Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly'ın Yeni Lastiği: Roundell

Recommended Posts

Gözümüz aydın olsun, Butterfly cebimizdeki son meteliğede göz diktiğinin bir habercisi sanırım. Artık bizleri rahat bırakmalarını diliyorum, millete yeni malzeme denetirmekten oyunlarını oturtmaya fırsat bıraktırmıyorlar.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gözümüz aydın olsun, Butterfly cebimizdeki son meteliğede göz diktiğinin bir habercisi sanırım. Artık bizleri rahat bırakmalarını diliyorum, millete yeni malzeme denetirmekten oyunlarını oturtmaya fırsat bıraktırmıyorlar.

ktm

ah Selim abi,bir gün şu yorumların beni öldürecek :gulumse: bence butterfly yahut diğer malzeme üreticilerinin hiçbir suçu yok..onlarda ticari faaliyet yürüten her marka gibi maksimum kar amacı güdüyo ve bunun için ne gerekiyorsa yapıyorlar..ve hedef kitle hep biz amatörler..aslında amatör ruhlularıda 2 gruba ayırmak lazım artık..profesyonel amatörler ve amatör amatörler..(amatör oğlu amatör gibi birşey oldu bu ama neyse..)..profesyonel amatörler işine bakıp elindeki ekipmanla oyununu ilerleten kesim,amatör amatörlerde maymun iştahlarıyla her önüne gelen ekipmanı deneyip bir sonuca varacağını düşünen ,daha doğrusu hayal eden kesim..acaba rüyadan ne zaman uyanacak bu kesim çok merak ediyorum..iyi uykular..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ah Selim abi,bir gün şu yorumların beni öldürecek :gulumse: bence butterfly yahut diğer malzeme üreticilerinin hiçbir suçu yok..onlarda ticari faaliyet yürüten her marka gibi maksimum kar amacı güdüyo ve bunun için ne gerekiyorsa yapıyorlar..ve hedef kitle hep biz amatörler..aslında amatör ruhlularıda 2 gruba ayırmak lazım artık..profesyonel amatörler ve amatör amatörler..(amatör oğlu amatör gibi birşey oldu bu ama neyse..)..profesyonel amatörler işine bakıp elindeki ekipmanla oyununu ilerleten kesim,amatör amatörlerde maymun iştahlarıyla her önüne gelen ekipmanı deneyip bir sonuca varacağını düşünen ,daha doğrusu hayal eden kesim..acaba rüyadan ne zaman uyanacak bu kesim çok merak ediyorum..iyi uykular..

Cagan bu yorumuyla, bir gerçeği en yalın şekliyle ifade etmiş.. Tebrik ediyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla siz profesyonel amatörlüğe erişmişsiniz, sizin için güzel birşey. Ama reklamaların etkisiyle, deneme merakıyla vs davranan kişiler için 'amatör oğlu amatör, maymun iştahlı gibi tabirler kullanmak hiç hoş değil. Söylediğin şey doğru ama ifade tarzını doğru bulmadım.

Pardon ama ben o yazıda hakaret unsuru bulamadım. Ayrıca Çağan Abi'nin 1-2 ekipman deneyenlere lafı yok. Her hafta lastik yada tahta değiştiren insanlar var. Oyuncunun bir raketin tüm açılarına alışması 2 yıl sürdüğüne göre bu oyuncu tipinin kendini geliştirmesi baklenemez. Amatör demek bu işten ekmek yemeyen demektir. Bu işten para kazanmayıp profesyoneller kadar iyi oynayanlar da amatör her hafta tahta , lastik değiştirip oyununu ileri götürmeyen de amatör. Aslında bu kişilere masa tenisçi değil de raketçi bile desek yeridir ama o kadarı da fazla olur belki.

Sonuç olarak Çağan Abi acı gerçekleri çarpıcı bir şekilde yazmış.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslen, ''Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla diyecektim'' .

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

-Tenergy/Tinerci, Roundell/Rende. Rendele yavrum rendele

-Roundell...Dell bilgisayar firmasıydı galiba? Ortaklık kurmuşlar. Çipli mi bu lastikler acaba? Akıllı lastik mi yoksa? Atıl kurt diyorsun hızlanıyor, kes oğlum diyorsun kesiyor...

-Roundell...Allround çağrışımı yapıyor. Hedef kitle allround oyuncular herhalde. Duydular bizim ALL+ tavsiyelerini hemen lastik çıkarıyorlar. Mayısta çıkaracaklar lastiği, milyonlarca masum allround oyuncu inanıp paraları bayılacak bir güzel ondan sonra o paralarla ver elini Hawaii... Hakikaten bu Butterfly çok uyanık yav. Bunlarla başedilmez.

-Lastik üstüne lastik çıkıyor. Yetişmek mümkün değil. Daha biz G3 piyade lastiğini deneyemedik neler çıktı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastik işide bizim tonlarca para döküp aldığımız cep telofonlarına döndü, hiç bir özelliğini kullanamadan(anlamadan) eskiyip çöpe gitmesi gibi birşey oluştu. Ekmek bile bayatlayınca atmaya kıyamıyoruz kaldıki 50-100 ekmek parası olan bir tek lastiğe biraz daha dikkatli olmak gerek diyelim.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Butterfly.co.jp sitesinde roundell satışta. Google translate ile yaılan çeviride bu cümleler var. Özetle seviyesini ilerletmek isteyen ve dinamik lastik isteyenlerin tercihi edebileceği bir lastik olduğunu vurguluyor. His konusunda iyi olduğunu söylüyor ve sesinin de etkileyici olduğunu belirtmiş. Lastiğin yumuşak olduğunu da eklememe gerek yok sanırsam...

http://translate.google.com/translate?prev...sl=ja&tl=en

potential) to get the rubber made. Spin speed and a high-tension rubber dominant performance of the foam control sheet and produce soft, comfortable sound of the ball at bat, and in harmony with the "ball more dynamic" and "feeling fine" is not sensible to you. Rubber is recommended for players to advance to play top level.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 44 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..