Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Yapıştırmada Sorun

Recommended Posts

önceden sriver fx lastiklerimi su bazlı ile kullanıyordum 3 hafta önce solüsyona geçtim ve alışmak ta biraz zorluk cektim lastiklere, hız ve kontrol sorunu yasadım biraz ama düne kadar biraz olsun alıştım ve solusyon ile devam etmeye karar verdim... fakat dün antremanda lastilerimi söküp bir daha takayım dedim pek iyi yapışmadıgı süphesi ile... neyse sonra zaten ilk yapıştırmam ile genişleyen lastikler biraz daha genişledi ama en kotu olanı düzgün yapıştıramadım ve arada boşluklar kaldı ve lastiğin yüzey dalgalı bir hal aldı ben de bir daha söktum ve yine yapıştırdım sadece forhend i ama .... sonuç olarak lastikler çok genişledi gerildi kontrol etmekte dün baya zorlandım ve foruma bir danısayım dedim sizce ne yapmam lazım acaba söksem lastikleri bekletsem lastikler ceker mi ya da tasan kenarlarını mı keseyim ? :acaba::frust:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

önceden sriver fx lastiklerimi su bazlı ile kullanıyordum 3 hafta önce solüsyona geçtim ve alışmak ta biraz zorluk cektim lastiklere, hız ve kontrol sorunu yasadım biraz ama düne kadar biraz olsun alıştım ve solusyon ile devam etmeye karar verdim... fakat dün antremanda lastilerimi söküp bir daha takayım dedim pek iyi yapışmadıgı süphesi ile... neyse sonra zaten ilk yapıştırmam ile genişleyen lastikler biraz daha genişledi ama en kotu olanı düzgün yapıştıramadım ve arada boşluklar kaldı ve lastiğin yüzey dalgalı bir hal aldı ben de bir daha söktum ve yine yapıştırdım sadece forhend i ama .... sonuç olarak lastikler çok genişledi gerildi kontrol etmekte dün baya zorlandım ve foruma bir danısayım dedim sizce ne yapmam lazım acaba söksem lastikleri bekletsem lastikler ceker mi ya da tasan kenarlarını mı keseyim ? :acaba::frust:

Hızlandırıcı etkisi veren eski solvent bazlı solüsyonlardan bahsediyorsun değil mi? Öncelikle bunlar artık yasaklandı. Resmi turnuvalara katılmıyorsan çok da problem değil devam et solüsyona. Zaten bizim hakemler Enez cihazını kullanmıyor.Oynasan da farketmezler ama etik değil.

Gelelim senin soruna. Uzayan kısımları kesinlikle kesme. Daha sonra çekiyorlar tekrar yapıştırmak istediğinde tahtaya kısa geliyorlar. Bunu sakın yapma.

Solüsyonlardaki en büyük sorun süngerde zamanla birikiyorlar. Sen tekrar solüsyon sürsen de beklenen atma hissini tam alamıyorsun. Çözüm olarak şunları öneririm:

Öncelikle uzamış lastiğini sök. Oda ortamında en az 1 gün beklet ki eski haline gelsin. İnceltilmiş solüsyon kullan. Çok fazla kat sürme ve lastiğin uzamasına ve terse kıvrılmasına fırsat vermeden tahtaya yapıştır. Bu şekilde hiçbir sorun yaşamazsın. Yapıştırdıkdan yarım saat sonra raketin mükemmel kontrollü hisli bir hale gelir. Birikmiş solüsyonu da sık sık temizle. Eski tip solüsyon kullanmak çok ince bir iştir. Tam bir sanattır diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hızlandırıcı etkisi veren eski solvent bazlı solüsyonlardan bahsediyorsun değil mi? Öncelikle bunlar artık yasaklandı. Resmi turnuvalara katılmıyorsan çok da problem değil devam et solüsyona. Zaten bizim hakemler Enez cihazını kullanmıyor.Oynasan da farketmezler ama etik değil.

