Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiye Gençler Şampiyonası 2009

Guest Umut AL

Recommended Posts

Bugün Cumartesi tarafını imkan bulabildiğimizce seyretmeye çalıştık.

Yarın iyi maçlar olacak gibi.

Bugün ferdi olarak oynayanlardan Miraç Kahraman, Sarp Özbayraç ve Oğuzhan Bingöl, Onur Kader ve ismini duyamadığım bir iki kişi daha oldukça dikkatimi çekti. Mesela Oğuzhan Bingöl penhold tekniği ile oynuyormuş. Beni çok şaşırttı uzakdoğulu olmayan bir oyuncunun bu kadar iyi uyguluyor olması doğrusu... Diğer ismini bildiğim bazı oyuncular ya ilk turları bay geçtiler ya da anonslar net anlaşılmadığı için onları duyamadım ve takip edemedim sanıyorum.

Onur Oktav'ı merak ediyordum doğrusu. Maç yapmadı ama oynama konusunda çok istekli olduğu belli. Vaktini boşa geçirmek istemeyecek şekilde Miraç ve Sarp la ısınma çalışmaları yaptılar boş masalarda. Forumda hakkında okuduklarımdan, tekniğinden çok strateji ve konsantrasyonla oynadığını düşünmüştüm. Ama tekniğinin de turnuvadaki en iyi 3-4 oyuncudan biri, hatta belki de en iyisi olduğunu söylemek masa tenisinden anlamayan biri için bile çok kolay olurdu. Dikkat ettim özellikle shoot-up tarzı çalışmada topa oldukça güç yüklüyor. Tekniği iyi olan herhangi bir oyuncudan farklı olarak bu yönü dikkatimi çekti. Bir de spin çalışmasında bloklarını oldukça kısa düşürmeye çalışıyor gibi geldi. Daha garantili bir hedef olabilir bu da, bilemiyorum.

Yarın yine yazarım nasipse.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maçlar az önce sonuçlandı. İlk etapta ezberimde kalanları daha sonra hatırladıkça da editle diğerlerini göndereyim:

Ferdi Bayanlar:

1. Gökçenur Güngör (Final 4-0) / ADANA

2. Pınar Şen / DSİ-İZMİR

3. Hatırlayamadım.

3. Hatırlayamadım.

Ferdi Erkekler:

1. Onur Oktav (Final 4-2) / VMTD-İSTANBUL

2. Selim Güler / AKPINAR-İSTANBUL

3. Ertan Gökmen / DSİ-İZMİR

3. Hatırlayamadım. (Umut Doğan olabilir?)

Çift Bayanlar:

1. Aslı Şahin - Kevser Yılmaz / DSİ-İZMİR

2. Dsi Nilüfer Bursa (Pınar şen in içinde olmadığı takım)

3. Hatırlayamadım.

3. Hatırlayamadım.

Çift Erkekler:

1. Yusuf Dayıcan - Ertan Gökmen / DSİ-İZMİR

2. Selim Güler - Uğur Aksoy (Yüzdeyüz emin değilim) / AKPINAR-İSTANBUL

3. Mehmet Deniz - Emre Deniz / Zonguldak YOLSPOR

3. Hatırlayamadım.

Takım Şamp.

Bayanlar:

1. DSİ-İZMİR

(Düzeltme: DSI Nilufer BURSA olacakmış)

Erkekler:

1. AKPINAR-İSTANBUL

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugünle ilgili genel değerlendirmem de şu:

Bilirsiniz bir iyi oyuncular var bir de profesyonel-milli ayarındakiler var.

Mesela KKTC den bir çocuk vardı. Tek tek baya ilerledi. Özellikle backhand spinler vs. de kendi seviyesindeki oyunculara göre oldukça başarılıydı. Iskalamadan ve son derece isabetli vuruşlarla güzel sayılar alıyordu. Yusuf Dayıcan la karşılaştı sonlara doğru. Yusuf Dayıcan bu maçı rahat kazandı. Backhandde Y.Dayıcan özellikle ilk 10 seviyesindeki oyunculara kıyasla son derece güçlü göründü bana. Daha çok maçını seyretmek isterdim. Ama imkan olmadı. Pazar günkü maçlarda 2 saat kadar başka işim çıktı. Geri geldiğimde ferdi finallerinin ilk iki setleri oynanmıştı. Madalya töreninde ilkdört de kendisini göremeyince şaşırdım.

Eğer yanlış tespit etmediysem Furkan Altınok-Miraç Kahraman'a elendi. Miraç Kahraman bir sonraki turda Hakan Erbay'a o da Onur Oktav'a elendi. Sarp Özbayraç - Uğur Aksoy'a elendi. Uğur Aksoy'un S.Özbayraç'la maçını seyredince dedim bu çocuk Safa Avcı gibi hem çok atletik hem kontralarda hep son vuruşlara kadar kontrolü elinde tutuyor. Kesin finali oynar bu çocuk derken bir gittim geldim finalde yok. Sonra madalya töreni yapıldı baktım ferdilerde ilkdörtte de yok. Şaşırttı beni doğrusu. Selim Güler'i i ilk maçından önce hiç ortalıkta görmedim. Dikkatimi de çekmemiş. Bu kadar uzun boylu olduğunu bilmiyordum. Daha önce bir fotoğrafını görmüştüm. Artık büyüyorlar demek ki özellikle boy olarak. Fazla gösterişli bir oyunu yok Selim Güler'in.

