Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ufak Bir Sorum Olacak?

Guest Taner Esen

Recommended Posts

Öncelikle Merhabalar,

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Arkadaşlar Okuldaki masatenisi turnuvasında mücadele etmekteydim. Setler 21 li olup 5 er 5 er servis kullanılıyordu. 3 set oynanıyordu. 1. Seti ben kazandım. 2 Seti rakibim kazandı. 3. Sette 20-20 oldu ve servis sırası ondaydı. 1 defa kullandı ve sonucunda sayı oldu sıra bende olması gerekmiyormu? Yani uzatmalarda servisler tek tek kullanılmıyormu? Eğer öyleyse bunu kanıtlamam lazım. Federasyonun vs. nin sitesine baktım ancak bulamadım.

Hoca laftan anlamıyor Ne kadar itiraz ettisem boş. Elimde bi belgeyle gidersem bu maçı tekrarlatırım diye düşünüyorum..

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle Merhabalar,

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Arkadaşlar Okuldaki masatenisi turnuvasında mücadele etmekteydim. Setler 21 li olup 5 er 5 er servis kullanılıyordu. 3 set oynanıyordu. 1. Seti ben kazandım. 2 Seti rakibim kazandı. 3. Sette 20-20 oldu ve servis sırası ondaydı. 1 defa kullandı ve sonucunda sayı oldu sıra bende olması gerekmiyormu? Yani uzatmalarda servisler tek tek kullanılmıyormu? Eğer öyleyse bunu kanıtlamam lazım. Federasyonun vs. nin sitesine baktım ancak bulamadım.

Hoca laftan anlamıyor Ne kadar itiraz ettisem boş. Elimde bi belgeyle gidersem bu maçı tekrarlatırım diye düşünüyorum..

Şimdiden teşekkürler...

Taner selam.20-20 olduğu zaman 2 sayı farkını yakalayan maçı kazanır.Bu arada servislerde değişerek atılır.Yani maçı tekrarlatabilirsin.Ancak setlerin artık 11 li olup 2 şer servis kullanılmasının doğru olacağınıda hatırlatman iyi olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Tufan Yalcin" : Teşekkür ederim bilgilendirme için... 21 lik oynanıyor ve 3 set 2 sini alan kazanır şeklinde.

"Umur" : Söylediğine katılıyorum desem yeridir. Bu maçı geçtikten sonra karşıma çıkacak olanlar bile beni desteklediler hocaya itiraz ettler ama hoca kovmaktan beter etti. Bende elimde bi kanıtla gidicem inş. tekrarlar...

"Hakan Kırık" : İncelemistim ama demekki dikkatli bakmamısım... Gerçekten Çok teşşekkürler...

Tekrar Hepinize Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Oktayyavuz,

tevellüt kaç?

21lik setleri eskiler bilir. hocada eskide kalmış anlaşılan.

21 lik set de neymiş? hangi kurala göre. Ayrıca hadi kural tamam diyelim 20-20 eşitlikten sonra çift sayılı farka ulaşan macı alır ve servisler teke düşer. Hala turnuvalarda 21 sayı üzerinde set var mı? bu okul turnuvasını kim düzenliyor? hoca dediğiniz kişi hakem mi?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oktayyavuz,

tevellüt kaç?

21lik setleri eskiler bilir. hocada eskide kalmış anlaşılan.

Ülee biri bana böyle bir soru sorsa direk teşekkür ederim..Düşünsenize bizim yaş çift tavan yapmış ama birisi tevellüt kaç diye soruyor.. Direk olarak 14 derim ama etrafımdakiler 15 deyip duruyor, e tabiki bende üzülüyorum 1 yaş 1 yaştır diye..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

doktor : 'kaç yaşındasınız?'

kadın: '35'

doktor: 'ne zamandan beri?'

bu anlamda ben de 36-38 diyebilirim : ))

İbrahim hocam yaş 30 az biraz aklımız yeter. Kanımca sen daha iyi bilirsin hislerim yol yarısı geçti diyor 36-38 varmısınız? 45 yaşlarında bi öğretmen abi ile 21 sayı üzerinden oynamıştık. Olmaz dedik ama oldurmuştu.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..