Gelelim senin soruna. Uzayan kısımları kesinlikle kesme. Daha sonra çekiyorlar tekrar yapıştırmak istediğinde tahtaya kısa geliyorlar. Bunu sakın yapma.

Solüsyonlardaki en büyük sorun süngerde zamanla birikiyorlar. Sen tekrar solüsyon sürsen de beklenen atma hissini tam alamıyorsun. Çözüm olarak şunları öneririm:

Öncelikle uzamış lastiğini sök. Oda ortamında en az 1 gün beklet ki eski haline gelsin. İnceltilmiş solüsyon kullan. Çok fazla kat sürme ve lastiğin uzamasına ve terse kıvrılmasına fırsat vermeden tahtaya yapıştır. Bu şekilde hiçbir sorun yaşamazsın. Yapıştırdıkdan yarım saat sonra raketin mükemmel kontrollü hisli bir hale gelir. Birikmiş solüsyonu da sık sık temizle. Eski tip solüsyon kullanmak çok ince bir iştir. Tam bir sanattır diyebilirim.

nasıl inceltecegim solusyonu tiner ile falan mı? ayrıca eski solusyon kalıntılarını elimle ufalayarak cıkarabilir miyim ? bu arada lastiği yapıştırırken genişlememesi ve arada bosluk kalmaması için nasıl yapıştırmam lazım ilk yapıştırmam da tecrübesizlik ile elimle bastırdım ve arada tümsekler oluştu rulo gibi bişey mi kullanmalıyım ? yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nasıl inceltecegim solusyonu tiner ile falan mı? ayrıca eski solusyon kalıntılarını elimle ufalayarak cıkarabilir miyim ? bu arada lastiği yapıştırırken genişlememesi ve arada bosluk kalmaması için nasıl yapıştırmam lazım ilk yapıştırmam da tecrübesizlik ile elimle bastırdım ve arada tümsekler oluştu rulo gibi bişey mi kullanmalıyım ? yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Daha önce de belirttim. Eski tip solüsyonla yola devam etmek çok incelik istiyor. Süngerden birikinti temizlemesi ayrı bir dert. Kullandığın solüsyon katı ise çabuk birikir. Her yapıştırmada aynı hissi alamazsın. Bu işe devam etmemeni tavsiye ederim. Yine de sen bilirsin. Elinde orjinal solüsyon varsa yarın öbürgün o da bitecek. Tümsekler oluşabilir hiç önemli değil daha sonra o tümsekler kendiliğinden düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce de belirttim. Eski tip solüsyonla yola devam etmek çok incelik istiyor. Süngerden birikinti temizlemesi ayrı bir dert. Kullandığın solüsyon katı ise çabuk birikir. Her yapıştırmada aynı hissi alamazsın. Bu işe devam etmemeni tavsiye ederim. Yine de sen bilirsin. Elinde orjinal solüsyon varsa yarın öbürgün o da bitecek. Tümsekler oluşabilir hiç önemli değil daha sonra o tümsekler kendiliğinden düzelecektir.

yardımınız için teşekkürler dün söktum lastiği ve biraz cekti antremandan önce yapıştarayım bakalım aksam antremanda nasıl sonuçlar alacagım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kusuruma bakmayın ama dayanamayıp yazının içinde kendimi bulu verdim. Bu tarz güncelliğini yitiren yazılar forumun içinde binlerce var. Esas benim için dayanılmaz kısmı kural hatasını nüksetmesi, artık solüsyonlama işi tarihin sayfalarında kaldı. Güncelliğini yitirmiş bu tarz konuları özel mesajlar atarak araştırabilirdiniz. Forumun en büyük özelliği yeni başlıyanlara yada yeniden başlamak istiyenlere güncel bilgileri en doğru aktara bilmek sanırım, tekrar kusuruma bakmayın azıcık duyarlı yazarsak daha etkili ilerlemeler olur demek istiyorum.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

solüsyon içindeki solventlerin kanser, sinir sistemi hastalıkları, akciğer ödemi gibi şeylere sebebiyet verebileceğini ve bu yüzden yasaklandıklarını hatırlatayım.

