarmış oldunuz. Sağolun. Bu lastiklerde ki sıkıntı nedir? Sizin belirtmiş olduğunuz lastiklerin artıları nelerdir?

su bazlı yapıştırıcılar için uygun olan nimbus ve ltk rapid serisi lastikler yeni nesil lastiklerden, yani sök tak gerekmez, bu yüzden de bir önceki antrenmandaki lastik performansını daha sonra da yakalayabilirsin, tibhar rapid lastiklere gelince bildiğimiz eski nesil yapıştırıcılarla yapıştırıldığında sorun yok, ilk günler solusyon etkisi azalarak devam edeceğinden belli bir süre sonra tekrar yapıştırman gerekecek, yapıştırmazsan zaten lastiğin hiç bir özelliğinden faydalanamazsın, yapıştırmaya kalkarsan sürekli solusyon kutusuyla gezeceksin ve bu da ayrı bir bütçe demek, zaten geçen yıl solusyon kullanımına ittf tarafında yasak geldi, herkes su bazlı yapıştırıcı ve lastik kullanmaya geçiyorken senin eski nesil ve yasak olan yapıştırcıyı kullanman doğru olmaz, umarım kafanda bazı şeyler oluşmaya başlamıştır.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

su bazlı yapıştırıcılar için uygun olan nimbus ve ltk rapid serisi lastikler yeni nesil lastiklerden, yani sök tak gerekmez, bu yüzden de bir önceki antrenmandaki lastik performansını daha sonra da yakalayabilirsin, tibhar rapid lastiklere gelince bildiğimiz eski nesil yapıştırıcılarla yapıştırıldığında sorun yok, ilk günler solusyon etkisi azalarak devam edeceğinden belli bir süre sonra tekrar yapıştırman gerekecek, yapıştırmazsan zaten lastiğin hiç bir özelliğinden faydalanamazsın, yapıştırmaya kalkarsan sürekli solusyon kutusuyla gezeceksin ve bu da ayrı bir bütçe demek, zaten geçen yıl solusyon kullanımına ittf tarafında yasak geldi, herkes su bazlı yapıştırıcı ve lastik kullanmaya geçiyorken senin eski nesil ve yasak olan yapıştırcıyı kullanman doğru olmaz, umarım kafanda bazı şeyler oluşmaya başlamıştır.....
Teşekkür ederim. Aşagı yukarı oyun tarzımıda ekledim. Aynı tahta (Tibhar Black Silver) üzerine Bir yönde Nimbus diğer tarafta ltk olsa

Forehand İçin

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...2&UrunID=64 (TIBHAR Rapid D.TecS SOFT OFF-) Bununla ilgili yorumlar da olumlu.

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=392 (TIBHAR Nimbus Soft OFF) Bu ikisinden hangisini tercih edeyim.

Backhand İçin

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=612 (FRIENDSHIP LKT Rapid Soft)

OYUN TARZIM:

1- Backhandim özellikle backhandime gelen spinli sert servislerde biraz zayıf, karşılarken kontrolde zorlanıyorum atak oyuncular karşısında bu şekilde.

2- Topspin vuruşlarda backhandım forehande göre daha iyi.

2- Backhand de genelde topspin ve chop kullanıyorum.

3- Forehand de ise genelde düz sert vuruşlarla sayı almaya çalışıyorum. Ancak forehand de topu kontrol edemeyip dışarı gönderdiğimde oluyor.

4- Topspin vuruşlarım ise forehand de istediğim hızda olmuyor ,

5- Birde servislerim istediğim hızda sert spinli olmuyor. Dilimin döndügünce böyle. Tavsiyelerinizi esirgemeyin. İlginize teşekkürler. 150-160 ytl kadar bütçe ayırdım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ehem öhöm!

Ahkam kesmek için fırsat yakaladım, hemen değerlendireyim.

*Bilindiği gibi zaaflar, eksikler ekipmanla kapanmaz.

-"Güneş balçıkla sıvanmaz."

*Bence, backhand'de farklı lastik kullanmak ileri seviye oyuncuları ilgilendiren bir husus. Amatör biri için yarardan çok zararı olur.

-"Kel başa şimşir tarak."

