Jump to content
Masatenisi.org Forum

1.tt-rating Turnuvası

Recommended Posts

Sayın KTM,

Anlayacağınız üzere, üyeler bu işten daha da zevk almak için üye olup üyelerle maç yapmak istiyorlar.

Ben de sonunda bunu yapabileceğimiz turnuva düzenliyorum. Bu durumda gidip de üye olmayanları oynatırsam hiç bir anlamı olmaz, sisteme uymaz, gruplandırması karışır, diğer turnuvalardan bir farkı kalmaz ve en önemlisi bu turnuvaya rating maçı yapmak için gelenlere haksızlık olur.

Umarın anlatabilmişimdir.

Not: Üyelerin yarısından çoğu forum üyesi değildir. Aslında TT-rating üyelerinin değil forum üyelerinin çoğu TT-rating üyesi olması gerekmektedir (az çok düzenli oynayanlar)

Saygılar

Sayın Hakan Kırık

Sizin yakınmanız üyelerin yeterli ilgiyi göstermemleri ve katılımcı olmamaları serzeniştinde bulunuyorsunuz yazılarınızdan bunu anlıyorum..

Benimde size anlatmak istediğimde bu, forum üyesi turnuvaya gelsin sizde üye yapmaya çalışın set çekmeyin (üye olunda gelin diye) ,daha çok katılım olur. Amacım kimseyi engellemek değil sadece üye çoğunluğunuzu nasıl artırabilirsiniz diye fikir belirtmek istedim(üyelerinde yapması gerekende bu katılımcı olmak fikir beyan etmek doğrusunu yanlışını ise siz kendiniz yorumluyacaksınız) ama karar sizin patron sizsiniz.

Saygılarımla

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Volkan ile ilgili biraz bilgi vereyim. Kadıköy Belediyesinden takım arkadaşımdır. Kendisi şu anda müthiş formda. Geçen hafta Bursa'da yapılan 2 .lig maçlarında 16 tek maçında sadece 2 maçta kaybetti. Diğer 14 maçını kazandı. :fildir::fildir: Şu anda karşısına çıkanın vay haline derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Volkan ile ilgili biraz bilgi vereyim. Kadıköy Belediyesinden takım arkadaşımdır. Kendisi şu anda müthiş formda. Geçen hafta Bursa'da yapılan 2 .lig maçlarında 16 tek maçında sadece 2 maçta kaybetti. Diğer 14 maçını kazandı. :fildir::fildir: Şu anda karşısına çıkanın vay haline derim.

Merhaba Mehmet bey,

evet Volkan bey hakkında bilgiler geldi. Kendisi de zaten yüksek bir puandan ratinge giriş yaptı.

Eminim yarın herkes böyle güçlü bir oyuncu ile oynamak isteyecektir (herkesin dileği finalde karşılaşmak olacaktır yine de...)

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1. TT-rating Turnuvası sonuçları:

1. Mehmet YILIK

2. Bora DİLERİ

3. Yusuf BOZ

Gelenlere çok teşekkür ederim.

Katılım tam oldu (20 kişi)

Video ve fotoğraflar çok yakında...

22nisan2009_021.jpg

Turnuvayı sonuna kadar izleyenlerin hatıra fotoğrafı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest ismail aydın

herkezi tebrik ederim bende umarım bidahaki turnuvaya katılacağım inşallah önce bir tanışıp kaynaşmak lazım hasan bey sizi msn den ekledim ordan mümkünse görüşebilirmiyiz kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herkezi tebrik ederim bende umarım bidahaki turnuvaya katılacağım inşallah önce bir tanışıp kaynaşmak lazım hasan bey sizi msn den ekledim ordan mümkünse görüşebilirmiyiz kolay gelsin

Bir dahaki turnuvada bekleriz. Önümüzdeki ay veya 2 ay sonra olabilir, talep nasıl olursa ona göre değerlendireceğim.

Bu arada hasan bey derken hakan mı demek istediniz?

