Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ilk Combo Raketim

Recommended Posts

merhaba ben daha önce butterfly primorac 7000 kullanıyordum.yeni yaptığım combo raket

primorac carbon off+

yasaka new era max

bir kere denedim fakat bh yi tam olarak kontrol edemediğimi gördüm.yaptığım blokların hepsi dışarı çıkıyordu.sizce bh yi düzeltebilirmiyim(alışınca) yoksa bh lastiğini değiştirmem mi lazım.değiştirmem gerekiyorsa fazla pahalı olmayan önerilerinizi alabilirmiyim.(malum paramızı öncekii yaparken baya harcadık)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba ben daha önce butterfly primorac 7000 kullanıyordum.yeni yaptığım combo raket

primorac carbon off+

yasaka new era max

bir kere denedim fakat bh yi tam olarak kontrol edemediğimi gördüm.yaptığım blokların hepsi dışarı çıkıyordu.sizce bh yi düzeltebilirmiyim(alışınca) yoksa bh lastiğini değiştirmem mi lazım.değiştirmem gerekiyorsa fazla pahalı olmayan önerilerinizi alabilirmiyim.(malum paramızı öncekii yaparken baya harcadık)

Umur merak ettim; Sana carbon raket ve üstüne max lastik almanı kim tavsiye etti!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hazır raketten roket bir kombiye geçerken eski oyununun aynen devam edeceğini düşünmüyordun heralde, hocan çok hızlı ve kontrolü zor kombi seçtiğine göre sende gördüğü birşeyler olmalı, sen istikrarlı bir şekilde çalışırısan belli bir zaman sonra kombine tam alışır, istediğin oyunu kurabilirsin, bunun için aceleci davranmaman gerekiyor, tek yapman gereken bol idman ve hocanın tavsiyelerine aynen uyman, kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kulüpte hocam önerdi.6 yıldır masa tenisi oynadığım için konrolümde pek sorun yaşamayacağımı söyledi.fakat şu anda konudada söylediğim gibi bh de sorun yaşıyorum.

Ben Turushan kadar iyimser değilim..

6 sene hazır raketle oynadığını söylemişsin; hazır raketlerin çoğunluğu hücumdan daha ziyade savunma yönü ağır olan çok az atan raketlerdir. Bu raketlerden hücum ağırlıklı, carbon bir rakete geçmek ve max kalınlıkta lastik kullanmak hiç akıllıca bir iş değil, yada şöyle söyleyeyim ''benim mantığım almıyor''! Ayrıca, Bh'te sorun yaşıyorsan Fh tarafında da kuvvetle muhtemel aynı sorunu zaman içinde yaşayacağın söylenebilir!!

Hocanın senin için neden böyle bir kombinasyon hazırladığını özellikle Bh'te neden max bir lastik taktığını öğrenmeyi çok isterim..

Yanlız:

Polemiğe girmeyi çok sevmem fakat aklımdan geçenleri söylemekten şimdiye kadar hiç çekinmedim ''bu kombinasyonu bir hocanın önereceğine inanmıyorum...''

Bu iş, yeni araba sürmeyi öğrenmiş birisine ferari verip pistte sür deemeye benziyor.. Yeni araba süren birisi için önemli olan kontrollü ve dikkatli olmaktır.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mustafa hocam; sizin de bileceğiniz üzere,

önemli olan; hocanın, öğrencinin gelişimini iyi değerlendirmesi. Ben çok uyduruk bir raketten sonra alışma dönemi bitiminde hızlı bir pro kombiye geçmenin çok sakıncası olmadığını gönül rahtalığıyla söyleyebilirim, bunu öğrencinin hem teknik hem de kas ve kemik yapısını iyi değerlendirerek yapabiliriz, nitekim başarıyla uyguladığım örneklerim mevcut,

ancak sevgili umurun durumunu değerlendirecek olursak, ''kulüpteki hocam'' dediği kişi acaba kendi çalıştırıcısı mı yoksa bulunduğu ortamdaki hoca diye nitelendirdiği kişi mi?? hazır bir raketi neden 6 yıl boyunca kullandı veya buna izin verdi, şimdi neden böyle hızlı bir kombiyi önerdi? bunlar tahmin etmek zor, arkadaşımız sadece bhden yana sıkıntısı olduğunu söylüyor, eğer ki fhde sıkıntısı yoksa genel olarak bh tekniğinin yetersiz olduğunu veya eksik antrenman olduğunu söyleyebiliriz, bunu daha fazla çalışarak düzeltebilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir kere denedim fakat bh yi tam olarak kontrol edemediğimi gördüm.yaptığım blokların hepsi dışarı çıkıyordu.sizce bh yi düzeltebilirmiyim(alışınca) yoksa bh lastiğini değiştirmem mi lazım.

