Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Konusunda Yardıma Ihtiyacım Var...

RosieSmith

Recommended Posts

Öncelikle herkese selamlar...

Tam olarak profesyonel oynamıyorum fakat antremanlara gidicem yani masa tenisini ciddiye alıyorum çok. Bir raket almak istiyorum kendime. Ve yapıştırma raket yapmak istiyorum. Güzel ve sağlam bir raket istiyorum. Oynayış stilim genelde back hand ile block yapıyorum. Yada back hand ile spin vererek vuruyorum. Forehand ile ise genelde spin ile oynuyorum. Hız o kadar önemli değil. Yani ne çok hızlı ne çok yavaş. Buna göre bir raket yapmak istiyorum. Lastik ve tahta olarak neler önerebilirsiniz? Maliyet olarakta çok fazla olmazsa güzel olur yani 70 - 80 ytl arası yada max 100 ytl olursa iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle ilgin için sağol. Tahtayı buldum 729 Bomb ve Donic F3 Nimbus lastiğini de buldum. Bunun yanında Fast - Spin'den 729 FX Super Soft ve 729 Geo Spin lastiği var. Hangisini önerirsiniz? Bunların maliyeti yaklaşık ;

Tahta : 31 YTL

Donic F3 Big Slam : 58 YTL

729 FX Super Soft - Geo Spin : 27 YTL

Yaklaşık 116 YTL tutucak. Denkleştirebilirim sorun olmaz sanırım. Birde yapıştırma olayı , kılıf falan nasıl halledebilirim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

100 ytl geçince kargo parası ödenmiyor muydu ne?

Herneyse eğer ankaradaysan ben senin için yapıştırırım, istanbuldaysan bulunduğun yakadaki masatenisi derneklerine git orada sana yardımcı olurlar.

Eğer ankaradaysan kılıf konusunda da yardımcı olurum...

bu arada fast-spin istersen senin için raketini ücretsiz yapıştırıyor...

100 YTL'yi geçiyor fakat Donic F3 Big Slam ( 58 YTL ) HazerSpor'dan , Bomb 729 ( 31 YTL ) ve 729 Geo Spin ile 729 FX Super Soft ( 27 YTL ) Fast-Spin'den. 2 Ayrı kargo ücreti oluyor.

Balıkesir'de oturuyorum malesef :) Burda Gençlik Merkezi var Demet Hoca var duymuşsunuzdur Eski Milli Takım oyuncusu şimdi Gençlik Merkezinde Antranor sanırım. Onlardan yardım almaya çalışıcam. Fakat önce bir raket yapmam lazım. Sonra orda çalışmalara başlıyacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada Fast-Spin'den G-666 Lastiğinede baktım 38 YTL buda olabilir. Siz ne önerirsiniz? G-666 , 729 Geo Spin ve 729 FX Super Soft?

Sonuç olarak Tahta'yı ve Bir adet lastiği Fast-Spin'den , Donic F3 Big Slam lastiğinide Hazerspor'dan alıcam. Birde lastik mm'leri ve renkleri konusunda da yardımcı olursanız sevinirim yani Big Slamı forehand'e mi yoksa backhand'e mi yapıştırayım gibi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada Fast-Spin'den G-666 Lastiğinede baktım 38 YTL buda olabilir. Siz ne önerirsiniz? G-666 , 729 Geo Spin ve 729 FX Super Soft?

Sonuç olarak Tahta'yı ve Bir adet lastiği Fast-Spin'den , Donic F3 Big Slam lastiğinide Hazerspor'dan alıcam. Birde lastik mm'leri ve renkleri konusunda da yardımcı olursanız sevinirim yani Big Slamı forehand'e mi yoksa backhand'e mi yapıştırayım gibi...

