Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly Lastiklere Zam Geldi

Guest ismail

Recommended Posts

Guest Ömer Faruk Yılmaz
30€ kdv hariç fiyatı olmus yinede türkiyeden alınmaz zira fast spinde tenergy 99 lira olmus iruiru dan bir çift tenergy 25 kargo dahil 180 liraya felan geliyor

Evet bende baktım şimdi Tim'deki fiyatına. Kargoyla beraber 35 euro ediyor, o da yaklaşk 73-74 YTL civarı ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sadece butterfly lastikleri fast spinde zamlandı bunun nedeni ne açıklayan olursa sevinicem soğumaya başladım bu adamlardan ticarete döktüler iyice hem durmadan lastik çeşidi yapıyolar hemde bu çıktı başımıza

bu adamlardan soguma,

isimiz ticaret zaten ama masa tenisine gonul vermis insanlariz. Cok fazla lastik cesiti getirdigimizden dolayi ozur dilerim ama bunu cok yapacagiz.

euro 1,7ytl den 2.08 eurolara geldi yani aldigimiz mallarin maliyeti artti. Ama Butterfly urunlerinde avrupadan yuksek oldugumuzun farkindayiz, diger urunlerde fiyatlarimizin uygun oldugunu dusunuyorum. Butterfly akil almaz sekilde ayni lastigi avrupaya farkli fiyata veriyor ama Turkiye ye daha pahalli satiyor. Istedigimiz kadar yuksek miktarda siparis verelim fiyat farki sabit kaliyor. Bu konuyu Butterfly a ilettik ve cevap bekliyoruz. Mutlaka bir formul bulup daha uygun fiyatlara Butterfly urunlerini de satacagiz.

Bu iste yeniyiz daha 1,5 yasindayiz, biraz sabir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sebebi belli ülkemizde üretilmediği için yapacak bir şey yok,satıcılarımız getirir ve satar ucuz yada pahalı,alıp almamak bizlerin tasarrufuna.Butterfly lastikler özellikle şu an popüler olan tenergy 05 45€ civarında boy gösteriyor ülkemizde, avrupada ise 30€ civarında, aradaki fark vergi artı masraflar dersek olur. Kullanıcı olarak bu fark olurmu alırsanız olur,almazsanız İYİ SATIŞLAR dilenir.

Bence İyi Satışlar.SİZCE....???

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Sebebi belli ülkemizde üretilmediği için yapacak bir şey yok,satıcılarımız getirir ve satar ucuz yada pahalı,alıp almamak bizlerin tasarrufuna.Butterfly lastikler özellikle şu an popüler olan tenergy 05 45€ civarında boy gösteriyor ülkemizde, avrupada ise 30€ civarında, aradaki fark vergi artı masraflar dersek olur. Kullanıcı olarak bu fark olurmu alırsanız olur,almazsanız İYİ SATIŞLAR dilenir.

Bence İyi Satışlar.SİZCE....???

ktm

Yani 45 euro luk olana hayır desemde 30 luk alınır, iyi satışlar diyemicem. Çünkü böyle iyi lastiklere bi kereliğine 30 vermezsek, 10-15 euro luk lastiklere 3-4 defa para veririz, yine zararlı çıkarız...Hem de istediğimiz sonuca ulaşamayız (bence)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yani 45 euro luk olana hayır desemde 30 luk alınır, iyi satışlar diyemicem. Çünkü böyle iyi lastiklere bi kereliğine 30 vermezsek, 10-15 euro luk lastiklere 3-4 defa para veririz, yine zararlı çıkarız...Hem de istediğimiz sonuca ulaşamayız (bence)

Peki tenergy 05 in fiyatini 89 a cektik. pesin 86,33 ytl geliyor. Kar marjimiz cok sinirlandi ama birseyler yapmak icin ugrastigimizin kaniti olsun. kisitli stoklarimiz var ama ay basinda yeni yukleme gelmis olacak.

Zamanla Butun butterfly urunlerinde daha uygun fiyatli olmaya calisacagiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Avrupalı satıcının 30€ sattığı bir malzemeyi karsız satmadığına herkes gibi bende eminim minimum %15 üzerine kar koyup satsa giriş maliyet 26€ desek (26€ al 30€ sat bu karlarla avrupalı bir satıcı parmağını bile oynatmaz ya).

