Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sizce Denediğiniz En Iyi Ve En Kötü Lastik Hangisi ?

Bora

Recommended Posts

en iyi : nittaku hammond pro alpha

uzun süredir bh'im de kullanıyorum. özellikle bloklarda çok hoşuma gidiyor.

en kötü : butterfly bryce fx

kullanması zor, bol antrenman isteyen bir lastik bence. antrenmanda topu aynı yere atmakta zorlanıyordum. gergin üst yüzeyli, hızlı ve kontrolü oldukça düşük. tam bir pro lastiği. bize gelmez =)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En kötü: Sriver Fx

Masatenisinden az kalsın nefret etmeme sebep olacak lastikti. Ne gönderdiği toplar ne de attığım toplar zevk veriyordu. Halen öyledir. Ben ona bayan lastiği yakıştırması yapıyorum.

En iyi: Tackifire Special 1.9mm

Kontol, hız, spinden hepsi vardı. Temellerimi yeni attığım zamanlar bıkmadan kullandığım lastiğimdi. 1.9mm kullanıyordum ve yapamadığım şey yok gibiydi. Onun 2.1 versiyonun geçmekte hata yaptığımı düşünüyorum. 40 mm çıktıktan sonra çok verim alamdğım için orta sert mark 5, sriver l gibi lastiklerle oynadım ama hiç bir zaman o lastik ile aldığım zevki ve onunla kazandığım 2 defa Edirne 1. liklerini unutmadım.

Galiba üretimden kalktı ve çok eski lastikler piyasada dolaşıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yani bunun doğru bir cevabı yok kimine super gelen lastik veya tahta başka birine iğrenc gelebilir mesela bence joola samba birde innovaydı herhalde lastikler bana uymadı sarmadı yani

amma bryce fx harika bir lastik şu ana kadar oynadıklarım arasında en cok beğenimi kazanan lastiktir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En sevdiğim lastik : Solusyonlanmış 2,1 Bryce + Solusyonlanmış 1,9 Sriver FX

Solusyonlanmış Bryce 2,1 , Murat Hoca vermişti, ben de hemen taktım süper atıyodu, yıpranmıştı biraz ( eee nede olsa Türkiye Veteran Şampiyonunun lastiği olcak o kadar (: ) servisler çok iyi falso alıyodu, spin ve şutlar demir gibiydi süper bi lastikti ama fazla kullanamadım çünkü lastik tahtaya göre küçük geldiği için babam kızdı sriver fx taktım gene :) , Ayrıca lastik süper ötüyodu :D

Solusyonlanmış Sriver FX 1,9 , kendimi en çok geliştirdiğim lastikti, bana göre bu ayarda başka lastik yok ve bi çok antrenörde yeni başlayan ve ilerleyen oyunculara bu lastiği önerirdi... artık tarih oldu tabi, G3 çıktı. bakalım deneme fırsatımız olmadı hâla...

En sevmediğim Lastik : Dr. Nebeaurer Super Block: genelde rakiplerimde olduğu için çok, hep içten içe sinirlendirmiştir beni, ve genelde yenildiğim için bu lastiği en sevmediğim lastik ilan ediyorum ( aslında bi kaç kere kullandım kesmeler çok rahattı ama stilim - all ve off' a yönelik - olduğu için tüm diğer defans lastikleri gibi içlerinde en sevmediğim lastiktir :) ) ....artık yasaklandı hem :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Mekansız666

Andro Roxon Pro500 yeni nesil lastiklerin içinde en beğendiğim ikiliden biri..

Andro Super Core Cell Carbon tahtamla harika uyum sağlamıştı.. Hissi mükemmel,dinamizm-süreklilik o biçim (o:

Grujic'in kombinasyonunu oluşturmuştum ve harika bir kombinasyondu gerçekten.. Omega serisi ile birlikte hızlı olmasına karşın blokları harika olan ender lastiklerden..

Tenergy furyasına değiştirdim lastiğimi sonra da tekrardan almak istemedim (kötü bir huyum var,değiştirdiğim lastiğe tekrar dönmek istemiyorum.) Şimdi Omega 3 ile oynuyorum

Xiom Omega III

Atış açısı bana çok uyan orta sertlik-yumuşaklıkta,solüsyonlanmış hissine bence en yakın Tensor-Bios ürünü..

Tipik forhand lastiği. Masadan uzakta da aynı etki,yi gösteriyor. Kuvetli top spinleri var ve şutları da baya kontrollü..

Bir çok tahta ile uyum sağladığını tespit ettim..

Kullananlar da öyle söylüyor..

Beğenmediğim lastikler genelde çok sert lastikler..

Avrupa-japon sert lastikleri ile bütün çin lastikleri beğenmediğim lastikler kategorisine giriyor..

Şimdilik böyle..

Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En beğendiğim lastik 729 super fx diyebilirim. Hem 1.8 mm hemde 2.0 mm sini kullandım. 2.0 mm olanı sriver el 2.1 ile fh te kullanarak kıyasladım. Spin ve kontrol açısından super fx i çok beğendim. Faster3 ve Higher3 dende daha güzel buldum. Fiyatıda düşünüldüğünde pişman etmeyecek bir lastik diyebilirim.

Sriver el 2,1 i fh için, super fx 2,0 ı bh için almıştım ama şimdi fh e super fx 2,0 ı, bh e sriver el 2,1 i kullanmaya karar verdim. Ters çevirince daha etkin vuruşlar yapmaya başladım.

Kullandıklarım arasında çok kötü diyebileceğim bir lastik yok.

Desene dört ayak üstüne düştük :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..