*Bu oyun tamamen alışkanlık edinmekle ilgili. Daha doğrusu doğru alışkanlığı edinmekle ilgili. Teknikleri teoride öğrenip, düzgün şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Tekrar, tekrar ve tekrar. Aynı hareketi binlerce kez yapıyoruz. Ta ki düşünmeden yapar hale gelene kadar. Dövüş sanatları gibi. Vuruşlar refleks halini alıncaya kadar. Vuruşları kitabına uygun şekilde tekrarlamışsak doğru teknik sahibi oluyoruz, yanlış hareketlerin tekrarını yapmışsak yamuk oyuncu oluyoruz. Antrenör elinde yetişmek, antrenörle çalışmak bu yüzden önemli. O bizim yanlışlarımızı düzelterek, alışkanlık haline gelmesini engelliyor. İmkanınız varsa paranızı ekipman yerine antrenör yardımı almak için harcayın.

-"İşleyen demir ışıldar.",

"Damlaya damlaya göl olur.",

"Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur.",

"Nazar etme ne olur. Çalış senin de olur.",

"Lafla peynir gemisi yürümez.",

"Nasihat verenin işine yarar.",

"Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar."..................

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ehem öhöm!

Ahkam kesmek için fırsat yakaladım, hemen değerlendireyim.

*Bilindiği gibi zaaflar, eksikler ekipmanla kapanmaz.

-"Güneş balçıkla sıvanmaz."

*Bence, backhand'de farklı lastik kullanmak ileri seviye oyuncuları ilgilendiren bir husus. Amatör biri için yarardan çok zararı olur.

-"Kel başa şimşir tarak."

*Bu oyun tamamen alışkanlık edinmekle ilgili. Daha doğrusu doğru alışkanlığı edinmekle ilgili. Teknikleri teoride öğrenip, düzgün şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Tekrar, tekrar ve tekrar. Aynı hareketi binlerce kez yapıyoruz. Ta ki düşünmeden yapar hale gelene kadar. Dövüş sanatları gibi. Vuruşlar refleks halini alıncaya kadar. Vuruşları kitabına uygun şekilde tekrarlamışsak doğru teknik sahibi oluyoruz, yanlış hareketlerin tekrarını yapmışsak yamuk oyuncu oluyoruz. Antrenör elinde yetişmek, antrenörle çalışmak bu yüzden önemli. O bizim yanlışlarımızı düzelterek, alışkanlık haline gelmesini engelliyor. İmkanınız varsa paranızı ekipman yerine antrenör yardımı almak için harcayın.

-"İşleyen demir ışıldar.",

"Damlaya damlaya göl olur.",

"Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur.",

"Nazar etme ne olur. Çalış senin de olur.",

"Lafla peynir gemisi yürümez.",

"Nasihat verenin işine yarar.",

"Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar."..................

Arkadaşım başım kel değil şimşir taraga da luzüm yok. Bu arada ben de antrenörüm ama nasıl 2 yıl önce ulusal hakem olan öğretmen arkadaşımın zorlaması ile başladı 1 ay antreman yaptık beraber sonra sertifikayı aldım. Kolay mı oldu alamayan birçok kişi de oldu. Ancak ben yine amatörüm kabul ediyorum.Kombinasyonlar hakkında çok fazla bilgimin olmadığı da doğru. Bilimum bütün malzemeleri bir kuruş dışarıdan destek olmadan kendi paramla aldım. Masa,raket,file,top ıvır zıvır neyse acaba neden? Seneye bunlara robot ve combo raketlerde eklenecek. Sen dalganı geç benim yavrular Üsküdarı geçer seni de birgün çarpar.Sizler raket sallarken bizler bu sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Ancak yukarıda ki oyun tarzımla ve eksiklerimle ilgili yazdıklarım hepimizde bir yönüyle olan şeyler.Afedersiniz az biraz oynamayı da öğretmeyi de biliyoruz. Bu yıl meb turnuvalarında miniklerde en genç takım benimkiydi ve 1 yıl çalıştırdım.Seneye favoriyiz çünkü seneye yine benimkiler miniklerde oynayacak. Benim çocuklar yaz okuluna davet edildi. 19 okul arasında şansız bir biçimde 5. olduk. Rakip birçok okul kombinasyon benim yavrular hazır raketle oynadı ve zorlandı. O zaman iş öyle olmayacak diyerek kolları sıvadım. Şimdi kendime 4 ay sonraya da çocuklara combo raket alacağım. İş sizin söylediğiniz gibi sadece tekrar tekrar ve sonrasında herşey reflex oluyorsa bırakalım bu kombinasyon muhabbetini. Siz Ahkam kestiğinize göre 4*4 ayarında bir oyuncusunuz. Dünya klasman sıranızı bir söyleyinde bizlerde gururlanalım.

