Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahta Yapımı Ve Ağaçlar

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba; Tahta yapımında kullanılan ağaçların özellikleri hakkında (koto limba hinoki vs..)bilgisi olan var mı ?? Lastikleri elimize alınca sünger ve lastik sertliğinden, kalınlığından, üst yüzeyinden, pütür sıklığından lastiğin karakterini az çok tahmin edebiliyoruz. Ama konu tahta olunca benim oynamadan tahmin edebileceğim tek konu karbon kullanılmış mı?? Mesela balsa tahtalar hisli olur vs gibi bir bilgisi olan var mı??? :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forumda daha önce bu konular konuşuldu, aratırsan bulursun. ingilizcen varsa butterfly'ın sitesinde tek tek hangi ağacın ne olduğu anlatılıyor...

Arattırdım ama bulamadım, butterfly ın sitesinde de aklım karıştı (ingilizce yok)eğer linkler varsa çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

? ya bence smiley'ler arasında "sen ne ayaksın" smiley'i eksik kalıyor. Bunu şimdi anladım :)

Tsu sende benim gibi yazmışsın, sen ne ayaksın kısmını anladım da, smiley'i kısmını anlamadım. Nedir bu smiley, okurken azdaha düşüyordum sandalyeden anlamak için..???

Arda sırada ateşe benzin atmak iyi olur...Ortalığın ısınsınmasından çok aydınlatılmasına ihtiyacımız var...

Ahan da yazarken düştüm ... Ben düştümde okuyana ne olur bilmem artık..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

<_<-_-:fildir::lol: <---- bunlar smiley oluyor abi :)

bu da ağaç çeşitleri

http://www.butterflyonline.com/shake_wood_types.asp

ingilizce bilmiyorsan www.altavista.com'da babel fish'e veya google'da türkçe çevirisini yaptırabilirsin...

Smiley demek bunlarmış... Kendim kaşındım masajla sorsam rezil olmuyacaktım, ben en iyisi ağaçlara yöneleyim belkim bu konuda sesimi çıkarmayıp madara olmam en azından..

Ne olacak benim bu halim, oyun desen oyun yok bilgi desen hiç yok, ben en iyisi geyik muhabbetinin bol olduğu forumlara yelken açayım, burada konuştukça batıyorum.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Helal olsun şu Japonlara selvi ağacını bize senelerdir Hinoki adı altında pazarlıyorlar. Bizimde senelerdir ürettiğimiz kavak ağacımız var ama bizim ülkede sadece limon sandığı veya ucuz mobilya malzemesi oluyor.

Bu kavak ağacı japonların ülkesinde yetişseydi hafif diye allar pullar bizlere yine (on kat fiyatla) satarlar. Adınıda Hikovak bile koyarlardı..!!!

Bizde birbirimize tek katlı hikovağım var, diğerimiz benimki beş katlı zylon karışımlı felan falan gibi.. Azıcık da fantezilenelim dedim..

Fanteziye bakın artık ağaç cinsi bile rüyalarımıza giriyor..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Japon bu yapar mı yapar Selim abi. İsterse bizim kavakları kökleyip ülkesine götürür, hikovak diye getirir bize satar dediğin gibi. Dünya üzerinde Türklerden daha uyanık bir milletin yaşıyor olması inanılır gibi değil. Atom bombalarının yan tesiri olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sağol Ertan Abi, bu biraz kurtarır hinokinin karizmasını.

Yıların selvisi Japonların sayesinde Hinoki olup karizmayı kurtarmış zaten, esas bizim karizmayı kim kurtaracak ?? Bizide Japonya'yamı ekseler acep..!!!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya siz neden hinokiyi bizim selviden daha karizmatik buluyosunuz ki? Yok mu bizim de selvi boylularımız, hele bir de al yazması varsa...

Hinoki boylu kimmiş, adamlar kısacık zaten. :P:

Adamlar yazmış zaten Kiso Hinoki diye.. Kısa Hinoki yani kısa selvi adamlar kendilerini bildiklerinden hinokinin başına kısayı koymuşlar. Japon hinokisi almak istiyorsanız mutlaka başında kısa yazanı alın yazmıyanları selvi ağacıdır.

Ben işleri iyicene ilerletmişim ya profisyonel olmuşum iyiden iyiye...Heh heh

Bilmediğiniz bir şey olursa direk bana sorun ben bilgi çok sizlere Güzin abilik yaparımm..

Bu bilgiler almaya satmaya kullanmaya uygun olmaya bilir aman dikkat..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 53 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..