Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raketimin Lastik Yüzeyi Ile Ilgili Yardım Lütfen...!

Guest duvende

Recommended Posts

Evet arkadaşlar ; ( Butterfly ANDRZEJ GRUBBA 2000 Flored ) model 2 adet raketim var... Ben daha kalın bir raket istiyorum... Mevcut raketlerimden birinin lastik yüzeylerini , diğerinin mevcut lastik yüzeyleri üstüne yapıştırsam? Daha kalın ve istediğim bir raket tipine sahip olmuş olacağım... Bunun bir sakıncası olurmu ? Yani kısacası 2 kırmızı 2 sıyah aynı turden lastiği üst üste takmamda bir sakınca varmı ? Lütfen yardım edin amatör bir masatenisci olarak hocalarım gelecek vaadediyorsun önemli olan raketin çok iyi olması değil sana göre olmasıdır diyorlar bu düşüncemi gerçekleştirmemde bir sakınca varmı ? Cevap yazanlara şimdiden teşekkürlerimi iletir Saygılar sunarım... ANKARA ' dan BERAT...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar ; ( Butterfly ANDRZEJ GRUBBA 2000 Flored ) model 2 adet raketim var... Ben daha kalın bir raket istiyorum... Mevcut raketlerimden birinin lastik yüzeylerini , diğerinin mevcut lastik yüzeyleri üstüne yapıştırsam? Daha kalın ve istediğim bir raket tipine sahip olmuş olacağım... Bunun bir sakıncası olurmu ? Yani kısacası 2 kırmızı 2 sıyah aynı turden lastiği üst üste takmamda bir sakınca varmı ? Lütfen yardım edin amatör bir masatenisci olarak hocalarım gelecek vaadediyorsun önemli olan raketin çok iyi olması değil sana göre olmasıdır diyorlar bu düşüncemi gerçekleştirmemde bir sakınca varmı ? Cevap yazanlara şimdiden teşekkürlerimi iletir Saygılar sunarım... ANKARA ' dan BERAT...

Sizin mahallede 2 değil 3,4,5.. dahi birbirinin üzerine yapıştırarakda(yapıştırabilirseniz) oynuyabilirsin, ama diğer mahallelerde oynama sorunu yaratabilir.Lastik kalınlığı toplamda 4 mm geçmemesi genel şart (ITTF'nin Şartı) bilginize.

Tahtada ise istediğiniz kadar üst üste yapıştırabilirsiniz hiç bir mahallede sorun çıkmaz.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ıyıde tavrınız bu mu sızın yanı masa tenısını yenı oynayan bı ınsanın burdan yardım ıstemesıne karsılık dalga gecer gıbı davranmanız ne kadar dogru ? ? ? Biz tutup sökmeye çalışmadık zaten soralım işi bilenlere dedik siz bizle dalga geçiyosunuz gerçekten tesekkür ederim sağolun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Darılmayın lütfen. Arkadaşların niyetinin sizinle dalga geçmek olmadığına inanabilirsiniz. Kendilerini tanıdığım için biliyorum. Konuya esprili yaklaşmışlar. Eğer bir kabahatleri varsa o da kötü espri yapmaktır :gulumse:

İki lastik üstüste neden yapıştırılmaz?

- Kurallar buna müsaade etmez. (Lastik 4mm den kalın olamaz.)

- Çok kontrolsüz olur

- Fazla ağır olur. Bileğinizi, dirseğinizi sakatlarsınız.

- Top hissini alamazsınız

- Hazır raketten lastiği sökmek çok zordur. Aseton gibi kimyasallar ve peygamber sabrı gerek. Genelde biryere kadar sökersiniz, sonra lastiğin süngeri yırtılır, sinirden deliye döner lastiği parçalamaya başlarsınız. Tecrübe :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ıyıde tavrınız bu mu sızın yanı masa tenısını yenı oynayan bı ınsanın burdan yardım ıstemesıne karsılık dalga gecer gıbı davranmanız ne kadar dogru ? ? ? Biz tutup sökmeye çalışmadık zaten soralım işi bilenlere dedik siz bizle dalga geçiyosunuz gerçekten tesekkür ederim sağolun...

Sizin arkadaşlar arasında oynadığınız yerde 2 değil 3,4,5.. dahi birbirinin üzerine yapıştırarakda(yapıştırabilirseniz) oynuyabilirsin, ama katılacağınız turnuvalarda oynama sorunu yaratabilir.Lastik kalınlığı toplamda 4 mm geçmemesi genel şart (ITTF'nin Şartı) bilginize.

Tahtada ise istediğiniz kadar üst üste yapıştırabilirsiniz hiç bir yerde sorun çıkmaz.

Ne haddimize üye ile dalga geçmek, biz bizeyiz diye sadece farklı bir bakış açısıyla yorum katalım diye düşündüm rahatsız ettiyse yazımıda silebilirim,bilginize..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu forum üyelerini tanımadığın için böyle düşünmüşsün. Bu forumun üyeleri gerçekten kibar ve üsluplu insanlardır. Sen yeni olduğun için hassas davranmışsın hepsi bu. Zamanında bende hassas davranmıştım :asabi:

Rakete gelince, hazır raketinle oynayabildiğin kadar oyna, sonra para biriktirebilirsen kendine kombi raket alırsın. Yeterince antreman yaparsan, birazda yeteneğin varsa, hazır raketlede iyi oynayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest cannibal1313

bizim arkadaşta 1700 vardı kazıya kazıya söktük tahta pek sorunlu olmadı ama hatta lastikte yırtılmadı 0X duruma geçti:))

higher3 ve faster thraschend sponge yapıştırdık.... ama çok uzun sürüyor çok zahmetli gerçekten.... bide neyle yapıştırıp hazırlıyorlarsa hazır raketleri.... o yapıştırıcıyı tahtada kalanları sökmek için aseton falan bek işe yaramıyor.... zımpara aseton falan....eh yani bölge bölge bişeyler kaldı... taktık lastiği sökmüyoruz....hemde eski tip yapıştırıcıyla yapıştırıp sökmüyoruz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..