Bir de çok kişinin dikkatini çeken bir konu, Ankara'dan kırmızı-siyah t-shirtli iki tane ufaklık vardı. Ilk 16 lar falan oynanırken biri Selim Güler e diğeri Onur Oktav'a düştü ve 2 şer set alıp son setlerde de epey zorladılar. Bu ufaklıkları takip etmek gerek. Hele Onur Oktav'la oynayan, neredeyse her sayıdan sonra sürekli "ço" çekerek rakibin de sinirine oynadı durdu...

Onur Oktav hakkında bu forumda özel bir konu da bulunmasından dolayı daha farklı bir beklentim vardı. Mesela çok akıllı alınmış sayılar bekliyordum. Ama klasik bir üst seviye final maçı izledik. Bazı sayılarda ardarda 10 tane şut yapılan ralliler de oldu... Onur Oktav soğukkanlılığını hiç kaybetmemişken Selim Güler maç kötüye giderken tedirginliğini epey belli etti. Onur Oktav son seti sanırım 10-5 den falan çevirmişti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ha bi de...

Penhold oynayan bir çocuk daha vardı, yaşı Oğuzhan'a göre biraz daha büyük. Sanırım siyah kıvırcık saçlıydı. O da epey ilerleyebildi...

O kim? Bi de Selim Güler'le Onur Oktav'ı zorlayan ufaklıklar kimler?

Ya tabi şöyle birşey de var aslında. Bakıyorsun final ayarındaki maçlara gelmeden başa oynayan oyuncular t-shirtleri terletmiyorlar bile. Ne yeterince ısınmış olabiliyorlar ne de motive olabilmiş oluyorlar. Onun için bu tür maçlarda ters gelen süprizli rakipler böyle sorun olabiliyor. Onun için demek ki gerçekten iyi bir oyuncuysanız bu tip maçları -oynamadan- kazanmayı da bilmelisiniz.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir de çok kişinin dikkatini çeken bir konu, Ankara'dan kırmızı-siyah t-shirtli iki tane ufaklık vardı. Ilk 16 lar falan oynanırken biri Selim Güler e diğeri Onur Oktav'a düştü ve 2 şer set alıp son setlerde de epey zorladılar. Bu ufaklıkları takip etmek gerek. Hele Onur Oktav'la oynayan, neredeyse her sayıdan sonra sürekli "ço" çekerek rakibin de sinirine oynadı durdu...

Caner ile Kürşat.Yusuf Kılınçkaya'ın yetiştirdiği çocuklar.Caner Onur ile oynadı ve son 3 sayıda topun balık olarak tabir ettiğimiz sayılarla kaybetti.Henüz miniklerde.Ancak bu sene ondan Türkiye Şampiyonluğu bekliyorum.Antrenmanlarda çok hırslı ve hedefini biliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi sen de mi turnuvadaydin yaw? Ben niye goremedim? Tribünleri baya bi taramıştım oysa tanıdık biri çıkar mı diye...

Orada değildim ama Yusuf hocama antrenmanlarda yardımcı oluyorum.Ben İzmirdeydim.Haberleştik.Oradan biliyorum.Canerleri gelecek ay ben Minikler Türkiye Şampiyonasına götüreceğim.Açıkçası şampiyonluk bekliyorum.Hergün antrenman yapıyor ve çok çalışıyorlar.Hak ediyorlar anlayacağın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi madem gelmedin, o zaman

Caner Onur ile oynadı ve son 3 sayıda topun balık olarak tabir ettiğimiz sayılarla kaybetti.

deme. :))

Eyvallah ufaklıkları ve oyunlarını çok takdir ettik, ama elendikleri rakipleri ne konsantre oldular ne de t-shirtlerini terlettiler. Sadece bu ufaklıklara maçı verirsek rezil oluruz diye streslenmişlerdir sanıyorum. Oynadıkları final maçı olsaydı set bile alamazlardı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TMTF web sayfasına Türkiye Gençler Şamp. 2009 un dokümanları yerleştirilmiş halde şu anda:

http://www.tmtf.gov.tr/Content/NewsDetail.aspx?ID=53

PDF dokümanlarından görebildiğimiz kadarıyla Tufan Abi'nin bize biraz tanıttığı ufaklıklardan Onur OKTAV'a 3-2 ile elenen oyuncu: Caner BAYCANER.

Fakat Kürşat adıyla tarif ettiği diğer oyuncuyu ise tespit edemedim. Zaten Selim Güler de finale kadar Ankara'dan kimseyle oynamamış. Tufan abi tekrar olaya bi el atarsa seviniriz.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açtığım konuya yazı yazan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim ! :))

Selimle oynayan yalovalı sporcu Hüseyin Durmaz'dı,epey zorladı Selim'i ama maçı 3-1 kaybetti. o bahsettiğin diğer penhoder oynayan sporcu da yine yalovalı ve geçen sene minikler Türkiye şampiyonu Özgün Öztürk'dü . Kırmızı siyah

fast-spin tişörtleri vardı. onları kastediyordun sanırım .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açtığım konuya yazı yazan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim ! :))

Ayrıca Ögün Öztürk Oğuzhan'dan 2 yaş küçük , bu sene de minikler kategorisinde yarışıyor ve gençlerde de ilk 8'e giren tek minik sporcu .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..