Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raketimi Nasıl Muhafaza Edebilirim?

RosieSmith

Recommended Posts

İyi günler herkese...

Uzun süredir foruma giremiyordum girsemde login olmadan bakıp konulara çıkıyordum öncelikle hepinize selamlar...

Bir combo raket yapıcaktım bu yüzden sağolun bir çok arkadaşın tavsiyesi ve önerisini almıştım ve raketimi aldım 1 hafta kadar önce. İmzamda yazıyor kombinasyon parçaları. Fakat raket kılıfım yok buradan almayı planlıyordum ama kalmamış hiç bir yerde. Şimdilik büyük CD çantasında getirip götürüyorum antremanlara :) Raketime baya özen gösteriyorum. Sizce nasıl bir şekilde korumalıyım? Odamda açık olarak dursa birşey olur mu? Birde üstünde lastiklerin toz vs oluyor genelde elimle siliyorum ama ne derece doğru bilgim yok. Sizce nasıl korumalıyım raketi? Önce tabiki bir kılıf alıcam ya sonra? Lastikleri nasıl temizliyebilirim?

Herkese teşekkür ederim şimdiden..

Bu arada raket elime çok güzel oturdu. En başda sıkıntı çektim ama alıştım şimdi. :)

İyi günler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastik tozlandığında bir parça pamuk al, ıslat ve hafifçe sık, lastiğe çok bastırmadan ( yüzeyine hasar vermemek için) sil, bunu her antrenman sonrası yapabilirsin, durumun uygunsa bunun için satılan köpük veya spreyler var, bunları da kullanabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastikleri korumak için "buzdolabı poşeti" ni önerebilirim, ucuz, bulması kolay.

(bu yiyecekleri derin dondurucuya koymakta kullanılan, 50 tanesi 2-3 ytl

civarında)

Lastiği ıslak süngerle (sarı bulaşık süngerlerinin sarı kısmı) sildikten

sonra ve kuruttuktan sonra, buzdolabı poşetinin içine koyun, ve elinizle

bastırıp silin tabiri caizse. poşet lastiklere yapışıp, hava almasını engelliyecek.

antreman sırasında poşetten çıkarttığınızda, poşetin iç kısmı poşeti koyduğunuz

yerdeki tozlara değmesi olanaksız olduğu için (ters çıkarmadığınız sürece), iç

kısmı, yani lastiğe temas eden kısmı hep temiz kalır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastikler için bazı firmalar lastik ile bazıları ayrı olarak lastik koruyucu bişey veriyorlar adını bilmiyorum şimdi...Onlardan alabilirsin bazı sitelerde var 5 lira civarında

Rakt için ise raket çantası lazım tabi .. Stag'ın bir çantası var bende tahta koruyucu ve raket çantası 2 parçalı yani...Stiga metal çanta var o da işini görür bence....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

asetat gayet ucuz ve kullanışlı bu konuda. Temizlemek içinse su gayet güzel. Yanımda köpük temizleyici olmadığı zaman su kullanıyorum ve köpüğü aratmıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tim'in sitesinde "Rubber Sheets" lastikler için kullanılmış. Diğer bazı yabancı alışveriş sitelerine de baktım, kouruyucu filmler için genellikle "Protection film" demişler. Bazıları da "Protective Film" demiş, kendinden yapışkanlıysa da "Adhesive Protection Film" yazmışlar. Bende Nittaku'nunki var, ama latin harfleriyle sadece Nittaku yazıyor.

Her neyse, çok önemli değil, ne olduğu anlaşılmıştır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..