Üzgünüm eğer bu sözleriniz şaka ya da espiri değilse vah vah. Yok şaka ise benim bu sözlerde şakadır öyle biline :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Utandırdınız beni. :gulumse: Hoşcakalın...

Utanma ve Hoşçakalın deme lüksünüz yok sayın Hocam. Bu işe soyunup minik sporcular yetiştirme işine girişmişsiniz dönüşünüz artık yok, bilgi toplamaya devam. Sizler gibi eğitimcilerin yılmadan, sabırla (inatla) bu işin üzerine gitmeniz lazım, bizler sizin dediğiniz gibi raket sallamaktan başka bir şey yaptığımız yok, kusurumuz olduysa affola..

Size ve minik sporcularınıza başarılar dilerim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Utanma ve Hoşçakalın deme lüksünüz yok sayın Hocam. Bu işe soyunup minik sporcular yetiştirme işine girişmişsiniz dönüşünüz artık yok, bilgi toplamaya devam. Sizler gibi eğitimcilerin yılmadan, sabırla (inatla) bu işin üzerine gitmeniz lazım, bizler sizin dediğiniz gibi raket sallamaktan başka bir şey yaptığımız yok, kusurumuz olduysa affola..

Size ve minik sporcularınıza başarılar dilerim..

ktm

Teşekkür ederim, eksik olmayın sağolun.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yine başınızı ağrıtacağım ancak su bazlı uzun ömürlü olmadığı ve biraz fiyatlı olduğu için bir arkadaşın tavsiyesi üzerine vazgeçtim. Yarı fiyatına alternatif öneride bulundu ve bende o doğrultuda aşagıdaki kombinasyonları belirledim. Bu şekliyle Tibhar kombinasyona vereceğim paranın yaklaşık yarısına aynı özellikte 2 kombi oluşturmuş olacağım. 3 tane belirledim ancak kararsızım. Üstadlar sizlersiniz yine yeniden görüş ve önerilerinize muhtacım. Ayrıca bu tahtalarının kafa çapları da önemli Tibhar dan vazgeçişimin bir diğer sebebi kafa çapının biraz küçük olması.

Arkadaşlar iş bu durumda 2 tane kombi alacağım. Lastikler 2.0 olsun diyorum.

1-joola'nın şu kombinasyonu

Tahta : Joola Impulse 29 ytl All+

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=601

Lastik: Joola JOOLA Teacher 31 ytl Off-

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=592 Toplam Yaklaşık 90 ytl Yorumlar gayet olumlu.

İkinci Olarak Friendship

Tahta: Friendship Red Spirid 34 ytl All+

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=617

Lastik 1: FRIENDSHIP 729 Geo Spin 28 ytl Off

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=423

Lastik 2:FRIENDSHIP 729 Geo Spin Tacky 28 ytl Off

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=424 90 - 11 = 79 ytl Lastikler için yorumlar güzel ancak tahta hakkında bilgi yok.

Combo Link: http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=469

Ya da Bu kombinasyon Friendship Sadece 65 ytl All + diyor ancak ayrı ayrı bakıldığı zaman Tahta : Off tahta diyor Lastik yine Off diyor?

Combo Link : http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=410

Bu üçünden hangi ikisi olsa biri bana biri yavrukurtlardan bir tanesine.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Friendship bomb tahta üstüne 1 çift lkt rapid sound, dipper veya dipper 2. Su bazlısını filan boşverin öğrencileriniz de bütçeniz de küçükse. Gün gelir ihtiyaç hissederseniz ileride alırsınız. Yeni nesil olmayan lastiklerle herşeyi yapan hala çok iyi oyuncular var. Yapışkan yüzeyli lastiklerden de bence biraz geri durun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1. kombinasyona biraz niyetli gibiydim ancak onunla ilgili çok fazla bilgi edinemediğim için 2. kombinasyonu sipariş ettim. Ararat1973 arkadaşa özel ilgisi sebebiyle ayrıca teşekkür ediyorum. Deneme sonrası o doğrultuda ya da daha off veya allround kombinasyona geçebiliriz.Bütün yorumcu arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..