Fast spinde 729 bomb ve 729 fx super soft stoklarda yok bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BH için DHS Dipper II ye bir bakın derim. Blok ve spine uygun güzel bir lastik. Yumuşak süngeriyle avrupa/japon tarzı bir lastik. Tahta olarak da DHS W1030 alabilirsiniz. Aslında Dipper II yi çift taraf da alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BH için DHS Dipper II ye bir bakın derim. Blok ve spine uygun güzel bir lastik. Yumuşak süngeriyle avrupa/japon tarzı bir lastik. Tahta olarak da DHS W1030 alabilirsiniz. Aslında Dipper II yi çift taraf da alabilirsiniz.

Açıkcası ben tam olarak combo raket yapma konusunda raket ve lastik özelliklerini bilmiyorum. Yani bu nedenle sizlerden yardım istedim. Seçenekler çoğalırsa kendim bir tercih yaparsam ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama burda sizlerden gelen tavsiyeler doğrultusunda bir raket yapıcam. Yani 729 Bomb ve DHS W1030 olarak iki tahta var. Arasında fark tam olarak ne bilmiyorum. Sadece özelliklerine bakıyorum siteden onlarlada pek bir fark çıkmıyor. Lastik olarak çok seçenek var. Kendi oyun stilimi yazdım yukarıda. En sonunda yine sizler doğrultusunda bir karar vericem. Bu arada lastik aldıktan sonra sık sık değiştireceğimi sanmıyorum. Parçalanmadıkça , zarar görmedikçe değiştirmem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki fast spinde donic f1 var mı? bilg slam olmayan. Sade donic f3? o da olur sana. Hem daha ucuzdur. Hem de sadece fast spinden almış olursun.

Malesef yok. Zaten Bomb 729 tahta'da şuanda stoklarda yok 729 FX Super Soft ile beraber.

Birde diğer arkadaşımızın dediği gibi " BH için DHS Dipper II ye bir bakın derim. Blok ve spine uygun güzel bir lastik. Yumuşak süngeriyle avrupa/japon tarzı bir lastik. Tahta olarak da DHS W1030 alabilirsiniz. Aslında Dipper II yi çift taraf da alabilirsiniz. "

Tavsiyesi için ne düşünürsünüz? Ben burdaki verilen tavsiyelere göre alıcam. Yaklaşık 130 Ytl kadar fiyatı gözden çıkardım.

Birde sanırım 200YTL+ alış-verişlerde kargo ücreti olmuyormuş.

Kafamda tasarladığıma göre FriendShip Bomb 729 Tahta , Donic Desto F3 Big Slam alıcam. Raketin diğer tarafına ise DHS G-666 , 729 Geo Spin ve ya 729 FX Super Soft alıcam. Ayrıca renk olarak Kırmızı forehand - siyah backhand olduğu için hangisini hangi renkte almamı tavsiye edersiniz? Daha çok forehand ile spinli oynuyorum dediğim gibi. :) Teşekkür ederim şimdiden... :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

big slam'i siyah almanı tavsiye ederim. kırmızı olarak ghs 666 veya geospin'i al. geospin tacky diye bir seçenek varsa onu almanı tavsiye ederim.

Benim burada iki farklı lastik tavsiye etmemin sebebi iki lastiğin farklı tekniklere daha uygun olması. Hangisini daha çok seversen o tür lastiklerle devam edersin. o yüzden bigslam'in yanına alacağın lastiğin yapışkan olmasına dikkat et yeter.

Peki çok teşekkür ederim. Msn adresimi versem ordan konuşşak olur mu? Şimdi çıkmam lazım ve sizden öğrenmek istediğim çok şey var. :)

bloodytears@imjustadreamer.in

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhand'e Donic Desto F3 Big Slam yapıcam. ForeHand'e ise bu iki lastikten birisini. Sizce hangisi? Tahta ise FriendShip 729 Bomb yapıcam. Henüz yapmadım. Spini ve block'u seviyorum. Diğer yorum ve önerilerinize de açığım. Yarı - profesyonelim. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhand'e Donic Desto F3 Big Slam yapıcam. ForeHand'e ise bu iki lastikten birisini. Sizce hangisi? Tahta ise FriendShip 729 Bomb yapıcam. Henüz yapmadım. Spini ve block'u seviyorum. Diğer yorum ve önerilerinize de açığım. Yarı - profesyonelim. Teşekkürler...

