Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy 05 Ve 64

Recommended Posts

Her ikisini de kullandım, şu anda Tenerg 05 kullanıyorum.

Tenerg 64, 05'e göre az da olsa hızlı, spinleri ve kontrolü hemen hemen aynı, atış açısı 05'in biraz daha yüksek geldi bana. Tenergy 64 ile masadan uzak olarak daha rahat oynanıyor, 05 masa başı veya 1 adım geriden daha iyi (Katalogda da yazıyor zaten), süngerleri sert hissi veriyor.

Her 2 lastik de üst düzey oyuncular için, daha önce çin lastikleri ile oynadın iseniz alışması daha rahat. FH'de her iki lastikte kullanılabilir, BH için Tenergy 05 olabilir, 64 zor.

oyun stilinizi ve seviyenizi bilmediğimden genel yazdım, çok iyi değil iseniz alternatif lastiklere yönelmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy 05'in masa başı spin potansiyeli tenergy 64'e göre daha yüksek. T05 sürekli spin düşünen oyunculara yönelik bir lastik gibi duruyor ama her nasılsa tekniği iyi bir oyuncu için T64 ün daha çok donanımı var. Orta mesafede T64'ün performansı daha iyi ama t05 kesinilikle kötü demek değil. T05 yine çok etkili spinler yapan oyuncular için çok daha uygun.

Her iki lastik de çok atıyor. Kesinlikle pasif oyuna sahip oyunculara göre değil. Blok, file önü toplarda ittirme gibi durumlarda hep spini düşünmezseniz karşı taraf çok kolay pozisyon yakalıyor. Ayrıca etkili kullanmak için gerçekten çok antrenman istiyor. 2.1 i kontrolsüz veya hızlı bulanlar için her ikisinin de 1.9 versiyonu çok makul bir kontrol olanağı veriyor.

Son olarak da t05 t64'e göre bayağı ağır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son olarak da t05 t64'e göre bayağı ağır.

Ben çift taraf T64 den sonra FH T05'e geçtim. Raket ağırlığımdaki fark pek hissedilir değil. O yüzden ikisi arasında 2-3 gramdan fazla fark olduğunu sanmıyorum.

Bir de Hıcın'ın T64 BH için zor yorumuna katıldığımı söyleyemem. Aksine bence 64 çok güzel BH lastiği.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben çift taraf T64 den sonra FH T05'e geçtim. Raket ağırlığımdaki fark pek hissedilir değil. O yüzden ikisi arasında 2-3 gramdan fazla fark olduğunu sanmıyorum.

Bir de Hıcın'ın T64 BH için zor yorumuna katıldığımı söyleyemem. Aksine bence 64 çok güzel BH lastiği.

Emre bey burada işte oyun kalitesi devreye giriyor :fildir: , tabirime baktım genel yazmışım ama tabiki yazılanlar benim görüşüm, benim seviyem için zor desem daha doğru olurmuş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emre bey burada işte oyun kalitesi devreye giriyor :fildir: , tabirime baktım genel yazmışım ama tabiki yazılanlar benim görüşüm, benim seviyem için zor desem daha doğru olurmuş.

Benim seviyem de vasat. Ama 64 biraz daha yumuşak hisli olduğundan daha kontrollü gibi. Gelen spiden 05 kadar etkilenmeyişi ve biraz daha alçak atması bence durumu kotarıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 9 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..