Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bu Fiyat Farkı Neden

Recommended Posts

Bazı tahtalar çok astronomik fiyatlara sahip.Bunları alıp deneme fırsatımız da bu sebeple olmuyor.Mesela kreanga carbon ne gibi bir özelliğe sahip de bu kadar fiyatlı?Aynı özelliklere sahip ucuz bir tahta yok mu?(başka astronomik tahta yorumlarını da beklerim benimki bir örnekti)

Her malın bir alıcısı olduğu gibi Kreanganın da alıcı var kardeşim..

Tercih edilmesinin de birçok nedeni var aslında..

Şöyle sıralayabiliriz..

1.Piyasadaki en pahalı tahtalardan biri(belki de en pahalısı)

2.En iyi tahta olarak görülüp ve fiyatının da etkisiyle insandaki merak duygusuna damardan girmesi (o:

3.Karizmatik bir tahta yüzeyi kendinden vernikli

4.Buttefly ekipmanlarının herkes tarafından en çok benimsenen ekipmanlar oluşu

ve bunun gibi birçok neden sayabiliriz (o:

Aklı olan 2.el alır ne diyim (o:

Parası olana lafımız yok tabi..

İyi bayramlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fiyatı Ar-ge çalışmaları, işçilik, kullanılan malzemenin kalitesi, üretim tekniği belirliyor. Kreanga carbona kolay sahip olmadım ama kesinlikle değdi. Pahalı olmasının sebebi karbon tabakasının kullanılacak en üst düzeyde olması.

Piyasayda onun dengi performansta daha ucuza bir tahta olsaydı biz de onu tercih ederdik herhalde. Bazı ürünlerdeki kendine has özellikler o ürünü sattırıyor ve firma o ürüne yüksek fiyat koymaktan çekinmiyor.

Mesela Nittaku Akustik deneme fırsatım oldu. Kreanga karbon hissine yakın bir tahta ama o da 86€. İçinde karbon tabaka yok. Sadece tahtadan yapılmış olması önemli. Böyle tahtaları ucuz beklersiniz ama o da pahalı. Sebebi ise üretim tekniği.

Buna benzer çok örnek verilebilir ama en iyi tahta en pahalı olanı demek değil bunu da çoğu masatenisçi bilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Malzeme üreten firmalar elbetteki koleksiyoner ve malzeme meraklılarına hitap eden üretimleri yapacaklar bu eksterm ürünlerde bunun için üretiliyor.Pahalı olmalarının nedeni iyi malzeme ve iyi işçilik kullanmalarından ileri geliyor,ama bu istedikleri fiyatlar aşırı yüksek gibi.Hoş üretimle son kullanıcı arasında dağıtıcı,bayii,aracı,komisyoncu derken fiyat 3 misline kadar çıkıyor.Alınmazsa fiyat yerlerde alınırsa fiyat yukarılarda geziyor.Yapılışları,malzeme kaliteleri birinci sınıf ama kullananda etkisinin kaçıncı sınıf olduğu önemli,paranız ve merakınız varsa alınır, yoksa of çok iyimiş deyip milleti gaza getirip sadece bakılır.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..