Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bu Tahta Üzerine Hangi Lastik Almalıyım?

Guest kaan keskin

Recommended Posts

düzeltmene cevap eklemek istedim, kaç yıldır oynadığını ve oyun tecrübeni bilmiyorum, öncelikle ilk kombin için bayağı hızlı bir tahta, umarım sıkıntı yaşamazsın,

eskiden olsa çok şey söylenebilirdi, ama yine de hazır raketten ilk defa kombiye geçtiğine göre ve masa başı oynadığına göre kesme oynamayı seviyorsan ve uygun pozisyoda hücuma geçebiliyorsan tackines d 1.9, daha ziyade hücum oynuyorsan sriver fx 1.9 veya rapid soft 2.0, masadan biraz daha açılarak oynayabiliyorsan hucüm ağırlıklı bir oyun için coppa jo silver 1.8 veya desto f2 1.8 kullanabilirsin,

söylediğin tahta ve oyun için bu lastiklerin herhangi birini kullanabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

heriki tarafta aynı lastiği tercih etmen başlangıç safhasında sana daha uygun olur, aynı lastiği aynı kalınlıkta fh-bh kullanmalısın, ilerde eksiklik hissedersen hocana veya bizlere danışıp değişiklik gerekiyorsa yaparsın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pardon SUPER CORE CELL OFF+

masaya yakın oynuyorsunuz

masadan en fazla 1 metre uzaklaşıyorsunuz

ilk kez raket yapıyorsunuz

beğendiğiniz tahta hızlı ve sert, esnekliği az, hissi az, hataya tahammülü olmayan, hırçın bir tahta.

atak oynadığınızı söylemişsiniz. hazır raketle atak oynamak bu tahtayla atak oynamaktan çok daha kolaydır.

böyle OFF+ veya OFF tahtalara hakim olmak, bunlara istediğiniz vuruşları yaptırmak üst düzeyde teknik beceri ister. Gelin siz vazgeçin bu OFF sevdasından. Alın bir ALL tahta. Ataklarınızı kontrollü kontrollü istediğiniz gibi rahat rahat yaparsınız. OFF tahtaların janjanlı sapları için boşuna para harcamayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tahtayı henüz almadıysan all veya all+ gibi tahtaları düşün, btf, joola, tibhar, andro, nittaku, dhs, donic vs...... gibi bir çok firmanın kaliteli tahtalarını inceleyebilirsin, off+ tahtalar teknik altyapısı olmayan veya yetersiz oyuncular için uygun değildir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili kaan, andro işçiliğini çok iyi bildiğim ve güvendiğim bir tahta, seni de beni de mahçup etmez, gönül rahatlığıyla alabilirsin, lastik olarak da roxon 500 sana çok hızlı gelebilir, her ne kadar tahta kontrollü de olsa oyunu kontrol etmek de zorlanabilirsin, o yüzden sriver fx 1.9 öneririm,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında Butterfly Primorac off - de fena olmaz. Üstüne çift taraf sriver fx 1.9 da iyi gider. Zaten masaya yakın oynuyorum demişsin ekstra hızlı carbonlu tahtalar oyun prensibin açısından sana zorluk çıkartabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben hücum ağırlıklı oynuyorum Sriver'ı düşünmüştüm.Rapid soft'u bh yemi takayım Fh ye mi?

Sriver allround oyun icin uygun, ben kullaniyorum. Sriver FX ile biraz daha atak oynayabilirsin. Benim fh sriver bh sriver fx, bazen raketi cevirerek sriver fx i fh olarak kullaniyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
sriver fx 1.9 al, senin işini fazlasıyla görür, sıkıntı vermez, ilerde belli bir süre kullandıkça sana yetip yetmediğine karar verebilirsin

merhabalar

abi bende bu lastiklerden almayı düşünüyordum fakat bunlar su bazlı değil ve yeni başyan birinin ayda 2-3 kez tuning falan yapamayacağını tahmin edebiliyorum.

acaba bunun su bazlısı olarak nitelendirilen g3fx dahamı iyi bir tercih olur?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhabalar

abi bende bu lastiklerden almayı düşünüyordum fakat bunlar su bazlı değil ve yeni başyan birinin ayda 2-3 kez tuning falan yapamayacağını tahmin edebiliyorum.

acaba bunun su bazlısı olarak nitelendirilen g3fx dahamı iyi bir tercih olur?