Not: Turnuvada elde edilen dereceler 1-2 istisna hariç nerdeyse TT-rating puanına göre sıralandı, demekki TT-rating puanı oyuncuların gerçek gücünü hemen hemen doğru gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

turnvaya katılan herkesi tebrik ediyorum,

biraz geç oldu ama yeni okuyabildiğim için şimdi sormayı uygun buldum, verdiğiniz linkte maç kuralları kısmında '' Grup maçlarında 3 set alan (3-1 , 3-2 ) veya 2 set öne geçen (2-0) maçı alır. '' diye bir ibare var, rating maçları uluslararası maç kurallarına göre oynanmıyormu? 2-0 öne geçen biri nasıl maçı kazanıyor, bunun mantığını anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirm,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biraz geç oldu ama yeni okuyabildiğim için şimdi sormayı uygun buldum, verdiğiniz linkte maç kuralları kısmında '' Grup maçlarında 3 set alan (3-1 , 3-2 ) veya 2 set öne geçen (2-0) maçı alır. '' diye bir ibare var, rating maçları uluslararası maç kurallarına göre oynanmıyormu? 2-0 öne geçen biri nasıl maçı kazanıyor, bunun mantığını anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirm,

evet bunu bende merak ediyorum..sorcaktım tam sen daha önce davranmışsın Turushan abi :gulumse: bu arada Volkan Bey katılmamış sanırım turnuvaya?katılacağı yazıyordu..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

grup maçları çabuk bitsin diye öyle bir kural oluşturdum. Kimse de karşı çıkmadı, herkes uygun gördü.

Genel kurallara uymağa çalışıyoruz ama bu durumda en mantıklısı 2-0 da bitirmekdi.

Zaten turnuva uzadı diye halk isyan etmiş, nasıl olur da kamuya açık bir yerde turnuva yapılmasına göz yumdunuz diye salon görevlileri ile tartışmışlar (not: 10 adet masanın 4ünü kiralamıştım ben).

İyiki de grup maçlarını 2-0 da bitirmişiz, yoksa en az 1 saat daha uzardı turnuva ve ondan sonra da bir kere daha izin vermezlerdi bize.

Ayrıca skorlara bakarsanız grup maçları genelde 2-0 bitti, çünkü her seviyeden oyuncu vardı. O maçlar 10 set te oynansa 10-0 biterdi.

Gruplar rating sistemine göre oluşturulduğu için gruplarda kim kimi yeneceği, sürprizler dışında belliydi.

Grup sonrası 3e döndük.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet bunu bende merak ediyorum..sorcaktım tam sen daha önce davranmışsın Turushan abi :gulumse: bu arada Volkan Bey katılmamış sanırım turnuvaya?katılacağı yazıyordu..

Volkan bey turnuva başladıktan sonra geldiği için malesef dahil olamadı. Gruplar oluşmuş ve maçlara başlanmıştı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

grup maçları çabuk bitsin diye öyle bir kural oluşturdum. Kimse de karşı çıkmadı, herkes uygun gördü.

Genel kurallara uymağa çalışıyoruz ama bu durumda en mantıklısı 2-0 da bitirmekdi.

Zaten turnuva uzadı diye halk isyan etmiş, nasıl olur da kamuya açık bir yerde turnuva yapılmasına göz yumdunuz diye salon görevlileri ile tartışmışlar (not: 10 adet masanın 4ünü kiralamıştım ben).

İyiki de grup maçlarını 2-0 da bitirmişiz, yoksa en az 1 saat daha uzardı turnuva ve ondan sonra da bir kere daha izin vermezlerdi bize.

Ayrıca skorlara bakarsanız grup maçları genelde 2-0 bitti, çünkü her seviyeden oyuncu vardı. O maçlar 10 set te oynansa 10-0 biterdi.

Gruplar rating sistemine göre oluşturulduğu için gruplarda kim kimi yeneceği, sürprizler dışında belliydi.

Grup sonrası 3e döndük.

Hakan Bey,

Turnuvaya katılan tüm arkadaşları ve sizi ayrıca tebrik ediyorum. Fakat Hakan bey için bir parantez açmadan geçemeyeceğim. Gösterdiğiniz özveri, emek ve masa tenisine katkı sağlamanızdan dolayı ellerinize, yüreğinize sağlık diyorum. Çok kısıtlı imkanlarla ve hiç bir menfaat beklemeksizin bu turnuvayı iyi bir şekilde organize ederek bitirmenizden dolayı sizi tekrar tekrar tebrik ediyorum. Elbette ki küçük eksiklikler vardı ama bunların üzerinde durmaya bile değmez, ileride çok daha güzel turnuvalar olacağını ümit ediyorum. Çok teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey,

Turnuvaya katılan tüm arkadaşları ve sizi ayrıca tebrik ediyorum. Fakat Hakan bey için bir parantez açmadan geçemeyeceğim. Gösterdiğiniz özveri, emek ve masa tenisine katkı sağlamanızdan dolayı ellerinize, yüreğinize sağlık diyorum. Çok kısıtlı imkanlarla ve hiç bir menfaat beklemeksizin bu turnuvayı iyi bir şekilde organize ederek bitirmenizden dolayı sizi tekrar tekrar tebrik ediyorum. Elbette ki küçük eksiklikler vardı ama bunların üzerinde durmaya bile değmez, ileride çok daha güzel turnuvalar olacağını ümit ediyorum. Çok teşekkürler,

Mehmet bey,

asıl ben size, Kadir beye, Mustafa beye ve diğerlerine teşekkür etmem gerekir. Bu küçük eksikliklerin olacağını bile bile geldiğiniz ve bize güzel masa tenisi izlettirdiniz.

