Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hazır Raket Combo Fark

Guest fly

Recommended Posts

Hayir, hazir raketler hobi icindir. Lastikleri ve tahtasi da hobi amacli oldugu bilinerek profesyonel oynamaya pek musait degildirler. Bir kombinasyon raketin bir lastigi bir hazir raket fiyatidir. Kombinasyon raketlerde oyun tarziniza gore en uygun ekipman secilebilir. Butterfly in hazir raketlerinde addoy, pan asia, morim, wakaba, stayer ve flextra gibi lastikler vardir. Bunlar arasinda sadece flextra ayri olarak satilmaktadir.

Butterfly in combolar icin de birkac lastigini ornek verecegim. Mesela tenergy, sriver, bryce, feint long vs. Bunlar ile pro. bir raket olusturabilirsin.

butterfly i daha iyi bilecegini dusunerek onu ornek verdim, tabi ki pek cok marka var,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

en kötü combo raket en iyi hazır raketten bin kat daha iyidir! diyeyim siz anlayın :gulumse:

Eyvahlar olsun bu şimdimi söylenir. Benim Violini'de ben hazır almıştım Tsp lastikler vardı üzerinde bende diyorum neden kötü oynuyorum atıyım bu hazır raketi başımın çağresine bakayım o zaman..Forumdaki yazıları adam gibi okumassak olacağı buydu zaten..!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet kurtuluş yolu falsoyu anlamaktan geçiyor. Rakibin topa verdiği falsoyu okuyabiliyorsanız işin zor kısmı geride kalıyor. Size küçük bir test yapalım : :gulumse:

1-Rakip servis atarken raketiyle topun altına vurdu. Topu çok dolu olarak kesti. Top backhandinize alçaktan ve yavaş geliyor. Nasıl karşılarsınız?

2-Rakip servis atarken raketiyle topun üstüne, tepesine yakın noktaya vurdu. Topa ileri doğru spin hareketi verdi. Top forehandinize alçaktan, hızlı ve uzun geliyor. Nasıl karşılarsınız?

3-Rakip servis atarken raketini, raket yüzeyi masaya dik olacak yani fileye bakacak şekilde tutup, kolunu soldan sağa doğru hızla çekerek, topun göbeğine sürterek vurdu. Topa yan falso verdi. Top havada yanlamasına bir yay çizerek, backhandinize hızlı geliyor. Nasıl karşılarsınız?

Dikkat: Üç yanlış cevap bir doğruyu götürür.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1)uzun kesikle beraber hafif yukarı iterim

2)eğer o anda def bi tarz varsa block ama hafif bir off varsa içimde hoş bir side spiiiiin

3)ben o topu keserim deli gibi taaa masa altına kadar

Ben falsoyu öldürür flipping denerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1. Hafifçe dokunup topa kendi spinini kullandırarak file dibine bırakırım.

2.Topspin çekerim

3. Bileğimi topun falsosunu devam ettirecek şekilde çeviririm ve topu karşı tarafa hızlı yollarım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benden tavsiye..siz hepsine spin çekin en iyisi :D: yoksa Ongun abinin sınavından geçemezsiniz.. :P:

Ongun Hocanın sınavlarına spin çalışmadan gelmeyin . Eskiden beri sıfırcı (spinci) hocadır. Ben şimdiden söyliyeyim de.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tırtık takana cetvelle vurma cezası var mı?

Tırtık konusuna Çağan Bey bakıyor, sevdiği bir malzemedir tırtık, araştırmalarının ve geliştirmelerinin sonuna geldi. Çok kısa bir süre içinde Doçentlik tezini bu konuda vercek..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tırtık konusuna Çağan Bey bakıyor, sevdiği bir malzemedir tırtık, araştırmalarının ve geliştirmelerinin sonuna geldi. Çok kısa bir süre içinde Doçentlik tezini bu konuda vercek..

ktm

aman diyeyim tırtıkçıysanız benim sınavıma gelmeyin..sözlü 0 yazılı 0 bırakırım valla sittin sene sürünürsünüz..okulunuz uzar :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hepiniz sınıfta kaldınız! Üç servisi de raketin sapıyla karşılarsınız. Şaka bir yana ben arkadaşa o soruları sorarken basit cevaplar bekliyordum aslında. Ama görüyorum ki ne flip kalmış, ne topspin, ne fastspin... Bütün alengirli vuruşları kullanmışsınız maşallah.

: ralpavec

1-Kesik gelen topun altına girip, topu yukarıya doğru hafif ittirerek kesersiniz.

2-Hızlı gelen spinli topu, raketi hafif kapayarak karşılarsınız. Eğer vuruş esnasında kolunuzu hafif ileri doğru hareket ettirirseniz top karşıya daha hızlı gider.

3-Yan falsolu topları karşılarken de, top saat yönünde dönerek geliyorsa, topu karşı sahanın sol köşesine doğru atmaya çalışın, top saat yönünün tersine dönerek geliyorsa da topu karşı sahanın sağ köşesine doğru atmaya çalışın. İki durumda da topunuz orta çizgiye doğru gidecektir.

Bahsi geçen Ongun Hoca'yla tanışmayı da çok isterim. Benim de adım Ongun.

Sınıf dağılabilir ^_^

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hepiniz sınıfta kaldınız! Üç servisi de raketin sapıyla karşılarsınız. Şaka bir yana ben arkadaşa o soruları sorarken basit cevaplar bekliyordum aslında. Ama görüyorum ki ne flip kalmış, ne topspin, ne fastspin... Bütün alengirli vuruşları kullanmışsınız maşallah.

: ralpavec

1-Kesik gelen topun altına girip, topu yukarıya doğru hafif ittirerek kesersiniz.

2-Hızlı gelen spinli topu, raketi hafif kapayarak karşılarsınız. Eğer vuruş esnasında kolunuzu hafif ileri doğru hareket ettirirseniz top karşıya daha hızlı gider.

3-Yan falsolu topları karşılarken de, top saat yönünde dönerek geliyorsa, topu karşı sahanın sol köşesine doğru atmaya çalışın, top saat yönünün tersine dönerek geliyorsa da topu karşı sahanın sağ köşesine doğru atmaya çalışın. İki durumda da topunuz orta çizgiye doğru gidecektir.

Bahsi geçen Ongun Hoca'yla tanışmayı da çok isterim. Benim de adım Ongun.

Sınıf dağılabilir ^_^

Sayın Hocam sınıftan önce biz dağıldık, şimdi ne yapacağız...??

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..