bir de arkadaşımızın dediği gibi sadece 1 kere deneyip bu yorumu yapmış, ben bile ilk aldığım raketi kullanırken zorlandığım dönemlerimi bilirim, en az 1-2 ay kullandıktan sonra tekrar burada görüşlerini yazarsa biz de durumu daha iyi değerlendirebiliriz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

primorac carbon off+

yasaka new era max

BH de lastik kalınlığını düşür demeğe dilim bile varmıyor, hocanız size aldırmış demekki bir bildiği var. Ne kadar bir süredir bu kombiyle oynuyorsunuz eğer yeni bir alışma sürecinde iseniz devam ama uzun bir süre kullandıysanız hocanıza tekrar danışın derim, çünkü bu ekipmanı size hazırlıyan hocanız bh de başka bir çözüm yolu düşüne bilir.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mustafa hocam; sizin de bileceğiniz üzere,

önemli olan; hocanın, öğrencinin gelişimini iyi değerlendirmesi. Ben çok uyduruk bir raketten sonra alışma dönemi bitiminde hızlı bir pro kombiye geçmenin çok sakıncası olmadığını gönül rahtalığıyla söyleyebilirim, bunu öğrencinin hem teknik hem de kas ve kemik yapısını iyi değerlendirerek yapabiliriz, nitekim başarıyla uyguladığım örneklerim mevcut,

ancak sevgili umurun durumunu değerlendirecek olursak, ''kulüpteki hocam'' dediği kişi acaba kendi çalıştırıcısı mı yoksa bulunduğu ortamdaki hoca diye nitelendirdiği kişi mi?? hazır bir raketi neden 6 yıl boyunca kullandı veya buna izin verdi, şimdi neden böyle hızlı bir kombiyi önerdi? bunlar tahmin etmek zor, arkadaşımız sadece bhden yana sıkıntısı olduğunu söylüyor, eğer ki fhde sıkıntısı yoksa genel olarak bh tekniğinin yetersiz olduğunu veya eksik antrenman olduğunu söyleyebiliriz, bunu daha fazla çalışarak düzeltebilir diye düşünüyorum

ben daha önce kulüp bazında değil kendi çalışmalarımla oynuyordum.bu sene külüp bazında oynamaya yeni başladım.hocamla yaklaşık 2-3 aydır antreman yapıyoruz ve o süreçte primorac carbon+ sriver l max raket kullandım(deneme amaçlı bir kaç kere) kontrolde hiç sorun yaşamadım bu yüzden böyle bir combo yapmamı önerdi hoca.fakat ben spini biraz daha iyi olduğu için ve etkili servisler kullanabilmek için new erayı seçtim.zaten lastiği ben seçtiğim için değiştirsemmi diye sruyorum hocam sriver değilde new era tavsiye etseydi o zaman kullanabileceğime tam inanırdım ama şimdi içimde biraz şüphe var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

raketi kontrol edip edemediğiniz sizden iyi rakiplerle oynarken daha iyi anlaşılır. o yüzden hemen bir hükme varmayın, biraz daha oynayın bakalım. rakete biraz daha alışın, sizi zorlayan antrenmanlar yapın, dişli rakiplerle maçlar yapın, o zaman raket kendini belli eder. hocanızın söylemesine gerek kalmadan siz anlarsınız karbon tahta ve atak max lastikler size fazla mı değil mi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında ben problemimi tam olarak açıklayamadım benim problemim bh blocta her topa hücüm yaptığım zaman problem olmuyor ama buda beni çok yoruyor block yapamamam raketten mi yoksa benden mi kaynaklanıyor bendeyse sorun çalışarak halledebilirmiyim eğer raketteyse o zaman değiştirmem gerekir.asıl sormak istediğim buydu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında ben problemimi tam olarak açıklayamadım benim problemim bh blocta her topa hücüm yaptığım zaman problem olmuyor ama buda beni çok yoruyor block yapamamam raketten mi yoksa benden mi kaynaklanıyor bendeyse sorun çalışarak halledebilirmiyim eğer raketteyse o zaman değiştirmem gerekir.asıl sormak istediğim buydu.

Burada verilen cevaplar seni tam olarak ikna etmeyecek. En iyisi daha kontrollü olacağına inandığın bir lastik takıp dene.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..