Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Sunusu

Mertcan ÜREK

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Türk dili ve edebiyatı dersi hocamız herkese proje yapıp sınıfa sunması söyledi. Bende sınıfıma masa tenisini tanıtmayı amaçladım. Bu sayede onlara masatenisini sevdirebileceğimi en azından içlerinde bir merak uyandırabileceğimi umut ediyorum. Hoca 15 dakkada sunabileceğim bir Sunum hazırlamamı söyledi. Bende 10 dk. Power point sunusu, sonrada 5 dk. video gösterisi yapmak istiyorum.

Bu sunuda temel olarak masatenisinin:

Tarihçesi,

Temel(basit) kuralları,

Temel oyun mantığı(spinler vb. anlatımı, oyun stilleri(def, off) vb.),

Ekipman(lastik, tahta, lastik çeşitleri, teknolojiler, kompozit maddeleri vb.)

Birkaç efsane oyuncu tanıtımı (oyun stilleri ülkeleri vb.)

Birkaç Türk oyuncu tanıtımı

Masa tenisi ile ilginç birkaç bilgi[topun maksimum hızı, gelen topun spinini anlama ve topu yönlendirme aralığı, ayak hızları, maç boyunca kaç metre yürüdükleri,... vb. ] gibi bölümlerini anlatmak istiyorum.

Ardındanda arkadaşlarımın spinleri topun hızını anlayabilecekleri oyun stillerini tanıtabileceğim yanında da hoş birkaç sayı ile onlara bu işin ne kadar zor olduğunu anlatmak istiyorum.

Sizden ricam ise bu ödevde bana yardım etmeniz. Video arşivi olan arkadaşlar beğendikleri spinlerin bariz göründüğü kaliteli sayılardan 5 dakikalık bir video oluşturarak bana çok yardımcı olabilirler. Yapacağım slayt gösterisi için yazılar gönderebilirler.

Bu sunuyu birbirimizle paylaşıp evimizde okulumuzda işyerimizde ve yaşadığımız ortamlarda masatenisini tanıtma amaçlı kullanabiliriz...

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler...

İyi günler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne tesadüf ki ben de Public Speaking (toplumda konuşma) dersi için ingilizce olarak 15 dk lık bir sunum yapacağım ve konum "Masatenisini nasıl daha eğlenceli hale getirebiliriz".

Bize derste sunum tekniklerini öğrettikleri için onları kendimize uygun bir şekilde kullanıp sunum yapacağız.

Sunum için yazdığın listeyi bence hiç kullanma. Çünkü bir sunumda her konuya değinmen dinleyicinin dikkati dağıtır ve dinleyiciler "bu sunum benim ne işime yarayacak?" diye soracaktır. Konuyu dinleyiyice mal edecek bir konu seçmen ilgi arttıracak ve konu hakkında araştırırken kendine daha iyi bir sunum planı (outline) ı hazırlayacaksın.

Sunum yaparken görsel araçları kullanman çok daha iyi dinlenmeni sağlayacak. Mesela yeni açılan video bölümünden her oyuncudan bir teknik alıp şu şudur böyle yapılır diye anlatmak ve elinizde bir raketle bunu göstermeniz icap edebilir.

İş dünyasında olup sunum yapan bir çok ağabey eminim ki sizde daha iyi bir sunum yolu tavsiye edecektir. Benim sunumum ise daha hazır değil sadece outline kısmı hazır. Bir kaç video hazılayıp fazla çalışmadan doğaçlama anlatma niyetindeyim. Bu da bir sunum tekniğidir ve samimiyeti yüksek bir konuşma olacağını düşündüğümden böyle bir sunum yapmak niyetindeyim. Daha önce hiç sunum yapmadıysan evde odayı kilitleyip bir kaç kere prova yapmanızı da tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne tesadüf ki ben de Public Speaking (toplumda konuşma) dersi için ingilizce olarak 15 dk lık bir sunum yapacağım ve konum "Masatenisini nasıl daha eğlenceli hale getirebiliriz.

Bize derste sunum tekniklerini öğrettikleri için onları kendimize uygun bir şekilde kullanıp sunum yapacağız.

Sunum için yazdığın listeyi bence hiç kullanma. Çünkü bir sunumda her konuya değinmen bikkati dağıtır ve dinleyiciler "bu sunum benim ne işime yarayacak?" diye soracak. Konuyu benimki gibi dinleyiyice mal edecek bir konu seçmen ilgi arttıracak ve konu hakkında araştırırken kendine daha iyi bir sunum planı (outline) ı hazırlayacaksın.

Sunum yaparken görsel araçları kullanman çok daha iyi dinlenmeni sağlayacak. Mesela yeni açılan video bölümünden her oyuncudan bir teknik alıp şu şudur böyle yapılır diye anlatmak ve elinizde bir raketle bunu göstermeniz icap edebilir.

İş dünyasında olup sunum yapan bir çok ağabey eminim ki sizde daha iyi bir sunum yolu tavsiye edecektir. Benim sunumum ise daha hazır değil sadece outline kısmı hazır. Bir kaç video hazılayıp fazla çalışmadan doğaçlama anlatma niyetindeyim. Bu da bir sunum tekniğidir ve samimiyeti yüksek bir konuşma olacağını düşündüğümde böyle bir şey düşündüm. Daha önce hiç sunum yapmadıyasına evde odayı kilitleyip bir kaç kere prova yapmanızı da tavsiye ederim.

Teşekkürler... İşin eğitimini almışsınız sizin önerilerinizi kesinlikle dikkate alacağım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..