Solüsyon yasak değilken de yeni başlayanlar zaten solüsyonu sadece raketlerine lastikleri yapıştırmak için kullanıp sonra sök tak yapmıyorlardı. Yeni nesil G3Fx gibi lastikler sök tak yapılmış hissi ve hızı verme amacı ile üretilmiş lastiklerdir. Yani yeni başlayan yine paşa paşa Sriver'ını su bazlı ile yapıştırıp kullanabilir. Uzun lafın kısası yeni başlayanın tuningle vs. ile işi olmaz (bana göre).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam bak ben de sriver fx kullanıyorum sana tavsiyem sriver g3 fx gibi yeni nesil lastik al ilk alışma zamanı geçince sriver fx solusyon olmadan gitmio bu durum benim basımı baya agrıttı artık ayda bir sök tak yapmak zorunda kalıyorum eger yapabileceksen al ama benim şimdiki aklım olsa g3 alırdım hem legal hem de ugrastırmaz solusyon falan...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim şimdiki aklım olsa g3 alırdım hem legal hem de ugrastırmaz solusyon falan...

Acaba?

Bunu düşünmeden edemedim. Acaba G3FX veya yeni nesil lastikler diyelim, solüsyon kaşıntılarını dindirebilir mi? Çünkü Tenergy (yeni nesil lastiklerin en babayiğitlerinden) alıp hala "Acaba ben bunu solüsyonlasam nasıl olur?" diye soranlar, "Ben solüsyonladım. İlk başlarda çok süperdi, ama sonra lastik balon yaptı, yırtıldı, zayi oldu" diyen insanlar var dünyada. Bir sürü para verip solüsyon etkili lastik almışlar ama "uğraşmaya" devam ediyorlar anlayacağınız. İnsanoğlu bir kere pirelendi mi kaşınmadan duramıyor ki, ne yapsınlar. Ben diyorum ki, biz biz olalım, lastiklerimizi sevelim, koruyalım, onlardan çok şey de beklemeyelim. Elbet hataları olacaktır, kusursuz lastik olmaz. Lastiklerimiz bir hata yaptığında, onlara kızıp, hoyrat davranarak veya onları terkederek cezalandırmak yerine, karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinin dışına çıkmadan birlikte daha uyumlu yaşamanın yollarını arayalım ve beraber bir bütün olup daha sıkı çalışarak yapılan hatayı düzeltmeye çalışalım. Ortadoğu'daki barış ve istikrar ortamı ancak böyle kazanılabilir. Lastiklerimiz ister klasik ister yeni nesil olsun, onlardan medet ummayalım. Çok konuştum. Yani bu yazının anafikri şu oluyor: Maharet bilekte, bilekte! Bugünkü konferansımı (atıp tutma da denebilir) burada bitiriyorum. Hepinizi selamlıyor huzurlarınızdan ayrılıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Acaba?

Bunu düşünmeden edemedim. Acaba G3FX veya yeni nesil lastikler diyelim, solüsyon kaşıntılarını dindirebilir mi? Çünkü Tenergy (yeni nesil lastiklerin en babayiğitlerinden) alıp hala "Acaba ben bunu solüsyonlasam nasıl olur?" diye soranlar, "Ben solüsyonladım. İlk başlarda çok süperdi, ama sonra lastik balon yaptı, yırtıldı, zayi oldu" diyen insanlar var dünyada. Bir sürü para verip solüsyon etkili lastik almışlar ama "uğraşmaya" devam ediyorlar anlayacağınız. İnsanoğlu bir kere pirelendi mi kaşınmadan duramıyor ki, ne yapsınlar. Ben diyorum ki, biz biz olalım, lastiklerimizi sevelim, koruyalım, onlardan çok şey de beklemeyelim. Elbet hataları olacaktır, kusursuz lastik olmaz. Lastiklerimiz bir hata yaptığında, onlara kızıp, hoyrat davranarak veya onları terkederek cezalandırmak yerine, karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinin dışına çıkmadan birlikte daha uyumlu yaşamanın yollarını arayalım ve beraber bir bütün olup daha sıkı çalışarak yapılan hatayı düzeltmeye çalışalım. Ortadoğu'daki barış ve istikrar ortamı ancak böyle kazanılabilir. Lastiklerimiz ister klasik ister yeni nesil olsun, onlardan medet ummayalım. Çok konuştum. Yani bu yazının anafikri şu oluyor: Maharet bilekte, bilekte! Bugünkü konferansımı (atıp tutma da denebilir) burada bitiriyorum. Hepinizi selamlıyor huzurlarınızdan ayrılıyorum.

ongun abi :D: yine yaptın yapacagını ne diyeyim eger sonunda anafikir şu demesen hiç bişey anlamadım diyecektim bu yazından... :acaba:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ongun abi :D: yine yaptın yapacagını ne diyeyim eger sonunda anafikir şu demesen hiç bişey anlamadım diyecektim bu yazından... :acaba:

Gayet normal. Alıcılarınızın ayarıyla oynamayınız. Sorun vericiden kaynaklanıyor.

Yukarıdaki yazıyı kulübün kapısına as istersen. Yeni gelenler içeri girmeden okuyup afallasın.

"Biz nereye geldik böyle?" desinler. Size eğlence çıksın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..