26€ avrupa alış 42€ TR satış bu farkı hiç bir tüketici kaldırmaz.Yok satmamak için elinizde bulundurmak için sattığınız bu ürünleri ne siz satmaya hırpalanın ne de alan bu fiyatlara hırpalansın..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Avrupalı satıcının 30€ sattığı bir malzemeyi karsız satmadığına herkes gibi bende eminim minimum %15 üzerine kar koyup satsa giriş maliyet 26€ desek (26€ al 30€ sat bu karlarla avrupalı bir satıcı parmağını bile oynatmaz ya).

26€ avrupa alış 42€ TR satış bu farkı hiç bir tüketici kaldırmaz.Yok satmamak için elinizde bulundurmak için sattığınız bu ürünleri ne siz satmaya hırpalanın ne de alan bu fiyatlara hırpalansın..

ktm

Ktm,

Benim anlam veremedigim birsey var o da sizin birkac seferdir anlamsiz cikislariniz oldugu.

Bende, biz bu lastigi bedava versek de siz yine bir kusur bulursunuz imaji yaratiyorsunuz.

Madem ticareti bu kadar iyi biliyorsunuz, bahsettiginiz 26 euroluk mali cok daha ucuza Turkiye de satacaksiniz ve bunu da butun gumruk sikintilariyla ve rusvet giderlerine ve doviz kurlarinin her gun yukseldigi bir ulkede ithalat yapildigini bilmenize ragmen halledebiliyorsunuz, bu isi gelin beraber yapalim, bize yol gosterin. Madem ticaretten cok iyi anliyorsunuz gelin birlikte cozum bulalim bu duruma.

Eskiden zaten bu malzemeler Turkiye de yoktu, disardan aliyorduk, siz yine disardan alabilirsiniz ya da yapici olup bos konusmak yerine fikirlerinizi hayata gecirin dogrusunu ogretin bizlere.

Biz yeni bir firma oldugumuzu ve bu fiyatlari makul fiyatlara cekebilecegimizi soyledik.

Biraz saygi, sabir ve biraz da mantik lutfen..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ktm,

Benim anlam veremedigim birsey var o da sizin birkac seferdir anlamsiz cikislariniz oldugu.

Bende, biz bu lastigi bedava versek de siz yine bir kusur bulursunuz imaji yaratiyorsunuz.

Madem ticareti bu kadar iyi biliyorsunuz, bahsettiginiz 26 euroluk mali cok daha ucuza Turkiye de satacaksiniz ve bunu da butun gumruk sikintilariyla ve rusvet giderlerine ve doviz kurlarinin her gun yukseldigi bir ulkede ithalat yapildigini bilmenize ragmen halledebiliyorsunuz, bu isi gelin beraber yapalim, bize yol gosterin. Madem ticaretten cok iyi anliyorsunuz gelin birlikte cozum bulalim bu duruma.

Eskiden zaten bu malzemeler Turkiye de yoktu, disardan aliyorduk, siz yine disardan alabilirsiniz ya da yapici olup bos konusmak yerine fikirlerinizi hayata gecirin dogrusunu ogretin bizlere.

Biz yeni bir firma oldugumuzu ve bu fiyatlari makul fiyatlara cekebilecegimizi soyledik.

tşkerler nihat bey sizin bu ilgili olup fityatı çekmeniz üzere tenergy 05 ve nimbus vip alıcam 20 aralıkta fakat msn ekleyip ön bilgi verseniz iyi olucak kredi kartı açtırıyorum sipariş verebilmek için sırf :P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Nihat ve Selim.İkinizde çok sevdiğim arkadaşlarım olarak sizden beklentim saygı ve sevgi çerçevesinde tartışmalarınızı götürmek.İki tarafta bana göre haklı çünkü bende işin içinde biri olarak hem Nihatı hemde Selimi anlıyorum.

Şimdi kesinlikle eminim ki bu konu daha fazla uzamadan herkes birbirini anlayacak ve özellikle kriz ortamında hem alıcı hem satıcı birbirine karşı daha ılımlı yaklaşacaklardır ;): .

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Başka lastikler için de burada konuşulsa indirim çıkar mı diye merak ettim kendi kendime. Sonuç olarak bir marj var demekki.

Kendimi suçlu hissettim :D: Benim yüzümden değiştiyse fiyat Nihat Bey ben bi art niyetle fln söylememiştim onu. Matematiksel değerlerden bahsetmiştim sadece, içinde olduğunuz piyasadan da anlamam zaten, madolyonun görünen yüzü benim bildiğim...