Madem F3 bigslam almaya karar verdiniz raketinizin diğer parçalarını da Hazerspor envanterinden seçip alın bence.

Donic Testra AR plus tahta + Friendship 729 lastik olabilir.

Tsubasa'nın tavsiyesine uygun olur.

Bir solüsyon etkili avrupa lastik, bir yapışkan çin lastiği denemiş olursunuz. 100 lirayı da geçmez.

İki üç kere kargo parası vermek anlamsız geliyor bana.

Eğer 729 Bomb tahtadan vazgeçmek istemiyorsanız o zaman Fastspindeki ürünlerden bir raket yapın.

Ayrıca Bomb tahtanın stoklarda olmadığı söylenmiş yanılmıyorsam. Beklemeye mi karar verdiniz?

Tahta ucuz olsun da ne olduğu pek önemli değil emin olabilirsiniz.

Sirocco SR-A, w1030, w2010, Tibhar Match alabilirsiniz.

Yada Yinheturk sitesine bakın. En hesaplı tahtalar orada. Lastik olarak BH'e Mercury, FH'e Venüs olabilir.

Raketi bir yerden almanın avantajı sadece kargo parası da değil. Raket size güzelce hazırlanıp gönderilir. İlaveten yapıştırıcı almak/bulmak/istemek zorunda kalmazsınız.

Son bir tavsiye:

Siz yada ben farketmez, bizim gibi amatör oyuncular, antrenmanlara yeni başlamış/başlayacak oyuncular, altyapısı olmayan oyuncular için raketin önemi çok düşük aslında. Önemli olan düzenli antrenman yapmak.

Forumdaki bazı arkadaşların geçmişte düşmüş oldukları hataya düşmeyin. Haftalarca hangi lastik, hangi tahta diye düşünerek kendinize işkence etmeyin. Mümkün olduğunca hesaplı bir kombi yapın bir an önce çalışmalara başlayın. Benim düşüncelerim bu yönde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Madem F3 bigslam almaya karar verdiniz raketinizin diğer parçalarını da Hazerspor envanterinden seçip alın bence.

Donic Testra AR plus tahta + Friendship 729 lastik olabilir.

Tsubasa'nın tavsiyesine uygun olur.

Bir solüsyon etkili avrupa lastik, bir yapışkan çin lastiği denemiş olursunuz. 100 lirayı da geçmez.

İki üç kere kargo parası vermek anlamsız geliyor bana.

Eğer 729 Bomb tahtadan vazgeçmek istemiyorsanız o zaman Fastspindeki ürünlerden bir raket yapın.

Ayrıca Bomb tahtanın stoklarda olmadığı söylenmiş yanılmıyorsam. Beklemeye mi karar verdiniz?

Tahta ucuz olsun da ne olduğu pek önemli değil emin olabilirsiniz.

Sirocco SR-A, w1030, w2010, Tibhar Match alabilirsiniz.

Yada Yinheturk sitesine bakın. En hesaplı tahtalar orada. Lastik olarak BH'e Mercury, FH'e Venüs olabilir.

Raketi bir yerden almanın avantajı sadece kargo parası da değil. Raket size güzelce hazırlanıp gönderilir. İlaveten yapıştırıcı almak/bulmak/istemek zorunda kalmazsınız.

Son bir tavsiye:

Siz yada ben farketmez, bizim gibi amatör oyuncular, antrenmanlara yeni başlamış/başlayacak oyuncular, altyapısı olmayan oyuncular için raketin önemi çok düşük aslında. Önemli olan düzenli antrenman yapmak.

Forumdaki bazı arkadaşların geçmişte düşmüş oldukları hataya düşmeyin. Haftalarca hangi lastik, hangi tahta diye düşünerek kendinize işkence etmeyin. Mümkün olduğunca hesaplı bir kombi yapın bir an önce çalışmalara başlayın. Benim düşüncelerim bu yönde.

Evet bende düşündüm bir yerden almayı. Söyle karar verdim.

