Jump to content
Masatenisi.org Forum

Antreman Topu Olarak Ne Kullanıyorsunuz?

Recommended Posts

Arkadaşlar ben egzersiz programı dahilinde çalıştırdığım öğrenciler için sportive ve selex topları kullanıyorum. Zamanla bazı arkadaşlar süngerleştiğini söylemiş tam tersi bizde birazda kirin tozun etkisiylemidir nedir zamanla sertleşiyor,ağırlaşıyor sankim.Kalitesiz olduğunu biliyorum ancak ne yapalım sebebi ucuz olması .Küçükler turnuvalarının yaklaştığı şu günlerde yoğun kapalı alan toplu antreman ve her hafta birçoğu üzerine basılarak çöpe giden 25-30 top. Ortam küçük olunca çok toplu çalışmalarda doğal bir durum.

Sizler hangi antreman toplarını kullanıyorsunuz? Diğer bütün kullandıklarınızla kıyaslarsanız artılar ve eksiler? ve tabiiki de FİYAT

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üzerine basılan toplar söz konusu olunca herkes çaresiz kalıyor.

Tavsiyem Donic Coach, Butterlfy ve Andro. Başka arkadaşlarım Tsp'nin antrenman toplarını tavisye ettiler. Toplu alımlarda distribütörler indirme yapabilir. Birebir görüşmenizi tavsiye ederim.

Aralarında maç topu diye kullanabileceğimiz kaliteye yakın olan toplar Andro Px toplarıydı. Bütün 3 yıldızlı toplarımdan daha geç sürede kırıldılar. Sebebi biraz daha elastik olmaları. Ama dış yüzeyini elinizle sıktığınızda 3 yıldız toplar kadar direnç gösterdiğini gördüm.

Fiyata gelince ezilen topların olmadığı durumlarda dayanıklılık ön planda olacak. Bu konuda tavsiyeler doğrultusunda TSP ve kendi tecrübelerimden yola çıkarak Andro diyebilirim. Uzun ömürlü oldukları için fiyatını defalarda çıkarıyorlar.

Çok toplularda top ezilmelerini engellemek için tavisye edebileceğim birşeyler olabilir belki. Mesela çok toplu çalıştırırken topu atan çocuğun karşısına bir çocuk koyup onun toplarını yere düşmeden kovda toplamasını sağlayın. Bu topu toplayan çocuk için de faydalı olacaktır. Ya da aralarında maç yaptırıp herkese yenilen bir çocuğa kırılan topların çöpe atılması gibi bir ceza uygulanabilir. Topları bir çöpte toplayıp çocuklara nutuk atılabilir.(Biliyorum çok klasik!)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Yorumlar ve öneriler için teşekkür. Stag 2 yıldız top hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu toplar bu yıl ki Sivas il MEB minikler maçlarında kullanılacakmış.3 lü 2,70 ytl fiyat olarak. Zaman azaldı çocuklar alışsın diye alsam mı yoksa kadere kısmete mi desem. Birçok okulun bu durumdan haberi yok benim belki kendimce bu ğirişimim etik olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..