Neyse iyi akşamlar ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence bu ülkede bu vergiler olduğu sürece ucuza birşeyler almak hayal. Benzinin 1 litresinde 1.90 küsür lira vergi var , doğalgaza elektriğe gelen rekor vergilerden anlaşılıyor ki bu ülkede yaşamak bile lüks. O yüzden ekipman fiyatlarına takılmıorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ktm,

Sayın Nyhat

Bana hitaben yukarıda yazdığınız güzel metni tekrar okuyup bana türkçe olarak tercüme ederseniz sevinirim...BEKLİYECEĞİM yeni tercümenizi.

Tufan Yalçın sevdiğim bir kardeşim arkadaşımdır, sizinde arkadaşınız olabilir ama sizin bu tavrınızla aynı dosluk ve arkadaşlık içinde olacağımı hiç sanmıyorum beni tanımadan benim hakkımda yazdığınız ve yazacağınız yazılara lütfen dikkat edin bir dahaki sefere bu kadar yumuşak bir üslup kullanmıyacağıma adınız gibi emin olabilirsiniz.

Gelelim asıl konumuza(Tenergy 05) ,forum üyesi olan arkadaşlarımızın alış veriş yaptığı TİM den 30€ alıpta bizlere 40€ satacak (yaklaşık 81ytl) bir düzüne üye arkadaşımız çıkar bilesiniz.Bir buçuk senedir bu işi yapıyorum dediniz evet yenisiniz ama benim bildiğim işe yeni başlamış tüccar ticareti yaparken kazık yiye yiye yaparak öğrenir, sizin gibi bu camianın içinden geldim deyip bu spora gönül vermiş insanları kazıklıyarak ticareti öğrenemezsini sayın Nyhat .

Bazı arkadaşlar size arkadaşınız olduğu için almak istiyorum diye destek çıkabilir.Parasını nasıl kullanacağı kendi tasarruflarındadır.Genele bakarsanız daha iyi ne demek istediğimi anlıyacaksınız.

Bana yazdığınız metnin tercümesini bekliyorum bir an önce yaparsanız memnun olurum.Sizin bizlerden beklediğiniz ticari sabırı bana yazmış olduğunuz yukarıdaki metnin içeriğini yaşım itibariyle sizden sabırlı bir şekilde bekliyemem, benim yaşım bu tavırı ve hakareti bünyesinde barındıracak kadar genç değil..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ktm,

Sayın Nyhat

Malzeme satma işini forum alanına taşımak istiyorsanız nasıl olması gerektiğini ben size dilimin döndüğü kadar biraz anlatayım isterseniz.Konuşursunuz forum yöneticilerimizle bu satış işlerini rahat nasıl yapabilirim diye Tim'in forumdaki gibi bir yermi istersiniz yoksa başka bir şekilde mi açtırırsınız (Sponsormu olursunuz bayilik mi düşünürsünüz bunları yönetici arkadaşlarla konuşarak çözersiniz) orası sizin özeliniz olur.Bu alanınızda ucuz malzeme mi satarsınız pahalı malzememi satmaya çalışırsınız sizin bileceğiniz bir durum üyelerlede gereksiz polemiklerede girmemiş olursunuz.

Ben ve diğer üye arkadaşlarımız potensiyel alıcıyız az ama çok, sizde satıcılığa soyunduysanız ki soyunmuşsunuzda bilirsiniz müşteri memnuniyeti diye bu kural vardır her potansiyel alıcıya uygulamak zorundasınız müşteri (bizler yani) her zaman haklıdır.Bir atasözü vardır bilirmisiniz''Tavuk su içer Allaha bakar''şükreder ,eğer bir yeri kullanmak istiyorsanız bedelini ödemek zorundasınız.

Bu işin devamı şöyle olur Tufan Yalçın arkadaşınızsa konuşursunuz kendileri site mediatörlerindendir size bu konuda bir çıkış yolu göstereceğine emin olabilirsiniz.Benden size ücretsiz bilgi bu kadar.

Daha önce bana karşı iltifatlar içeren metninizin Türkçe tercümesinide mutlaka istiyorum daha önceki yazımdada belirtmiştim yaşım gereği çokta sabırlı biride değilim.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..