Esas olan kısmı bu zaten sağlık için spor yapıyoruz. Sağlığımızı kaybetmek için değil. Bırakalım artık bu kimyasal işini sağlığımıza bakalım eldeki yeni ekipmanlarla eşitliği bozmadan zevk almaya çalışıp ilerleme kaydetmeye çabalıyalım.

Kırmızı ışıktada artık duralımda azıcık kurallara uyalım.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir sorum olacak Parafinli Booster'lar sağlık açısından bir sorun oluşturuyor mu ? Mesela ben solüsyonla yapıştırılmış bir raketi çantama attım çantayı her açışımda inanılmaz rahatsız edici bir koku vardı ve bir süre sonra başım da döndü. Bir de onlarca böyle raket olan bir salonu düşününce solüsyon iyi ki yasaklanmış diyorum. Şu an parafin kullanan biri olarak parafin de aynı etkide mi çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eski lastiklerle solüsyon kullanmadan da oynanır tezini hep savundum..halada savunuyorum..yeni nesil lastikler tabiri caizse ateş pahası..en ucuzu 65-70 lira..çift taraf kullanmaya kalksak 150 lira gitti..e birde kısa ömürde cabası..normal lastikle 1 sene belki dahada uzun süre oynayabilirken,yeni nesil lastikler gördüğüm kadarıyla 2-3 ayda ömürlerini tamamlıyor..ve dikkatimi çeken olay solüsyonun legal olduğu zamanlarda lastiğine solüsyonun s sini bile sürmemiş oyuncuların yasaklardan sonra ne yapıcam ne edicem kaygısına düşmeleri..ben bir lastiğe 3 ayda bir onca para veremem diyerek eski tip lastiklerin en uzun ömürlülerini tercih etmeye bakıyorum..ekipmana bu kadar takılmıyorum..biliyorumki iş herşeyden önce oyunculukta..yemişim solüsyonuda,solüsyonlu lastiğide..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

.biliyorumki iş herşeyden önce oyunculukta..yemişim solüsyonuda,solüsyonlu lastiğide..

Solisyonlanmış lastiği yerken dikkat et Çağan kimyasal içerir. Yemeden önce ben söyliyeyimde ne olur ne olmaz..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaslar yazdıgınız yorumlar için sagolun ben istedigimi aldım yazdıgınız yorumların içinden... dün antreman da da denedim gayet güzel sonuçlar elde ettim... ama su nu da soyleyeyim sriver ile solusyonsuz oynamak ilk basta anlayamamıstım ama biraz sorunlu... ne yapayım bir kere almıstım ekipmanı hatta ilk aldıgım da su bazlı ile yapıştırıp 3 4 ay ole oynadım teknigimin iyice oturması için biraz pişmanlıkla da olsa geçtim solusyona ve benim şimdiki aklım olsa en basta sriver g3 alır hiç solusyon işine girmezdim ne var ki yaptık bir hata ve ögrenci oldugumuzdan oyle kolay olmuyor ekipman degiştirmek birden... saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Parafin de sağlığa zararlı bir maddedir.

Yararlı değildir, orası kesin. Yoksa her akşam yatmadan önce 1 bardak için derlerdi...

Fakat ben kullandım parafin ( Donic SOLO 'da özellikle ). Ve günlerce ağzı açık kaldığı oldu şişenin ne kokusunu duydum ne de şişede azaldığını gördüm.

Uçucu değil yani. Eğer hala eski tip lastik kullanıyorsanız bence parafin kullanın, ucuz ayrıca.

Böylece solüsyon satanlar da vazgeçer artık satmaktan yavaş yavaş...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 112 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..