Fast-Spin'den alıcam tüm kombinasyon parçalarını.

Tahta olarak : FriendShip 729 Bomb

Lastik olarak ;

ForeHand : FriendShip 729 Geo Spin Tacky 1,8

BackHand : DHS G-666 2,2

Sizce nasıl olur? Tavsiyeniz var mı?

97 YTL gibi bir fiyata denk geliyor. 10 YTL kargo parası desek 110 YTL'ye gelmiş olucak. Orda hazırlanıcak. Tabi tahta şuanda olmadığı için bende beklemeye karar verdim. Şimdilik okuldaki Stiga'lar la oynamaya devam :)

NOT : Birde lastik kalınlığını nasıl tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Evet bende düşündüm bir yerden almayı. Söyle karar verdim.

Fast-Spin'den alıcam tüm kombinasyon parçalarını.

Tahta olarak : FriendShip 729 Bomb

Lastik olarak ;

ForeHand : FriendShip 729 Geo Spin Tacky 1,8

BackHand : DHS G-666 2,2

Sizce nasıl olur? Tavsiyeniz var mı?

97 YTL gibi bir fiyata denk geliyor. 10 YTL kargo parası desek 110 YTL'ye gelmiş olucak. Orda hazırlanıcak. Tabi tahta şuanda olmadığı için bende beklemeye karar verdim. Şimdilik okuldaki Stiga'lar la oynamaya devam :)

NOT : Birde lastik kalınlığını nasıl tavsiye edersiniz?

FH için 1.8 iyi düşünmüşsünüz de ille de BH daha kalın olsun diyorsanız bence 1.8 ile 2.2 büyük fark olur BH yi 2.0 düşünün derim ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanlış yazmışım özür dilerim. Forehand Geo Spin Tacky 2,2 , BH 1,8 olucaktı.

Bu arada Tsubasa siz olsanız ne yapardınız? Spin üreten bir lastik istiyorum. G-666 Yanına Geo Spin mi yoksa DHS Dipper II mi alırdınız? Hangisini FH hangisi BH koyardınız ve kalınlıkları kaç mm olmalı sizce?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Karar verdim. :) FriendShip 729 Bomb tahta üzerine Backhand DHS Dipper II 2,1mm ve Forehand FriendShip 729 Geo Spin Tacky 2,2mm

Araştırmam sonucu böyle bir kombinasyon yapma kararı aldım. Şimdi tek kalan şey tahtanın stoklara gelmesini beklemek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

arkadaşlar bende raket alıcam sizce tibhar volcano x mi yoksa butterfly 7000 mi .dayanıklı bir raket istiyorum.benim düşüncem volcano x ama sizin de görüşünüzü almak isterim.hazır raket almayı düşünüyorum. yapıştırma değil

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bende raket alıcam sizce tibhar volcano x mi yoksa butterfly 7000 mi .dayanıklı bir raket istiyorum.benim düşüncem volcano x ama sizin de görüşünüzü almak isterim.hazır raket almayı düşünüyorum. yapıştırma değil

Yapıştırmak mı zor olur diye yoksa fiyatından mı böyle düşünüyorsunuz. Yapıştırmayı aldığın yerde yaparlar, fiyat diyorsanız biraz daha bekleyip alın derim(bütçe kuvetlenmesi açısından).Bu yazdığım yazıyı,forumumuzu azıcık dolaşsaydınız her köşesinde bulabilirdiniz.

Aradığınızı bulma ümidiyle,şansınız bol olsun..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar beni yoldan döndürdüğünüz için saolun. hazır raket almamaya karar verdim fast-spinde combo raketler kısmın da combo 1 max raketini alıcam o raketle ilgili düşüncelerinizi söyleyebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar beni yoldan döndürdüğünüz için saolun. hazır raket almamaya karar verdim fast-spinde combo raketler kısmın da combo 1 max raketini alıcam o raketle ilgili düşüncelerinizi söyleyebilirmisiniz

ben ekonomik 3 combo derim. sünger 1.8mm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..