Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raketin Kenarını Kapatmak

zhd Emre

Recommended Posts

Sonunda yaptırdım raketlerimi. Oynadım guzel ama kenar bandı yok rakette. Ben de kendim kapatmayı düşünüyorum. Aklımda bir kaç malzeme var, ama neyle nasıl yapıştıracağımı bilmiyorum. Lastikleri de örtsün, boydan boya kaplasın istiyorum. Ya kaynatılıp yumuşatılmış balsa kullanacağım, ya da bi bez parçası keseceğim. Balsa daha iyi geliyor bana, hem vernikleyince güzel durur. Sizin fikirleriniz nedir bu konuda, neyle yapıştırayım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonunda yaptırdım raketlerimi. Oynadım guzel ama kenar bandı yok rakette. Ben de kendim kapatmayı düşünüyorum. Aklımda bir kaç malzeme var, ama neyle nasıl yapıştıracağımı bilmiyorum. Lastikleri de örtsün, boydan boya kaplasın istiyorum. Ya kaynatılıp yumuşatılmış balsa kullanacağım, ya da bi bez parçası keseceğim. Balsa daha iyi geliyor bana, hem vernikleyince güzel durur. Sizin fikirleriniz nedir bu konuda, neyle yapıştırayım?

kenar bandı kullanmak kişinin tercihine kalmış..ben kullanmayı sevmem normalde ama tahtamın kenarında birkaç vuruk var ve kötü görünüyor..onları örtmek için kullanıyorum..bana kalırsa raket kenar bandı olmadan daha karizma duruyor..hele birde lastikler tahtaya 0 kesilmiş,ufak yahut büyük gelmemişse..ama illa koruma amaçlı kullanıcam diyorsan tek raket için satılıyor..fiyatıda 1-2 lira birşey..yahut olan biri varsa çevrende ondan al..yoksada al şu pansuman yaparken kullanılan flaster bantlardan sar etrafına :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne kullanacağım pek sorun değil, bulurum bir şey. Ama tahtaya ve lastiğe zarar vermeden ne ile yapıştırabilirim?

kenar bandı kendinden yapışkanlı zaten..seloteyp gibi düşün..dediğim flaster de öyle..ekstra birşey yapıştırcaksanda raketi ne ile yapıştırıyorsan onla yapıştır ama kumaşmış,balsaymış bunlara bulaşma bence lüzum yok..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında siyah kurdele de fena olmaz. Pritt'le de yapıştır mis gibi olur. Plasteri çıkartınca tahtanda yapışkanlık kalabilir o da kir toz çeker falan filan. Benim kafama kurdele daha çok yattı hatta ben de takacağım. (Sadece tahtayı örtecek şekilde)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Flaster de olur Kurdela da olur.Hatta kurdelayı sapa overgrip olarak da kullanabilirsin.bunun yanısıra

parlak şık ve havalı olsun dersen rafya bile olur.Ancak bunlar tahtanı sadece kirden koruyacaklardır.Ben ayrıca bir ustadan tahtanın vurmalara çarpmalara karşı daha sağlam olması için japon yapıştırıcı ile kenarların kapatıldığını duymuştum...Artık ne kadar sağlıklıdır bilemem...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben iki kat flaster üzerine siyah kurdele takmaya karar verdim. Kurdeleye süreceğim yapıştırıcı tahtaya ya da lastiğe değilde sadece flastere deyeceği için hiç bir sorun olmayacak ve üç kat koruma sağlayacak. Ben de konuyu açmadan önce birkaç arama yapmıştım, arkadaşın rengarenk çalışmasını gördüm. Ama kenarını neyle kapattığını anlayamadım. Neyse, sorun çözüldü. Hepinize teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Siyah bulamadım. Ama çok güzel bordo bir kumaş buldum. Cetvelde uygun kalınlıkta kestim ve uhu ile yapıştırdım. Çok hoş oldu, kumaş hafif parlıyor, butterfly ın mavi bordo kenar bantlarına benzedi. Uzaktan bakıldığında anlaşılmıyor ama dikkatle incelenince elde yapıldığı beli... Olsun, işlevi önemli. Normal bir banttan 3 kat daha iyi koruyor şu an raketimi :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni nesil Donic ve Andro lastikli raketlerde mutlaka kenar bandı kullanın.

Yoksa masaya en ufak sürtmede lastiklerden parçalar kopuyor.

Eğer kenar bandını düzgün ve 2 lastiği tamamen kapatacak şeklinde yaptıysanız mutlaka faydasını göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Di mi, lastiği de kapamak lazım.

ya boşver sen o kadarını..seninkiler zaten çin lastiği..üzerinden tır geçse birşey olmaz..bende kullanıyorum..kaç defa masaya çarptım ettim bana mısın demedi..sen tahtanın kenarını koru yeter..lakin Hakan abinin dediği gibi andro yahut donic lastiğe geçersen ozaman kaparsın lastiğide..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende sapına nazar boncuklu kurdele (rengini seçemedim sadece) bağlıyacağım nazar değmesin diye..!!!!

Bu ekonomide bir ton para ile aldığımız malzemeleri kazara masaya felan vururuz. Bellimi olur.

Malzeme konusunda şansınız bol olsun..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest thunderstruck
Bende sapına nazar boncuklu kurdele (rengini seçemedim sadece) bağlıyacağım nazar değmesin diye..!!!!

Bu ekonomide bir ton para ile aldığımız malzemeleri kazara masaya felan vururuz. Bellimi olur.

Malzeme konusunda şansınız bol olsun..

ktm

Daha bu akşam fh lastiğimi masaya vurup yaran biri olarak nazar boncuğu fikrinin tamamen arkasındayım :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 83 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..