Dediğiniz gibi imkanlar ancak bu kadarına imkan verdi. Umarım bir dahaki sefere tekrar gelirsiniz ve daha iyisini yapmaya çalışırız.

Herkese tekrar teşekkürler, özellikle 3 tane güzel file getiren Mustafa ALTUNOK abimize....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan bey böyle bir organizasyona öncülük yaptığınız için tebrik ederim. Hepimiz konuşmayı çok iyi beceririz ancak iş icraata gelince hepimiz kaçarız.

Turnuvaya bende katıldım. Güçlü rakipler arasından çıkamadık.

Ancak oraya takılan genç arkadaşlarla tanışma fırsatı bulduk. onların ortamını paylaştık, sanırım o genç arkadaşlarda mutlu olmuşlardır.

Tabiki süper bir ortam beklemiyorduk. sonuçta belediyenin halk için düşündüğü, isteyenin topuklu ayakkabılarla da oynayabildiği (zaman geçirebildiği) bir ortam dı.

Herşeye rağmen turnuva Hakan beyin bilgisayar ortamındaki katkılarıyla süper geçti.

Doğrusu istanbulda halkın bu kadar rağbet ettiği başka bir salon olduğunu sanmıyorum.

bence zaman zaman böyle küçük turnuvalar düzenlemek orada oynamaya gelenler için de bir artı olacaktır.

Daha büyük katılımlar için ise başka bir yer ayarlanabilinir. Örneğin 2.raiting Okmeydanında yapılabilir. tarih belli olursa yetkili arkadaşlarla görüşebiliriz.

2.Rating turnuvasında buluşmak dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Örneğin 2.raiting Okmeydanında yapılabilir. tarih belli olursa yetkili arkadaşlarla görüşebiliriz.

2.Rating turnuvasında buluşmak dileğiyle.

Daha büyük katılımlı rating turnuvası ve bunu da Okmeydanı salonunda yapmak güzel olur tabiki.

Salonun kira bedeli önemli faktör burada. Ben Haldun Alagaşta 4 masaya 5.5 saat için 65 tl ödedim.

3 TL katılım bedeli ile hemen hemen salon ücretini çıkarmış olduk. Buna yakın bir ücretlendirme olursa Okmeydanında da Mayıs-Haziran döneminde yeni bir turnuva yapabiliriz.

Bu arada 2.rating turnuvasının Trabzon'da yapılma ihtimali var. Bunu ben değil de Trabzon'da okuyan Ömer arkadaşımız organize edecek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 TL katılım bedeli ile hemen hemen salon ücretini çıkarmış olduk. Buna yakın bir ücretlendirme olursa Okmeydanında da Mayıs-Haziran döneminde yeni bir turnuva yapabiliriz.

Bu konuda yetkili arkadaşlar ile görüşüp ayarlamaya çalışırım.

siz zamanı belirleyin top u bana atın. (tabiki pinpon top)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada 2.rating turnuvasının Trabzon'da yapılma ihtimali var. Bunu ben değil de Trabzon'da okuyan Ömer arkadaşımız organize edecek.

Uygun zaman, mekan ve 16 ila 20 oyuncu ayarladığım zaman buradan bildireceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kim ne derse desin anlamam kulağımı tıkarım ama tek anladığım turnuvanın ne kadar harika geçtiğini ayrıca mehmetbey gibi profosyonel oyuncuyla oynadığım için çok mutlu oldum ve duygulandım tekrar ayrıyeten diyorum sırasıyla mustafa altınok abi kadir abi bora dileri yusuf boz ve sevyeye göre diğer arkadaşlarda turnuvada gösterdikleri özveri için teşekekürlerimi sunmakla yetiniyorum vede hakanbey bir melek masatenisçiler üzerinde doğan bir güneş en kısa zamanda tekrar turnuva olur inşallah

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..